Хустська міська рада

Православний кафедральний Собор святих Кирила і Мефодія

(будівництво розпочато в 1991 році)

«Тут буде споруджено храм в честь пам’яті місіонерських трудів Апостолів Слов’ян свв. Кирила і Мефодія та 1100-річчя святого православія на Закарпатті. 24(11).5.1991 р.». Такий надпис на мраморі зберігається в цьому кафедральному соборі, історія якого тісно пов’язана з історією Церкви нашого народу.

В 1988 р. країна святкувала 1000-річчя Хрещення Київської Русі при князі Володимирі Великому, тоді як Закарпаття відзначало свій ювілей (в 1989 р.) – на 100 років більший. Апостоли Підкарпатської Русі Кирил і Мефодій, створивши слов’янську Азбуку, відкрили нам Книгу життя – Євангеліє, на всі віки.

Було вирішено побудувати на Закарпатті храм на честь наших перших Учителів. У 1991 році було дозволено будівництво нового собору біля центральної площі Хуста. Проект розробили архітектори Ганзел С.Й і Гайович П.М. та конструктори Цапулич Т.В. і Микитин А.С.

В 1994 році майбутній собор дістає статус кафедрального (головного). На сьогодні ця святиня безперечно є прикрасою міста. Зберігаючи частини мощей всіх Києво-Печерських святих, собор Кирила і Мефодія продовжує місію святих братів: приводити людей до Бога.

24 травня всі слов’янські народи святкують День писемності і культури, День пам’яті Кирила і Мефодія, а для собору – це храмове свято.

При кафедральному соборі святих Кирила і Мефодія діє церковний хор, співом якого можна насолодитися під час богослужінь. Собор можна відвідати в любий день, а також у вихідні дні та в дні релігійних свят.

 

 

Фотогалерея:


Поділитися