Хустська міська рада

Запрошуємо стати патронатними вихователями!

Не залишайтесь байдужими, подаруйте дитині віру в добро та милосердя!

 

Патронатна сім’я – новітня форма сімейного виховання в Україні

Одним із пріоритетних завдань держави є соціальний захист дітей, створення сприятливих умов для їхнього фізичного, інтелектуального та духовного розвитку, майбутньої повноцінної життєдіяльності.  Проблема безпритульності та бездоглядності дітей в Україні й досі залишається актуальною. Але розвиток соціальної сфери в країні не стоїть на місці, тому мова сьогодні піде про таку форму  сімейного виховання як патронат.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Хто може бути патронатними вихователями?

Патронатний вихователь – це особа, яка за участі інших членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім’ї.

Сім’я патронатного вихователя – сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі, мають позитивний досвід виховання дітей у сім’ї.

Скільки дітей може бути одночасно влаштовано під патронат?

Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовуються виключно діти (не залежно від їхньої кількості), які є братами-сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині. Це принципово, тільки так можна здійснювати індивідуальний догляд, який відповідає потребам дитини. Термін перебування дитини під патронатом має бути максимально використаний для подолання наслідків.

Скільки дитина може перебувати в патронатній сім’ї?

Відповідно до вимог статей 252-253 Сімейного кодексу України термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати трьох місяців.

У разі наявності обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя понад зазначений термін, орган опіки та піклування може його продовжити.

Загальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати шість місяців.

На період перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя за нею зберігається право на аліменти, пенсію у зв’язку із втратою годувальника, інші соціальні виплати, які вона мала до влаштування в сім’ю патронатного вихователя.

Фінансування патронатних сімей

Фінансування сімей патронатних вихователів, що передбачає оплату послуг зі здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету у порядку та за умов, затверджених Кабінетом Міністрів України.

На утримання кожної дитини, влаштованої у сім’ю патронатного вихователя, виплачується щомісячна соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку.

Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (станом на 01.07.2021 р. —  11 800 грн. оплата здійснюється за кожен день перебування дитини в сім’ї). На дітей влаштованих в сім’ю виплачується соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей віком до 6 років (станом на 01.07.2021 р— 5 000 грн., для дітей віком від 6 до 18 років —5 020 грн).

 

За детальною інформацією звертайтеся:

 Адреса: м. Хуст, вул. Картпатської Січі,21, 4 поверх,  кабінет 73

 

Посилання на законодавство

  • Сімейний Кодекс України
  • Постанова Кабінету міністрів України від 16.03.2017 № 148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною».

 

Опубліковано: 09.07.2021 1004 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Хуст на полотні: виставка робіт у картинній галереї
Недільного дня у картинній галереї відбулося офіційне відкриття виставки малюнків учнів шкіл мистецтв Хустської громади «Моє рідне місто» та фінальної частини Пленеру «Хуст-очима художників». Свої творчі роботи представили учні мистецьких шкіл: Хустської, Сокирницької та Нижньоселищенської. На виставці було майже 200 малюнків. Усі вони присвячені Дню міста, а також були найкращі роботи юних художників, які зайняли… ...
Хустська та Білоцерківська міські ради підписали Меморандум про співпрацю та співробітництво
З дружнім візитом до Хустської громади завітала минулого тижня Білоцерківська громада Київської області. У рамках відзначення Дня міста відбулося підписання Меморандуму про співпрацю та співробітницво. Важливий документ підписали в.о. Хустського міського голови Василь Губаль та секретар Білоцерківської міської ради Володимир Вовкотруб. «Ми різні, але об’єднані та єдині. У кожної громади – великий багаж досвіду за… ...
АНОНС: відбудеться конференція „Europe.Poland.Ukraine: Cooperate Together’25”
5 червня 2025 року в Києві, у готелі Hyatt Regency Kyiv, відбудеться конференція „Europe.Poland.Ukraine: Cooperate Together’25”. Метою заходу є сприяння залученню інвестицій у рамках інструменту „Ukraine Facility” для реалізації польсько-українських проєктів у транспортно-логістичній, інфраструктурній та енергетичній сферах, представлення потенціалу польського бізнесу у процесі відбудови України, а також стратегій масштабування українського бізнесу на ринок Європейського Союзу.… ...
УВАГА! Офіційна інформація щодо ситуації з вірусним гепатитом А в с. Іза
У зв’язку із зростанням кількості захворювань на вірусний гепатит А у селі Іза, за рішенням міської комісії з питань ТЕБ та НС, на території села встановлено ознаки надзвичайної ситуації біологічного характеру. У зв’язку з цим: –  заборонено масові заходи (весілля, святкування тощо) до 21 червня 2025 року; –  закрито заклади освіти села Іза – впроваджено… ...
З Днем народження, Хусте!
Вітання в.о. Хустського міського голови Василя Губаля з нагоди відзначення ювілейної події славного міста над Тисою… Процвітання, розвитку, Перемоги! ...
«Пам’ятаємо. Боремось. Перемагаємо»
У міському парку сьогодні відбувся мітинг до Дня пам’яті та примирення, приурочений 80-й річниці завершення Другої світової війни, яка стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Керівництво громади, району, громадськість згадали тих, хто не повернувся з полів бою минулого, і тих, хто сьогодні продовжує боронити нашу землю. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих Героїв усіх… ...