Закарпатські депутати ініціюють включення мов національних меншин
до переліку предметів ЗНО результатів навчання
Обласна рада скерувала звернення до Міністра освіти і науки України С.М. Квіта щодо включення мов національних меншин до переліку предметів зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, для осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України у 2016 році.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 29.01.2015 № 64 були розроблені програми для проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році з мов національних меншин України, таких як російської, угорської, румунської, польської, молдовської, кримськотатарської, словацької, болгарської, новогрецької.
Проекти програм для проведення зовнішнього незалежного оцінювання було розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства.
Незважаючи на вимоги зазначеного наказу, рішенням Колегії Міністерства освіти і науки України від 03 липня 2015 року (протокол № 6/6-20) не було ухвалено проведення зовнішнього незалежного оцінювання з мов національних меншин, крім російської. Тобто, на думку депутатів, проявлені ознаки обмеження доступу до якісної освіти мовами цих меншин.
«Якщо російська мова зарахована до офіційного переліку навчальних предметів, з яких проводитиметься незалежне оцінювання, то для мов інших національних меншин такої можливості не створено, – наголошується у згаданому зверненні. – Це, у свою чергу, стало причиною порушення права представників національних меншин на отримання об’єктивних результатів оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх шкіл з мовами навчання національних меншин».
Тому, виходячи з цього, депутати просять до переліку предметів зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, для осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України у 2016 році, включити мови національних меншин.
Прес-служба Закарпатської облради
Опубліковано: 11.01.2016 3792 Переглядів