Хустська міська рада

Народний духовний оркестр «Нарцис»

Управління культури, молоді і спорту Хустської міської ради

Керівник –  Перчі Олександр Золтанович

Музична культура людини є органічною частиною культури народу, до якого вона належить або серед якого живе. Місто Хуст історично має усталені мистецькі традиції, тут живе і працює плеяда талановитих аматорів, професійних музикантів, співаків. Окрасою у проведенні кожного загальноміського заходу є народний духовий оркестр «Нарцис». Це професійний творчий колектив, адже до складу оркестру входять здебільшого професіонали – викладачі духових інструментів.

Розпочав свою діяльність колектив у 1985 році як інструментальний ансамбль,  який змінювався за своїм рівнем та кількістю людей. Першим його керівником був викладач Хустського культурно-освітнього училища Чаусов В.І.

З 2010 року колективом керував викладач духових інструментів школи мистецтв міста Хуст Петенко І.Й. Протягом робочого процесу напрям роботи, склад колективу та його керівники змінювались. Сьогодні колективом керує Олександр Перчі, який з ентузіазмом продовжує традиції попередників. У 2013 році рівень майстерності колективу відзначено присвоєнням звання «народний». Він неодноразово виступав на концертах з нагоди державних та професійних свят як в рідному місті, так і за його межами, має низку нагород за участь в обласних та регіональних фестивалях, заходах.

Завдяки наполегливій творчій праці оркестр набрав значних висот професійного виконання, й сьогодні колективу доступні складні партитури. Репертуарний спектр виконуваних творів надзвичайно багатий: від обробок народних мелодій та стройових маршів до стрілецьких і козацьких творів, а також до джазових композицій.  Оркестр постійно працює над творами класиків української та світової музики. Звучання цих творів вирізняється ідеальним строєм та злагодженістю, м’якістю звучання, глибоким проникненням у відтворенні художніх образів, що вимагає високого рівня виконання та досконалого володіння музичним інструментом кожного виконавця.

У репертуарі колективу основною складовою є інструментальна музика, а також акомпонемент солістам – інструменталістам. Духовий оркестр демонструє високу виконавську культуру, багату динаміку, чистоту звучання, зрілу технічну вправність.

Народний духовий оркестр «Нарцис» – це творчий колектив із 20 учасників, у центрі інтересів якого є одна спільна для всіх потреба в реалізації свого творчого потенціалу. Також на базі духового оркестру працює підготовча група з числа учнів духових інструментів Хустської школи мистецтв. У колективі збережено традиції духової музики, особливе відношення до вибору репертуару та якості інструментівок. Участь у роботі підготовчої групи духового оркестру сприяє патріотичному вихованню та вихованню духовності майбутніх громадян засобами музичного мистецтва, підвищує і розвиває їхній творчий потенціал.

Сьогодні оркестр – невід’ємна частка духовного життя міста. Без нього не обходиться жодне свято. Але він має найвищу нагороду – любов і вдячність рідного міста, своїх шанувальників.

Весь творчий шлях колективу є яскравим свідченням самовідданості справі щодо розвитку національної культури. Духова музика, дух, духовність – одне коріння, одна суть, що їх споріднює, виявляє їхню органічну єдність.

Репертуар народного духового оркестру “Нарцис”

1.  Державний Гімн України
2. Т.Ващишин «Гімн Хуста»
3. Туш
4. В. Пікулік  «Харків»
5. А. Козуб «Попурі на українські теми»
6. В.Степалюк «Калина пам’яті»
7. Г. Рунов – Столичний марш
8. Б. Беккер – Перемога
9. О. Марченко   Вальс «На світанку»
10. Б. Флярковський – Прощальний вальс
11. Ф. Комлєв – Дніпрові зорі
12. Д. Лебединський  «Концертна полька» для тромбона з оркестром
13. Г. Рунов  «Полька №1»
14. В. Рунов    «Ой, на горі два дубки»
15. Б. Седлаген – Болеро
16. М. Блантер «Попурі на теми воєнних пісень»
17. Ю. Ротас – Над хвилями
18. В. Рунов    «Прощальний вальс»
19. В. Дога  «Зустріч»
20. В. Дога  «Вальс»
21. Українська народна пісня «Гуцулка Ксеня»
22. З. Бінкін «Естрадно-концертний марш»

СПИСОК

учасників народного духового оркестру «Нарцис»

1. Попович Т. корнет І
2. Попович Е. корнет І
3. Баняс М. корнет ІІ
4. Власюк В. труба
5. Кнауер І. альт І
6. Пилип Ф. тенор ІІ
7. Маслей О. тенор І
8. Маслей А. тенор І
9. Заборець З. баритон
10. Рущак В. туба «Б»
11. Кепич І. туба «Б»
12. Перчі О. ударні, художній керівник та диригент
13. Андращик О. тарілки
14. Петрецький С. м.барабан
15. Грицько В. флейта пік.
16. Січ С. флейта
17. Маслей В. флейта
18. Щербанич І. тромбон
19. Кедик Е. клавішні
20. Фенинець В. клавішні

 

Творча характеристика

на керівника народного духового оркестру «Нарцис»

Перчі Олександра Золтановича

25 серпня 1969 р.н.,

освіта  вища,

Тернопільський державний

педагогічний університет, 2004р.

стаж роботи – 31р.

Перчі Олександр Золтанович має повну вищу освіту,  у 1988  році закінчив Ужгородське державне музичне училище ім.Д.Задора, у 2004 році – Тернопільський державний педагогічний університет імені академіка В.Гнатюка.

З 1988 року Перчі О.З. розпочав трудову діяльність керівником самодіяльного ансамблю при Хустському керамічному заводі.  Після служби в армії  з 1990 року працював викладачем відділу духових інструментів у Драгівській школі мистецтв, а з 2000р. по 2004 р. – вчителем історії та правознавства у Хустській ЗОШ №2. З 2006 року займався підприємницькою діяльністю. З жовтня 2018 року Перчі О.З. –  диригент і  керівник народного духового оркестру при управлінні культури, молоді і спорту Хустської міської ради.

Олександр Золтанович – професійно компетентний та грамотний педагог і талановитий музикант, високопрофесійний фахівець, у ставленні до колег – товариський, щирий і доброзичливий. Під його керівництвом оркестр досягає високого професійного рівня виконання. Щоразу, підіймаючи планку вимог до себе та учасників оркестру, він намагається якнайповніше розкрити приховані красоти та таємниці вже широко відомої та популярної музики, тим самим занурює публіку у світ емоцій та почуттів, пропагуючи музичні твори українських та зарубіжних композиторів. Працює за принципом поступового удосконалення вивченого матеріалу. Має належний запас ідей, планів, ініціатив із питань робочого процесу в оркестрі духових інструментів.

Перчі О.З. – людина з новими поглядами на сучасне мистецтво. Завдяки його креативності оркестр зазвучав по-новому, більш професійно. Як викладач і керівник колективу, О.Перчі легко справляється із завданнями, які потребують педагогічних та організаторських здібностей. Не зупиняється перед труднощами, наполегливо й енергійно йде до поставленої мети. На сьогодні він має визнаний авторитет не лише серед музичної еліти міста, а й серед молоді та людей похилого віку. Результатом творчого підходу до організаційного процесу діяльності за участі оркестру є нові концертні номери в різноманітних жанрах.

У колективі підтримує товариські стосунки, відповідальність та взаємоповагу. Завжди враховує в роботі думки та пропозиції учасників колективу та колег. Роботу виконує ефективно, старанно, звертає увагу на деталі.

Заступник начальника управління

культури, молоді і спорту

М. КРИВАНИЧ

1 жовтня 2019 року

 м.Хуст

 

Фотогалерея:

 

Поділитися