Хустська міська рада

Запрошуємо стати патронатними вихователями: Не залишайтесь байдужими, подаруйте дитині віру в добро та милосердя!

Патронатна сім’я – новітня форма сімейного виховання в Україні

Одним із пріоритетних завдань держави є соціальний захист дітей, створення сприятливих умов для їхнього фізичного, інтелектуального та духовного розвитку, майбутньої повноцінної життєдіяльності.  Проблема безпритульності та бездоглядності дітей в Україні й досі залишається актуальною. Але розвиток соціальної сфери в країні не стоїть на місці, тому мова сьогодні піде про таку форму  сімейного виховання як патронат.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

 

Хто може бути патронатними вихователями?

Патронатний вихователь – це особа, яка за участі інших членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім’ї.

Сім’я патронатного вихователя – сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі, мають позитивний досвід виховання дітей у сім’ї.

 

Скільки дітей може бути одночасно влаштовано під патронат?

Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовуються виключно діти (не залежно від їхньої кількості), які є братами-сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині. Це принципово, тільки так можна здійснювати індивідуальний догляд, який відповідає потребам дитини. Термін перебування дитини під патронатом має бути максимально використаний для подолання наслідків.

 

Скільки дитина може перебувати в патронатній сім’ї?

Відповідно до вимог статей 252-253 Сімейного кодексу України термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати трьох місяців.

У разі наявності обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя понад зазначений термін, орган опіки та піклування може його продовжити.

Загальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати шість місяців.

На період перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя за нею зберігається право на аліменти, пенсію у зв’язку із втратою годувальника, інші соціальні виплати, які вона мала до влаштування в сім’ю патронатного вихователя.

 

Фінансування патронатних сімей

Фінансування сімей патронатних вихователів, що передбачає оплату послуг зі здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету у порядку та за умов, затверджених Кабінетом Міністрів України.

На утримання кожної дитини, влаштованої у сім’ю патронатного вихователя, виплачується щомісячна соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку.

Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (станом на 01.07.2021 р. —  11 895 грн. оплата здійснюється за кожен день перебування дитини в сім’ї). На дітей влаштованих в сім’ю виплачується соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей віком до 6 років (станом на 01.07.2021 р. — 5 000 грн., для дітей віком від 6 до 18 років —5020 грн). фінансуваня змінюється зі зміною прожиткового мінімуму.

 

За детальною інформацією звертайтеся:  

Адреса: м. Хуст, вул. Картпатської Січі, 21, 4 поверх,  кабінети 73,75.

 

Посилання на законодавство:

 

Центр надання соціальних послуг

Хустської міської ради

Опубліковано: 16.05.2022 1554 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

З Днем народження, Хусте!
Вітання в.о. Хустського міського голови Василя Губаля з нагоди відзначення ювілейної події славного міста над Тисою… Процвітання, розвитку, Перемоги! ...
«Пам’ятаємо. Боремось. Перемагаємо»
У міському парку сьогодні відбувся мітинг до Дня пам’яті та примирення, приурочений 80-й річниці завершення Другої світової війни, яка стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Керівництво громади, району, громадськість згадали тих, хто не повернувся з полів бою минулого, і тих, хто сьогодні продовжує боронити нашу землю. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих Героїв усіх… ...
Пам’ятаємо…
80 років тому українці разом з іншими націями антигітлерівської коаліції захистили світ від страшних жахіть фашизму. Об’єдналися і перемогли. Сьогодні цю памʼятну дату відзначаємо в умовах найстрашнішої з часів Другої світової війни. У цій героїчній боротьбі ми сильні, як ніколи. Наша безпрецедентна єдність – запорука успіху. В ім’я майбутнього вільної Української Держави ми здолаємо ворога.… ...
АНОНС: ранкова зарядка на стадіоні «Карпати»
Традиційна ранкова зарядка відбудеться 10 травня о 09:00 год. на стадіоні «Карпати». Мета заходу – популяризація здорового способу життя, піклування про власне здоров’я, зміцнення фізичного та емоційного стану. Гарантуємо учасникам справжнє задоволення від активної зарядки, позитив та бадьорий настрій. Приєднуйтесь! Можливо саме для Вас ранкова зарядка стане Вашим традиційним початком дня! ...
Запрошуємо експортно-орієнтовані підприємства та ділові асоціації Закарпаття представити бізнесовим колам Кувейту, держав Затоки (GCC) та Близького Сходу власний віртуальний стенд на онлайн виставці „Ukraine Exports 2025”
Експортно-орієнтовані підприємства та ділові асоціації зможуть безкоштовно представити власний віртуальний стенд на онлайн виставці українських компаній під назвою „Ukraine Exports 2025”, цільовою аудиторією якої будуть бізнесові кола Кувейту, держав Затоки (GCC) та Близького Сходу. Метою віртуальної виставки „Ukraine Exports 2025” є налагодження контактів між українськими постачальниками і потенційними імпортерами за кордоном (регіон Близького Сходу), зокрема… ...
GUIDE: ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ ЗІ ЗНАЧНИМИ ІНВЕСТИЦІЯМИ
З метою стимулювання залучення в економіку України стратегічних інвесторів через запровадження державної підтримки великих інвестиційних проектів в лютому 2021 року набув чинності Закон України „Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні”. Державна підтримка доступна інвесторам, які планують реалізувати в Україні проект вартістю не менше 12 мільйонів євро та терміном реалізації до 5… ...