Хустська міська рада

У Хусті запустили пілотний проєкт зі встановлення модуля для очищення стічних вод (ФОТО)

Французи таки здійснили проєктне фінансування, як і обіцяли під час попередніх візитів. Нагадаємо, мова про це йшла ще у червні минулого року. Наразі вже є результат міжнародної співпраці – модуль для очищення стічних вод встановлено, триває тестування обладнання. 

***

Власне, за пропозицією франко-української компанії BETEN International та в рамках допомоги Україні Уряд Франції виділив фінансування на встановлення модуля для очищення стічних вод. Після знайомства та результативних нарад, проведених з Хустською міською радою, було прийнято рішення про встановлення пілотного обладнання на вул. Садовій у Хусті. Мета – продемонструвати автономну технологію швидкого та економного очищення стічних вод у житлових мікрорайонах без потреби підключення до централізованої мережі водовідведення.

Поза як Хустський міський голова Володимир Кащук та його заступники, зокрема Василь Сабадош, зацікавилися встановленням обладнання даного типу у місті, а саме у мікрорайоні на вул. Садовій, начальник Хустського ВУВКГ Роман  Щербан отримав доручення виконати необхідні підготовчі роботи для коректного встановлення модуля з запатентованою технологією очищення стоків.

Французька ж компанія COHIN Environnement на чолі з Себастьєном Коеном, розробила оригінальну просту у використанні та обслуговуванні економну технологію для очищення стічних вод. До слова, устаткування передбачає переробку мулу на компост за допомогою дощових червів, оскільки надмірна кількість мулу, який утворюється при очищенні стічних вод є одним з великих викликів, а отриманий компост може використовуватися у сільському господарстві. Спеціальні компостери розробила компанія VerAgrow і ця технологія має великі перспективи.

Власне, збір вихідних даних та координацію проєкту забезпечив Філіп Оспіталь, директор франко-української компанії BETEN Ingénierie, яка працює в Україні понад тридцять років і була заснована її президентом Жаном Рошем.

“Зараз ми встановлюємо перше пілотне обладнання – модуль для очищення каналізаційних стоків. Роботу над цим проєктом ми розпочали рік тому, тоді я вперше зустрівся з міським головою  і ми обговорили можливість його реалізації. Проєкт фінансується французьким Урядом, зокрема Міністерством фінансів Франції. Він входить у глобальну ініціативу розбудови України, яка, ми сподіваємося, розпочнеться найближчим часом. Ми обрали Закарпатську область, оскільки сьогодні вона є однією з найбільш спокійних та безпечних областей України, що дозволяє нам вже сьогодні тут активно працювати. Ідея полягає у тому, аби продемонструвати, що за доволі короткі строки можна змонтувати таке обладнання, яке дозволяє очищати стічні води, і не потрібно довгих 5 років на будівництво великих очисних споруд. Крім того, у перспективі таке обладнання може використовуватися в українських містах і селах, інфраструктура яких постраждала від військових дій. Наразі це обладнання вже буде корисним для Хуста, позаяк зможе забезпечити очищення каналізації вулиці Садова. І в майбутньому подібне обладнання може бути використане і в інших населених пунктах Закарпаття і всієї України”, – зауважив Жан Рош. 

“Я представляю компанію, яка виробляє обладнання для очищення стічних вод для муніципалітетів та промислових об’єктів. Мета – демонстрація нашої технології «Біосел», яка дозволяє очищувати каналізаційні стоки і може бути цікавою для потенційного використання інших громад. Обладнання встановлене у транспортному контейнері, аби продемонструвати легкість збірки такого обладнання, його використання та технічного обслуговування. Таке устаткування в Україні встановлено вперше, досі було встановлене в Австрії і Африці”, – доповнив Себастьєн Коен. 

“Проблема каналізаційних стоків вже давно є болючою для нашого міста. Звичайно ж, ми намагалися її вирішити, теж розробляли відповідний проєкт. Проте зараз, під час воєнного стану, немає можливості його реалізувати. Французькі ж партнери запропонували вирішення проблеми. Їхня допомога – неоціненний внесок у розвиток нашої громади, адже в одному з найбільших мікрорайонів міста (тут близько 400 домоволодінь, є і багатоповерхові забудови) за останні 30 років так і не було змоги вирішити проблему з каналізуванням. Однак, зауважу, що цей проєкт включає в себе ширший комплекс, ніж очистка каналізаційних стоків. Він буде корисним і у сільському господарстві. Крім того, обговорюємо з французькими колегами питання майбутніх міст-побратимів, щоб налагоджувати зв’язки та активну співпрацю у галузі освіти, охорони здоров`я тощо. Та найголовніше – щоб найшвидше закінчилася війна, щоб настав мир і Перемога, і ми надалі реалізовували важливі проєкти задля забезпечення життєдіяльності громади “, – підсумував Володимир Кащук.

Після введення установки в екплуатацію заплановано урочисте відкриття об’єкту, на яке будуть запрошені мери закарпатських міст та з інших областей України, а також представники міжнародних фінансових організацій, що готові долучатися до відбудови України. Посол Франції в Україні також планує взяти участь в урочистому відкритті об’єкту.

Цієї суботи, 28 січня, відбувся пробний запуск пілотного роєкту, який працюватиме у тестовому режимі аж до офіційного відкриття

Також у рамках проєкту встановлено два пілотні устаткування для підготовки питної води компанії LMS, а це – у Золотарівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів Драгівської сільської ради та у центрі смт. Вишково.

***

Крім того, шановні французькі благодійники та благодійниці – Мапріл Батіста, Фернандо Да Коста, Маріо Мартінс, Пальміра Накаш, Армандо Лопес, Келлі Дассо, члени благодійних організацій Клуб левів Монфермей-Куброн, Клуб Ротарі м. Кресі та Асоціація потерпілих від пожеж м. Лейрії вчергове об’єднали зусилля, аби підтримати українців, які опинилися у складній ситуації у зв’язку з війною, розпочатою росіянами. Так, цього дня передали Закарпаттю 70 генераторів, з яких 15 – Хустській МТГ. Їх отримають соціальні об’єкти, які мають у них потребу. 

Власне, далеко не вперше французькі асоціації направляють сюди свою допомогу. Нагадаємо, у квітні минулого року закарпатці отримали вантажівку з ліками та гуманітарним вантажем, потім іншу – з мінеральною водою, а також три карети швидкої допомоги, які були передані медичним закладам області, з них одна – Хустській лікарні.  

До слова, станом на сьогодні загальний розмір благодійної допомоги склав 250 000 €. Допомогу було зібрано після візиту представників вищезазначених благодійних організацій на Закарпаття у квітні 2022 р., після свого повернення вони об’єднали зусилля задля допомоги Україні та її народу, який опинився у складній ситуації в результаті російського вторгнення. Увага до ситуації в Україні дозволила провести захід « Кожне зібране євро – це євро на допомогу Україні», до якого долучилося багато активних учасників цих благодійних організацій. 

Зауважимо, що в Україні передачу допомоги координує Олександр Сапьолкін, керівник благодійного фонду «Єдина Україна» у партнерстві з Жаном Рошем, Філіпом Оспітальем, Андрієм Хаджиновим і Ганною Кіндою, працівниками франко-української компанії Beten Ingénierie International, яка зі свого боку забезпечила транспортування допомоги з Франції в Україну. 

У майбутньому плануються нові акції допомоги для України, що відрадно.

 

Пресслужба Хустської міської ради

Опубліковано: 30.01.2023 635 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

УВАГА! У с. Іза продовжено дію обмежень та запроваджено додаткові заходи щодо епідеміологічної ситуації
У зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації в селі Іза рішенням комісії з питань ТЕБ та НС (Протокол № 16 від 23.07.2025) продовжено дію обмежень та запроваджено додаткові заходи. Станом на сьогодні виявлено 13 нових випадків гепатиту А, в тому числі серед дітей. У селі Іза — 10 хворих, у місті Хуст — 3 випадки. Контактні особи… ...
Відновлення звітності — відновлення довіри: Ексклюзивний коментар Голови Державної служби статистики України
Шановні респонденти, Після трирічної перерви, спричиненої повномасштабною війною, Україна повертається до повноцінного системного збору статистичних та фінансових даних. Це надзвичайно важливий крок не лише для Держстату як інституції, а насамперед — для всієї держави, яка відновлюється і потребує точних, актуальних, достовірних даних. Згідно із змінами, внесеними до Закону України “Про захист інтересів суб’єктів подання звітності… ...
Із 5 липня 2025 року відновлено обов’язкове подання статистичної та фінансової звітності
Це означає що: Подання звітності знову є обов’язковим для всіх підприємств, установ, організацій та підприємців, які залучені до державних статистичних спостережень. Подавати звіти є можливість через обране Вами програмне забезпечення: https://www.ukrstat.gov.ua/elektr_zvit/per_pz.htm або скористатися безкоштовним онлайн-сервісом «Кабінет респондента»: https://statzvit.ukrstat.gov.ua . Якщо ви не подавали звітність за минулі періоди (у 2022–2025 роках) – тепер її необхідно подати протягом трьох… ...
«Діалог влади та бізнесу»: чергова онлайн зустріч відбудеться 24 липня
Закарпатська обласна державна адміністрація – обласна військова адміністрація організовує онлайн зустріч «Діалог влади та бізнесу», за участі представників Головного управління статистики у Закарпатській області, структурних підрозділів обласної військової адміністрації, організацій, районних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання. Чергова онлайн зустріч відбудеться 24 липня 2025 року (початок о 15:00 год.) на теми: 1. Критично важливі підприємства –… ...
Загальнонаціональна хвилина мовчання для вшанування пам’яті загиблих унаслідок збройної агресії рф
Щодня в Україні о 9.00 годині проходить загальнонаціональна хвилина мовчання для вшанування пам’яті загиблих унаслідок збройної агресії рф. Вшановуємо світлу пам’ять, громадянську відвагу і самовідданість, силу духу, стійкість та героїчний подвиг воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії російської федерації… ...
Вітання з Днем тренера!
Вітаю з Днем тренера всіх, хто присвятив своє життя вихованню майбутніх чемпіонів та розвитку спорту! Ваша праця — це не лише про спорт, дисципліну та досягнення. Це про натхнення, підтримку, виховання характеру та формування справжніх переможців — як у спорті, так і в житті. Саме ви стоїте за успіхами юних спортсменів, команд і чемпіонів, які… ...