Хустська міська рада

Хустська міська територіальна громада святкує день народження країни

У суботу, 21 серпня, Хуст розпочав святкування Чемпіонатом світу зі стронгмену у категорії 110 кг.. Власне, у середмісті яблуку не було де впасти, адже на традиційне видовище приїхали подивитися не лише місцеві, а й гості туристичного Закарпаття.

Змагання найсильніших чоловіків світу вже вчетверте відбулося за сприяння народного депутата України Валерія Лунченка та безпосередньої підтримки Хустської міської ради. Головний організатор видовищного турніру – Федерація стронгмену України.

20 атлетів з 8-ми країн – України, Словаччини, Польщі, Угорщини, Білорусі, Узбекистану, Молдови та спортсмени – представники Міжнародної федерації стронгмену змагалися у трьох кваліфікаційних вправах: кантуванні покришки (320 кг на 6 обертів), естафеті лог ліфт (120 кг) + мішок (100 кг на 20 м), прогулянці фермера (130 кг на 40 м).

До фіналу ж потрапило 10 атлетів, які продемонстрували найкращі результати. Вони виконали фінальні вправи – арм-овер-арм (8,5 тон на 20 м), естафету лог ліфт (120, 130, 140, 150 кг), вейт фор хай, атлас стоунс (90 кг-170 см; 120 кг-150 см, 140 кг-130 см, 160 кг-110 см).

До слова, головні судді змагань – Сергій Конюшок і Василь Вірастюк.

***

Передувала ж грандіозному спортивному дійству пресконференція, на яку були запрошені представники всіх місцевих ЗМІ. Судівська колегія Чемпіонату дала розлоге інтерв’ю журналістам про подію.

Президент ФСУ Сергій Конюшок зазначив, що карантин дався взнаки. Однак, не дивлячись на труднощі перетину кордонів, богатирі приїхали і взяли участь у змаганнях, як і планували.

Головний рефері змагань Василь Вірастюк в деталях розповів про чемпіонські вправи, які чекали на учасників. До прикладу, вже звичне для всіх «кантування покришки» – це, коли покришка стоїть на стартовій позиції вертикально, а спортсмен за сигналом судді штовхає покришку вперед, після того, як тільки вона займе горизонтальне положення на підлозі, ведеться лік перекидань. Ті, хто не змогли перекантувати покришку відповідну кількість разів за відведений тайм ліміт, своїм результатом вважають кількість перекидань. Заборонено: використання клею, а також якщо покришка зайшла на сусідню доріжку атлет штрафується на 5 сек. І що важливо – перекид фіксується при повному торканні площини покришки до підлоги.

Щодо естафети «лог-ліфт»: Учасник змагань, після стартового сигналу судді, піднімає лог-ліфт (це так звані металеві колоди) з підлоги, фіксуючи над головою (1 сек). При цьому лікті та коліна мають бути випрямленими, стопи в одну лінію. Після команди судді, атлет повертає снаряд у вихідне положення.

«Мішок» – це, коли снаряди знаходяться за стартовою лінією, атлет бере мішок і долає дистанцію у 20 метрів, повністю заносячи мішок за фінішну лінію. Перемагає той атлет, який виконає завдання найшвидше. Якщо він не вклався у відведений тайм ліміт, фіксується загальна пройдена відстань з мішком.

Вподобана глядачами «прогулянка фермера»: за сигналом судді спортсмен піднімає валізи (знаходяться за лінією старту) та долає відрізки по 20 м, обходячи фішки. Перемагає той атлет, який пройде задану дистанцію в найкоротший час. Якщо атлет не вклався у відведений тайм ліміт, то фіксується його фактичний результат. Увага! Атлет має право ставити снаряди на підлогу будь-яку кількість разів впродовж тайм ліміту.

«Арм-овер-арм» – це, коли спортсмен сідає в упор, береться за канат і з положення сидячи, за сигналом судді починає тягнути вантаж із стартової до фінішної позиції. Перемагає той атлет, який здолає дистанцію у найкоротший час. Якщо атлет не вклався у відведений тайм ліміт, заміряється дистанція на яку атлет протягнув вантаж, в цьому випадку перевага віддається атлету, який подолав більшу дистанцію.

Що стосується естафети «Вейт фор хай», то у ній богатир підходить до стійки для перекидання і за командою судді перекидає розставлені перед ним снаряди (мішки) однією або двома руками (за регламентом змагань). Задача спортсмена: перекинути снаряди через планку заданої висоти у найкоротший час.

Фінішує вправа «Кулі Атласа»: Атлет знаходиться на лінії старту до виставленої на підлозі кулі і за командою судді має закласти ряд куль на тумби в послідовності від найлегшої до найважчої. Перемагає той атлет, який закладе всі кулі найшвидше. Заборонено пропускати кулі.

***

Власне, неупередженою завжди є оцінка суддів і спрогнозувати результати змагань було мало можливо, як і визначитися кожному з них зі своїм фаворитом. Однак володарем титулу «Найсильніша людина світу» поправу став українець Павло Гайша. Почесне друге місце здобув Олексій Бірюков (Україна), а третю призову позицію зайняв Грегор Ланєвський (Польща).

Слід зауважити, що додала родзинки видовищним виступам найсильніших чоловіків концертна програма. Гімн України на відкритті Чемпіонату виконав Юрій Годо, опісля заряджали публіку: народний фольклорний гурт “Хустяни” під керівництвом Заслуженого працівника культури України Олександра Анишинця, зразковий хореографічний ансамбль «Еліт» під керівництвом Заслуженого тренера України Владислави Костак, вокалістки Даніка Соліс та Валерія Антал. Також відбулися й конкурси серед глядачів. Отож, спортивне свято стронгменів традиційно вдалося на славу!

Пресслужба Хустської міської ради

Опубліковано: 24.08.2021 479 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Студентські та учнівські змагання з футболу за участі українських та європейських команд стартували у Хусті на стадіоні “Карпати”
Міжнародний студентський турнір з футболу “Карпатський простір” зібрав цьогоріч 6 команд із трьох країн – Литви, Молдови, України. Відбувається ж він безпосередньо за підтримки Всеукраїнської футбольної асоціації студентів та її президента Івана Крулька, Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України та Спортивної студентської спілки України.  Власне, Міжнародний турнір серед студентів з футболу проводиться з… ...
ФК “Хуст” – чемпіони Закарпаття! (ФОТО, ВІДЕО)
У неділю, 10 жовтня, відбувся заключний тур Чемпіонату області з футболу у вищій лізі, як серед юнаків, так серед дорослих. На полі зустрілися ФК “Хуст” та ФК “Поляна”.  У результаті поєдинку хустські юнаки перемогли з рахунком 2:0, а вже досвідчені футболісти забили три переможних голи у ворота суперників і на табло висвітилися тріумфальні 3:0. Це… ...
У Хусті відбулася міська ранкова зарядка (ФОТО)
Ранок суботи, 11 вересня, розпочався по-особливому: у Хустському міському парку відпочинку провели загальноміську ранкову зарядку. До неї долучилися небайдужі до спорту та власного здоров’я люди. Серед присутніх – громадськість, держслужбовці та представники органів місцевого самоврядування: міський голова та його заступники, секретар ради, депутати, старости. “«У здоровому тілі – здоровий дух». Я по житті сповідую це… ...
Міська ранкова зарядка -2021 (АНОНС)
Хуст продовжує традиції, започатковані торік, пропагуючи здоровий спосіб життя відтепер й серед усієї об’єднаної територіальної громади.  Відтак управління культури, молоді і спорту до Дня фізичної культури і спорту завтра, 11 вересня, о 8:00 у міському парку відпочинку організовує Міську Ранкову Зарядку. Запрошуються всі жителі Хустської МТГ!     Пресслужба Хустської міської ради ...
У Хусті реалізовано соціальний проєкт “Активні парки – локації здорової України” (ФОТО)
Основна мета соціального проєкту – популяризація та організація оздоровчої рухової активності усіх категорій громадян, у тому числі осіб з інвалідністю, створення умов для зниження показників захворюваності, поліпшення якості та тривалості активного життя населення, профілактики захворювань і подолання їх наслідків, формування суспільства, об’єднаного ідеєю здорового та активного життя. Так, сьогодні, 10 вересня, соцпроєкт запрезентовано і з… ...
«Незалежна» субота стартувала на центральній площі Хуста, а продовжилась на стадіоні «Карпати»
Так, 21 серпня у головному спортивному комплексі міста відбулися відкриті турніри серед юнаків та дівчат з вільної боротьби, тенісу, волейболу, футболу та легкої атлетики, що також присвячені 30-річчю Незалежності України. Передувало цьому парад учасників змагань та офіційне їх відкриття за участі секретаря Хустської міської ради Василя Губаля, заступників Хустського міського голови Василя Калина, Василя Сабадоша… ...