Хустська міська рада

Проєкти

Проєкт «Virtual Хустщина: заходи з популяризації історико-культурної та природної спадщини регіону через використання сучасних демонстраційних технологій»

Результатом  Проєкту стало створення віртуальної екскурсії пам’ятками Хустської міської територальної громади, яку можна оглянути за посиланням на сайті громади  https://khust-miskrada.gov.ua/socium/ . Реалізовувався за кошти фінансового співфінансування Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна».

 

Проєкт «Сніна-Хуст –разом задля розвитку туризму Карпатського біосферного ареалу»

Реалізовувався в рамках Програми Транскордонного Співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013 разом з словацьким містом-партнером Сніна. Загальний бюджет проєкту складав 545 544 євро, з яких частка Виконавчого комітету Хустської міської ради – 262 126 євро. На стороні українського партнера проєкт досягненнями проєкту стало будівництво майданчику для рухливих ігор, реконструкція фонтану у міському парку культури та відпочинку, закупівля мобільної сцени та біотуалетів, а також було проведено міжнародний фольклорний фестиваль «Білі Нарциси».

 

Проєкт «Розвиток партнерської співпраці для покращення транскордонної інфраструктури водопостачання в місцевості Глінне та Янковце в Польщі та місцевості Хуст в Україні», імплементація якого відбувалася в межах Програми Транскордонного Співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 у партнерстві з польською гміною Лєско. Частка Виконавчого комітету Хустської міської ради в загальному бюджеті проєкту становила 354 624 євро. На стороні українського партнера вдалося реконструювати 14 відрізків систем водопостачання в місті Хуст.

 

Проєкт «Відновлення історичних пам’яток Сніна-Хуст»

Фінансувався за кошти Євросоюзу в межах Програми Транскордонного Співробітництва Європейського Інструменту Сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020 є результатом продовження міцних партнерських відносин з словацьким містом Сніна. Український партнер отримав для реалізації своєї частини єврогрант у розмірі 311 332 євро. Завдяки імплементації проєкту вдалося реконструювати дорогу до пам’ятки архітектури національного значення «Руїни Хустського замку» загальною протяжністю 1100 м., вимостивши її бруківкою, встановити вздовж дороги малі архітектурні форми (лавиці та урни для сміття), світильники, в’їзні ворота та макет замку в масштабі 1:20.

 

Проєкт «Відновлення туристичної привабливості історичного «Соляного Шляху»

Реалізовувався в рамках Програми Транскордонного Співробітництва Європейського Інструменту Сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020. Реалізовувався у партнерстві із КП «Агенція регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради та Саболч-Сатмар-Берег «Обласним регіональним агентством розвитку та охорони навколишнього середовища». Загальний бюджет проєкту складав 382 918,23 євро, з яких частка Виконавчого комітету Хустської міської ради – 176 920 євро. З українського боку результатами реалізації проєкту стали реконструйована пішохідно-паркувальна зона по вул. Замкова у підніжжя Замкової гори, вимощена бруківкою з влаштуванням малих архітектурних форм (лавки, стовпчики, велопарковки, питні фонтани, сіті-лайт), монтажем вуличних декоратичних світильників та встановлення комплекту пішохідного фонтану з кольоровою ілюмінацією (розпилювач).

 

Проєкт « Лєско і Хуст: історія – це наша сила» 

За фінансування Програми Транскордонного Співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» є також результатом міцної багаторічної співпраці з польською гміною Лєско. Загальна мета проєкту – створення та просування культурно-історичних цінностей по обидва боку кордону. Заходи реалізації передбачали проведення Середньовічного та Ковальського ярмарку у м. Хуст, історичної конференції та встановлення пам’ятника про надання місту Хусту Магдебурзького права. Загальна  сума проєкту  66 627,46 євро, з яких частка Виконавчого комітету ХМР –   25 884,79 євро.

Свідченням міцної стійкості дружніх партнерських відносин та наполегливої багаторічної співпраці з чудовим партнером гміною Лєско стане імплементація вже 3 спільного транскордонного проєкту ««Охорона водних ресурсів через розвиток каналізаційної інфраструктури як спільний виклик ґміни Лєско та міста Хуст у боротьбі за чисте довкілля», імплементація якого триватиме протягом 2024-2026 років.

 

Хустська міська територіальна громада завдяки реалізації проєктів міжнародної технічної допомоги зацікавлена в розвитку та удосконаленні різних сфер життя громади: від соціальної та культурно-історичної до житлово-комунальної сфери.

 

 

Поділитися