Хустська міська рада

Управління соціального захисту населення

Постанова Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2022 р. № 405 „Про реалізацію спільного з Міжнародним надзвичайним фондом допомоги дітям при Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) проекту щодо додаткових заходів соціальної підтримки найбільш вразливих категорій населення”

Постанова Кабінету Міністрів України від 04.08.2021р. № 856 «Про затвердження Умов забезпечення приватним акціонерним товариством ”Українська фінансова житлова компанія” громадян України житлом»

 

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ

Урядом прийнята постанова Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 № 238 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, якою передбачено впровадження нової системи забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю.

Даним нормативно-правовим актом передбачені зміни порядку перерахування коштів підприємствам, що виконали індивідуальні заявки осіб з інвалідністю; запровадження оплати підприємству „за фактом”; покращення процесу забезпечення особи ТЗР шляхом реалізації визначеного законом права на вибір виробу, отримання виробу в чітко встановлений термін та забезпечення соціального супроводу людини, що користується ТЗР; компенсація за бажанням особи з деяких засобів реабілітації; зменшення часу в процесі забезпечення ТЗР особи.

З опублікованим текстом можна ознайомитись на сайті Уряду: https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-deyakih-postanov-kabinetu-mini.

Забезпечення пільгової категорії громадян санаторно-курортним лікуванням

http://www.msp.gov.ua/timeline/Sanatornokurortnoe-likuvannya.html

Санаторно-курортне лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

http://www.msp.gov.ua/content/sanatornokurortne-likuvannya-gromadyan-yaki-postrazhdali-vnaslidok-chornobilskoi-katastrofi.html

Санаторно-курортне лікування ветеранів війни

http://www.msp.gov.ua/content/sanatornokurortne-likuvannya-veteraniv-viyni.html

Санаторно-курортне лікування осіб з інвалідністю

http://www.msp.gov.ua/content/sanatornokurortne-likuvannyat-invalidiv.html

Санаторно-курортне лікування учасників АТО

http://www.msp.gov.ua/content/sanatornokurortne-likuvannya-uchasnikiv-ato.html

Перелік санаторно-курортних закладів для   спинальників

http://www.msp.gov.ua/content/perelik-sanatornokurortnih-zakladiv-dlya—spinalnikiv.html

Перелік санаторно-курортних закладів для осіб з    

    інвалідністю, чорнобильців та учасників АТО

http://www.msp.gov.ua/timeline/Sanatornokurortnoe-likuvannya.html

До відома учасників АТО

У Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова з 2008 року діє факультет перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Ключовим завданням факультету є організація і здійснення перепідготовки, підвищення кваліфікації фахівців, метою діяльності якого є задоволення індивідуальних потреб громадян різних соціальних категорій в особистому та професійному зростанні, забезпечення потреб держави в кваліфікованих кадрах високого рівня професіоналізму, сприяння подальшому соціально-економічному розвитку суспільства.

Факультет має успішний досвід роботи із учасниками АТО.

Розроблені програми підвищення кваліфікації передбачають поглиблення знань у галузі державного та регіонального управління, економіки, менеджменту, права, політології, психології, української та іноземної філології, екології, євроінтеграційної політики та ін.

Високий рівень навчально-методичного забезпечення, матеріально- технічної бази, проживання, харчування, потужний кадровий потенціал, високі показники науково-дослідної діяльності викладачів і студентів Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова спроможний забезпечити організацію підвищення кваліфікації й наданні інших освітніх послуг учасникам АТО.

Професійне навчання в даному закладі (тривалістю один 1 місяць) може здійснюватися за рахунок коштів за бюджетною програмою 2505150 “Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції та забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортними лікуванням”, учасникам АТО, бажаючим пройти навчання в даному навчальному закладі на факультеті перепідготовки та підвищення кваліфікації необхідно подати заяву до управління соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськвиконкомів за місцем фактичного проживання  або реєстрації для заключення відповідних угод.

Професійне навчання здійснюється за заочною та дистанційною формами навчання. Після успішного завершення повного курсу навчання учасники АТО отримують документи за освіту державного зразка.

Для пропозицій, запитань та відповідей контактною особою є помічник ректора з економіки та фінансів Євген Вікторович Віденко, тел. (044)2349941,    E-mail: bidenko@npu.edu.ua

Телефон для довідок в департаменті соціального захисту населення: (0312)614063.

Телефон для довідок в управлінні соціального захисту населення виконавчого комітету Хустькоє міської ради 4-44-82

ПРОТЕЗУВАННЯ ТА/АБО ОРТЕЗУВАННЯ ВИРОБАМИ ПІДВИЩЕНОЇ ФУНКЦІОНАЛЬНОСТІ УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ

Відповідно до Положення про Державну службу України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 р. № 416, основними завданнями Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (далі – Служба) є реалізація державної політики у сфері соціального захисту ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, зокрема, щодо забезпечення їх технічними та Іншими засобами реабілітації.

Протягом 2014-2016 років Служба забезпечувала виконання бюджетної програми щодо протезування учасників антитерористичної операції за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 518.

 

Законом України “Про Державний бюджет України на 2017 рік’ та Порядком протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, окремих категорій громадян, які брали участь в антитерористичній операції та/або забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 518 (зі змінами) (далі – Порядок), функції щодо протезування учасників антитерористичної операції за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, у 2017 році покладено на Фонд соціального захисту інвалідів (далі-Фонд).

Відповідно до пункту 5 Порядку розгляд документів щодо протезування та/або ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, учасника антитерористичної операції, який втратив функціональні можливості кінцівок, здійснюється експертною групою, утвореною при Фонді (далі-експертна група).

Для розгляду питання щодо протезування та/або ортезування виробами підвищеної функціональності за кордоном за технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, вибору технологій та закордонного надавача спеціалізованої допомоги учасник антитерористичної операції, який втратив функціональні можливості кінцівок, або його законний представник повинен подати особисто або надіслати поштою до Фонду (адреса: 04050, м. Київ, вул. Глибочицька, 72):

заяву;

копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, учасника антитерористичної операції, який втратив функціональні можливості кінцівок;

копію документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);

направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, видане відповідно до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. №321, яке учасники антитерористичної операції, які втратили функціональні можливості кінцівок, отримують у структурному підрозділі з питань соціального захисту населення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчому органі міської, районної у місті (крім мм. Києва та Севастополя) ради за зареєстрованим або фактичним місцем проживання (перебування);

рішення військово-лікарської комісії або висновок лікарсько- консультативної комісії (для працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися та безпосередньо брали участь в антитерористичній операції в районах її проведення) про потребу у протезуванні та/або ортезуванні;

довідку з місця роботи (для працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися та безпосередньо брали участь в антитерористичній операції в районах її проведення, яким не встановлено інвалідність);

витяг з історії хвороби;

фото- та відеоматеріали кукси та наявного об’єму рухів.

Строк розгляду документів експертною групою не може перевищувати 25 робочих днів з дати їх отримання (надходження поштою).

Для розгляду експертною групою питання щодо протезування та/або ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями в Україні учасник антитерористичної операції повинен звернутись до вітчизняного протезно-ортопедичного підприємства з такими документами:

заявою про необхідність забезпечення виробом підвищеної функціональності за новітніми технологіями;

копією паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, учасника антитерористичної операції;

копією документа, що підтверджує реєстрацію особи у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки         платника податків       та офіційно      повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

направленням на забезпечення   технічними та іншими засобами реабілітації;

рішенням військово-лікарської комісії або висновком лікарсько- консультативної комісії (для працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися та безпосередньо брали участь в антитерористичній операції в районах її проведення) про потребу у протезуванні та/або ортезуванні;

довідкою з місця         роботи (для     працівників       підприємств,    установ,

організацій, які залучалися та безпосередньо брали участь в антитерористичній операції в районах її проведення, яким не встановлено інвалідність).

Управління соціального захисту населення Хустської міської ради.

До відома учасників АТО

 Про організацію санаторно-курортного лікування осіб з інвалідністю та постраждалих учасників антитерористичної операції у 2017 році

http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/110-2017

Телефон для довідок в  управлінні соціального захисту населення виконавчого комітету Хустської міської ради :  4-44-82

 

  • Щодо укладання договору підряду зі своїм робітником, який знаходиться у відпустці

Трудовим законодавством поняття «договір підряду» не визначено. Ця форма належить до цивільно-правових договорів, що регулюються нормами цивільного права, і законодавство про працю на них не поширюється.

Відповідно до ст. 332 Цивільного кодексу України за трудовою угодою (договором підряду) підрядник зобов’язується виконати на свій ризик певну роботу за завданням замовника з його або своїх матеріалів, а замовник зобов’язується прийняти й оплатити виконану роботу. Оплата виконаних робіт (послуг) проводиться, як правило, після оформлення акта приймання-здачі робіт, послуг.

При укладанні трудової угоди (договору підряду) громадянин не подає заяву про прийняття його на роботу, роботодавець не видає наказ про зарахування його на певну посаду і не вноситься запис до трудової книжки.

Відповідно до викладеного зазначаємо, що підприємство-роботодавець може укласти зі своїм працівником, який перебуває у черговій відпустці, договір підряду на час відпустки для виконання останнім певних робіт.

 

В.С.Попков

                                                            Головний державний інспектор Управління Держпраці у Закарпатській області

  • Управління соціального захисту населення Хустської міської ради повідомляє:

1. Статтею 7 Закону України „Про Державний бюджет на 2014 рік” установлено, що у 2014 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня – 1 176 гривень, з 1 липня -1 207 гривень, з 1 жовтня – 1 256 гривень та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення:

дітей віком до 6 років: з 1 січня – 1 032 гривні, з 1 липня – 1 059 гривень, з 1 жовтня – 1 102 гривні;

дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня – 1 286 гривень, з 1 липня -1 320 гривень, з 1 жовтня – 1 373 гривні;

працездатних осіб: з 1 січня – 1 218 гривень, з 1 липня – 1 250 гривень, з 1 жовтня – 1 301  гривня;

осіб, які втратили працездатність: з 1 січня – 949 гривень, з 1 липня – 974 гривні, з 1 жовтня – 1 014 гривень.

Враховуючи зазначене, у 2014 році розміри деяких видів державної допомоги становитимуть:

 

2014

січень липень жовтень

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами

 

304,5

312,5

325,25

Допомога при народженні дитини

на першу дитину

30 960

31 770

33 060

на другу дитину

61 920

63 540

66 120

на третю і кожну наступну дитину

123 840

127 080

132 240

одноразова виплата:

10 320

10 590

11 020

щомісячна виплата: на першу дитину

860,00

882,50

918,33

на другу дитину

1 075,00

1 103,13

1 147,92

на третю і наступну

1 576,67

1 617,92

1 683,61

Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

 

мінімальний

130

максимальний

1 218

1 250

1 301

Допомога на дітей одиноким матерям

на дітей віком:

мінімальний

до 6 років

309,60

317,70

330,60

максимальний

516,00

529,50

551,00

від 6 до 18 років

мінімальний

385,80

396,00

411,90

максимальний

643,00

660,00

686,50

від 18 до 23 років

мінімальний

365,40

375,00

390,30

максимальний

609,00

625,00

650,50

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

на дітей віком:

максимальний

до 6 років

2 064

2 118

2 204

від 6 до 18 років

2 572

2 640

2 746

Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

на дітей віком:

максимальний

до 6 років

309,60

317,70

330,60

від 6 до 18 років

385,80

396,00

411,90

Державна соціальна допомога на дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

на дітей віком:

максимальний

до 6 років

2 064

2 118

2 204

від 6 до 18 років

2 572

2 640

2 746

від 18 до 23 років

2 436

2 500

2 602

Щомісячна грошова допомога малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу

мінімальна заробітна плата

1 218

1 250

1 301

2. Статтею 9 вищезазначеного закону установлено, що у 2014 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб – 21 відсоток, для дітей – 85 відсотків, для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.

Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у 2014 році не може бути більше ніж 75 відсотків від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї.

З огляду на зазначене, рівні забезпечення прожиткового мінімуму для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у 2014 році становитимуть:

 

з січня

з липня

з жовтня

для працездатних осіб
(21 % ПМ для працездатних осіб)

255,78

262,50

273,21

для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів (100%)

949,00

974,00

1 014,00

для дітей віком (85%):  
до 6 років

877,20

900,15

936,70

від 6 до 18 років

1 093,10

1 122,00

1 167,05

від 18 до 23 років (за умови навчання)

1 035,30

1 062,50

1 105,85

 

3. Законом України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” визначено право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України та соціальний захист інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів шляхом встановлення державної соціальної допомоги у відсотках від прожиткового мінімуму. Розмір державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам у 2014 році буде розраховуватися з урахуванням норм вищезазначеного Закону та статтею 7 Закону України „Про Державний бюджет на 2014 рік” з урахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265 „Деякі питання пенсійного забезпечення громадян”:

Державна соціальна допомога

з січня

з липня

з жовтня

інвалідам з дитинства І групи  підгрупи А з надбавкою на догляд

1660,75

1704,50

1774,5

інвалідам з дитинства І групи підгрупи Б з надбавкою на догляд

1423,50

1461,0

1521,0

інвалідам з дитинства ІІ групи, одиноким інвалідам з дитинства                 ІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд

949

974

1014,0

інвалідам з дитинства ІІІ групи,  одиноким інвалідам з дитинства               ІІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду з надбавкою на догляд

949

974

1014,0

на дітей-інвалідів

949

974

1014,0

на дітей-інвалідів підгрупи А до 6 років з надбавкою на догляд

1696,30

1740,8

1811,8

на дітей-інвалідів до 6 років з надбавкою на догляд

1180,30

1211,3

1260,8

на дітей-інвалідів підгрупи А від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

1950,30

2001,80

2082,8

на дітей-інвалідів від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

1307,30

1341,8

1396,3

на дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою

996,45

1022,7

1064,7

на дітей-інвалідів підгрупи А, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою до 6 років з надбавкою на догляд

2028,45

2081,7

2166,7

на дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою до 6 років з надбавкою на догляд

1512,45

1552,2

1615,7

на дітей-інвалідів підгрупи А, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

2282,45

2342,7

2437,7

на дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою від 6 до 18 років з надбавкою на догляд

1639,45

1682,7

1751,2

 

 

Поділитися