Заходи з протидії поширення коронавірусу
Продовжуємо оприлюднювати для широкого загалу розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації:
РОЗПОРЯДЖЕННЯ № 37
КЕРІВНИКА РОБІТ З ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ
09 листопада 2020 року м. Хуст
Про внесення змін до розпорядження
керівника робіт з ліквідації наслідків
виконавчого комітету Хустської
міської ради від 27.03.2020 №32/02-05
«Про переведення територіальної
підсистеми єдиної державної системи
цивільного захисту в місті Хуст у
режим функціонування в надзвичайній
ситуації та організації заходів з її
ліквідації»
Відповідно до розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації № 651 від 02.11.2020 року «Про внесення змін до розпорядження голови облдержадміністрації від 27.03.2020 № 177 «Про переведення територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Закарпатської області у режим функціонування в надзвичайній ситуації та організацію заходів з її ліквідації», Кодексу цивільного захисту України, Положення про єдину державну систему цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 січня 2014 року № 11, розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 року № 338-р «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації» (із змінами від 28 жовтня 2020 року № 1355-р), постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (із змінами)», з метою ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення в місті Хуст:
1. Внести зміни до розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків виконавчого комітету Хустської міської ради від 27.03.2020 № 32/02-05 «Про переведення територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту в місті Хуст у режим функціонування в надзвичайній ситуації та організації заходів з її ліквідації» (із змінами, внесеними розпорядженням керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації від 07.09.2020 р. № 33), замінивши у пункті 1 цифри і слово «31 жовтня» цифрами і словом «31 грудня».
2. Виконавчому комітету Хустської міської ради привести у відповідність до змін розпорядчі документи, про переведення органів управління і сил цивільного захисту ланок територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Закарпатської області у режим функціонування в надзвичайній ситуації.
3. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.
Керівник робіт з ліквідації наслідків
надзвичайної ситуації – перший заступник
міського голови Іван ФЕТЬКО
РОЗПОРЯДЖЕННЯ № 38
КЕРІВНИКА РОБІТ З ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ
09 листопада 2020 року м. Хуст
Про вжиття невідкладних заходів у зв’язку
зі стрімким погіршенням епідемічної
ситуації та забезпечення посиленого
контролю за дотриманням
протиепідемічних та карантинних вимог
на території міста Хуст
Відповідно до ст. 75 Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (зі змінами та доповненнями)», протоколу засідання Державної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 30 жовтня 2020 року № 40, у зв’язку зі стрімким погіршенням епідемічної ситуації в області та дотримання карантинних вимог на території міста Хуст:
1. Рекомендувати комунальному некомерційному підприємству «Хустська центральна районна лікарня ім. Віцинського О.П.»:
1.1. Із урахуванням наявного у закладі охорони здоров’я ліжкового фонду, забезпечити додаткове резервування та перепрофілювання ліжкового фонду стаціонарних відділень закладів охорони здоров’я для госпіталізації хворих на COVID-19, з розрахунку не менше 50 відсотків віл наявного ліжкового фонду, у багатопрофільних лікарнях інтенсивного лікування.
1.2. Оснастити щонайменше 80 відсотків визначеного ліжкового фонду для госпіталізації хворих на COVID-19, матеріально-технічним обладнанням для постачання кисню в палатах (централізовано та/чи кисневими концентраторами).
1.3. Забезпечити:
1.3.1. Неухильне дотримання та виконання вимог наказу МОЗ України від 27.10.2020 року № 2438 «Про внесення змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)»», зокрема:
- здійснювати госпіталізацію при відповідності стану хворого клінічним критеріям та при наявності щонайменше однієї з перелічених ознак:
1) ЧД < 10 або >30;
2) сатурація при вимірюванні пульсоксиметром < 92%;
3) порушення свідомості (за шкалою AVPU все. крім А);
- пацієнти з перебігом захворювання середньої тяжкості, які мають тяжку супутню патологію (тяжкий перебіг артеріальної гіпертензії, декомпенсований цукровий діабет, імуносупресивні стани, тяжку хронічну патологію дихальної та серцево-судинної систем, ниркову недостатність) у стадії декомпенсації.
1.3.2. Переведення пацієнтів із діагнозом COVID-19, які отримали від’ємний результат ПЛР після проведеного лікування, однак потребують подальшого стаціонарного лікування, у заклади охорони здоров’я, що не законтрактовані з Національною службою здоров’я за пакетом медичних послуг «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2», забезпечивши оптимальний маршрут пацієнта.
1.4. Чітко дотримуватись критеріїв завершення амбулаторно-поліклінічного лікування, зокрема таких як відсутність клінічних проявів:
– гострого респіраторного захворювання протягом 3 днів рахуючи з 10 дня від дати появи симптомів без лабораторного обстеження;
– гострого респіраторного захворювання протягом 3 днів рахуючи з 10 дня від дати взяття матеріалу (при позитивному результаті на COVID-19 методом ПЛР) без лабораторного обстеження;
– гострого респіраторного захворювання, за умови отримання одного негативного результату тестування методом ПЛР.
1.5. Проводити в осередку захворювання на COVID-19 всі необхідні протиепідемічні заходи щодо запобігання поширенню COVID-19 та заходи щодо зменшення кількості хворих з тяжким перебігом COVID-19 відповідно до вимог постанови КМУ від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» шляхом встановлення самоізоляції лікуючим лікарем особам, які:
– мали контакт із хворим на COVID-19, крім осіб, які під час виконання службових обов’язків використовували засоби індивідуального захисту відповідно до рекомендацій щодо їх застосування, з моменту контакту із хворим;
– з підозрою на інфікування або з підтвердженим діагнозом захворювання на COVID-19 у легкій формі за умови, що особа не потребує госпіталізації;
1.6. Здійснювати моніторинг за станом здоров’я контактних осіб (у тому числі тестування методом ПЛР виключно у випадках, передбачених додатком 5 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» зокрема в частині:
– моніторинг та спостереження за контактними особами встановлюється на період 14 днів від останнього контакту із підтвердженим або ймовірним випадком;
– контактні особи із симптоматикою COVID-19 направляються сімейним лікарем на проходження лабораторного обстеження методом ПЛР на COVID-19;
– контактні особи підлягають самоізоляції на 14 днів від останнього контакту із підтвердженим або ймовірним випадком та завершують самоізоляцію без додаткових лабораторних досліджень;
– контактні особи можуть припинити самоізоляцію при отриманні негативного результату тестування на SARS-CoV-2 методом ПЛР, відібраного не раніше 8 дня останнього контакту з пацієнтом, хворим на COVID-19.
2. Виконавчому комітету Хустської міської ради, керівнику робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, Хустському відділу поліції ГУ НП України в Закарпатській області, Хустському МРВ УДСНС, управлінню Держпродспоживслужби в Хустському районі рекомендувати:
2.1. Налагодити жорсткий контроль за дотриманням вимог протиепідемічних та карантинних заходів на території міста Хуст, особливо щодо перебування в громадських будинках і спорудах, без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.
2.2. Забезпечити в повному обсязі проведення карантинних та дезінфекційних заходів, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19.
2.3. Забезпечити належну роботу телефонних «гарячих СOVID-19 ліній».
2.4. Систематично проводити роз’яснювальну роботу зі складанням протоколів про адміністративні правопорушення за порушення карантинних обмежень, пов’язаних із поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-2, відповідно до статті 443 та пункту 2 частини першої статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення та наявності кримінальної відповідальності (стаття 325 КК України).
2.5 Посилити проведення серед населення міста Хуст інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо необхідності дотримання вимог карантинних заходів.
2.6. У разі ускладнення протиепідемічної ситуації на території міста Хуст забезпечити прийняття необхідних рішень відповідно до вимог чинного законодавства України.
3. Відділу поліції ГУ НП України в Закарпатській області, управлінню Держпродспоживслужби в Хустському районі рекомендувати:
3.1. Забезпечити контроль на території міста Хуст за дотриманням обмежень встановлених Протокольним рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 30 жовтня 2020 року (Протокол № 40) та постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 (зі змінами та доповненнями).
4. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.
Керівник робіт з ліквідації наслідків
надзвичайної ситуації – перший заступник
міського голови Іван ФЕТЬКО
Опубліковано: 10.11.2020 390 Переглядів