Хустська міська рада

Пам’ятник воїнам-інтернаціоналістам, споруджений біля Свято-Вознесенського храму по вулиці Князя Володимира Великого

Більше двадцяти років вже минуло від дня виведення обмеженого контингенту військ колишнього Радянського Союзу з Республіки Афганістан. Але біль втрат ще й дотепер не вщухає в серцях батьків та рідних загиблих воїнів, ветеранів цих буремних подій. Через горнило війни пройшло п’ятнадцять тисяч українців, три тисячі загинули на чужій землі, тисячі стали інвалідами, а скільки скалічених душ…

За десять років афганське горнило пройшли 327 воїнів з Хустщини. Виконуючи свій інтернаціональний обов’язок в Афганістані свої голови поклали наші земляки: Василь Пацкан, Василь Вучкан, Іван Данча, Микола Соколов, Іван Сабадош, Василь Химишинець, Йосип Горват, а в Єгипті загинув Йосип Мендикаш. Їх імена навічно викарбувані золотими буквами на граніті пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, який у 2009 році було споруджено у Хусті біля Свято-Вознесенського храму, що по вулиці Князя Володимира Великого.
Цей пам’ятник споруджено на кошти членів Хустської спілки ветеранів Афганістану та меценатів. Виготовлено його за проектом архітектора Віктора Дмитровича Пристаї, голови Хустської організації української спілки ветеранів Афганістану Юрія Івановича Дзяпка та отця Костянтина Цуцкова, настоятеля Свято-Вознесенського храму.
З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав до підніжжя монумента загиблим воїнам квіти кладуть керівники міської та районної влади, громадських організацій, військкомату, молодь. Свічки за загиблими побратимами запалюють й ті воїни, які живими повернулися з афганської війни і дякують за це Богові та долі. Тут щороку служать панахиду за загиблими воїнами.
На засніженому пам’ятнику загиблим воїнам залишилася майоріти чорна стрічка, бронежилет та каска поруч із квітами та свічками, як знак незгасимої пам’яті, подяки та шани за мужність і відвагу.

Поділитися