Хустська міська рада

Заходи з протидії поширення коронавірусу

Продовжуємо оприлюднювати для широкого загалу розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації:

РОЗПОРЯДЖЕННЯ№ 36

КЕРІВНИКА РОБІТ З ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ

 

20 жовтня 2020 року                                                                                                  м.  Хуст

 

Про посилення контролю за

виконанням протиепідемічних заходів

в м. Хуст направлених на стабілізацію

ситуації щодо поширення

коронавірусної хвороби
(COVID-19) та подальше

перепрофілювання ліжкового фонду у

закладах охорони здоров’я, які внесені

до Переліку закладів охорони здоров’я,

що визначені для госпіталізації

пацієнтів з гострою респіраторною

хворобою COVID-19, спричиненою

коронавірусом SARS-CoV-2

Відповідно до статей 75 і 76 Кодексу цивільного захисту України, статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України 22.08.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-COV-2» (зі змінами), на виконання розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) від 17.10.2020 № 114, розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в Закарпатській області 16.10.2020 № 58, з метою попередження поширення коронавірусної хвороби COVID-19 на території міста Хуст:

 

1. Рекомендувати комунальному некомерційному підприємству «Хустська центральна районна лікарня ім. Віцинського О.П.» та комунальному некомерційному підприємству «Хустський центр первинної медико-санітарної допомоги» забезпечити:

1.1. Безперервне надання медичних послуг пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, для яких відтермінування медичної допомоги несе ризик для життя та здоров’я;

1.2. Транспортування таких пацієнтів до місць надання медичної допомоги хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, здійснювати екстериторіально, з урахуванням вільних місць у закладах охорони здоров’я та часового довозу бригадою ЕМД хворих, із суворим дотриманням визначених протиепідемічних заходів;

1.3. Проведення регулярних навчань медичного та немедичного персоналу, залученого до надання медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, з питань лікування, ведення пацієнтів та дотримання інфекційного контролю;

1.4. Безперервне надання медичних послуг пацієнтам, для яких відтермінування медичної допомоги несе ризик для життя та здоров’я, а також транспортування таких пацієнтів та медичних працівників до місць надання послуг і з суворим дотриманням визначених протиепідемічних заходів;

1.5. Визначення місць перебування для пацієнтів з легкою формою гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, які не мають можливості самоізоляції;

 

2. Рекомендувати комунальному некомерційному підприємству «Хустська центральна районна лікарня ім. Віцинського О.П.» забезпечити:

2.1. Розробку маршруту пацієнтів, які мають лабораторно підтверджену гостру респіраторну хворобу COVID-19 та потребують екстреної госпіталізації з приводу інших захворювань;

2.2. Із урахуванням наявного у закладі охорони здоров’я ліжкового фонду, додаткове резервування та перепрофілювання ліжкового фонду закладу для госпіталізації хворих на COVID-19, з розрахунку не менше 30 відсотків від наявного ліжкового фонду;

2.3. Оснащення щонайменше 80 відсотків визначеного ліжкового фонду для госпіталізації хворих на COVID-19 матеріально-технічним обладнанням для постачання кисню в палатах (централізовано та /чи кисневими концентраторами);

2.4. Розгортання палат інтенсивної терапії у перепрофільованих відділеннях лікарні відповідно до вимог наказу МОЗ України 13.03.2020 № 665 «Про затвердження Примірного табеля матеріально-технічного оснащення відділень (палат) інтенсивної терапії інфекційних лікарень»;

 

3. Рекомендувати комунальному некомерційному підприємству «Хустський центр первинної медико-санітарної допомоги» забезпечити:

3.1. Розробити маршрут пацієнтів з підозрою на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, для отримання амбулаторно-поліклінічної допомоги.

            3.2. Вжиття негайних заходів щодо забезпечення належного медико- санітарного нагляду за контактними із підозрілим та/або підтвердженим випадком захворювання на COVID-19, визначених чинним законодавством України.

3.3. Щоденний медичний нагляд за контактними, із письмовим відображенням у документах та/або реєстраційних журналах об’єктивного стану здоров’я контактних осіб.

3.4. Здійснення госпіталізації виключно до критеріїв згідно із вимогами наказу МОЗ України 17.09.2020 № 2122 «Про внесення змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)».

 

4. Виконавчому комітету Хустської міської ради, керівнику робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, Хустському відділу поліції ГУ НП України в Закарпатській області, управліннюДержпродспоживслужби в Хустському районі рекомендувати:

         4.1. Посилити контроль за дотриманням вимог протиепідемічних та карантинних заходів на території міста Хуст.

4.2.   Забезпечити в повному обсязі проведення карантинних та дезінфекційних заходів, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19.

4.3.   Забезпечити належну роботу телефонних «гарячих COVID-19 ліній».

4.4.   Посилити контроль за виконанням обмежень, передбачених для відповідних рівнів епідемічної небезпеки (Рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 9 жовтня 2020 року на території Закарпатської області встановлено «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 у місті Хуст), визначених постановою Кабінету Міністрів від 22 липня 2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» на продуктових ринках, у тому числі гуртових, та здійсненням регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, у міському, приміському, міжміському та внутрішньообласному сполученні.

4.5.   Систематично проводити роз’яснювальну роботу зі складанням протоколів про адміністративні правопорушення за порушення карантинних обмежень, пов’язаних із поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, відповідно до статті 443 та пункту 2 частини першої статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

4.6.   Посилити проведення серед населення міста Хуст інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо необхідності дотримання вимог карантинних заходів.

4.7.   Забезпечити здійснення контролю в установленому порядку за дотриманням суб’єктами господарювання та громадянами протиепідемічних заходів під час карантину, зокрема рекомендацій МОЗ України щодо дотримання соціальної дистанції та використання засобів індивідуального захисту.

4.8.   У разі ускладнення протиепідеміологічної ситуації на території міста Хуст забезпечити прийняття необхідних рішень відповідно до вимог чинного законодавства України.

 

5. Рекомендувати Хустському відділу поліції ГУ НП України в Закарпатській області, управлінню Держпродспоживслужби в Хустському районі:

5.1. Вжити дієвих заходів для посилення контролю за карантинними обмеженнями у громадському транспорті, на продуктових ринках, у тому числі гуртових, а також у місцях проведення агітаційної кампанії на місцевих виборах.

 

6. Рекомендувати Хустській районній філії ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України» забезпечити:

6.1. Проведення необхідних протиепідемічних заходів щодо локалізації випадків захворювання.

6.2. Вжиття негайних заходів щодо забезпечення належного медико-санітарного нагляду за контактними із підозрілим та/або підтвердженим випадком захворювання на COVID-19, визначених чинним законодавством України.

6.3. Щоденний медичний нагляд за контактними, із письмовим відображенням у документах та/або реєстраційних журналах об’єктивного стану здоров’я контактних осіб.

6.4. Здійснення госпіталізації виключно до критеріїв згідно вимог наказу МОЗ України від 17.09.2020  № 2122 «Про внесення змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)»».

 

7. Рекомендувати управлінню Держпродспоживслужби в Хустському районі:

7.1. Забезпечити, контроль за дотриманням  вимог  постанови Головного державного санітарного лікаря України від 02.06.2020 р. № 34, на агропродовольчих ринках.

7.2. Відповідно до повноважень забезпечити контроль за дотриманням  санітарного законодавства у частині організації протиепідемічних заходів у зв’язку із поширенням коронавірусної хвороби  (COVID-19) на всіх об’єктах нагляду.

  1. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

 

 

Керівник робіт з ліквідації наслідків

надзвичайної ситуації ­– ­перший заступник

міського голови                                                                                     Іван ФЕТЬКО

 

Опубліковано: 22.10.2020 459 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

У Хусті відбулася робоча зустріч у рамках Міжнародної акції «16 днів проти насильства»
Гендерна рівність – це рівні права і можливості для жінок та чоловіків у суспільстві, рівні умови для реалізації права людини, отримання рівних винагород за результатами праці. Економічна нерівність жінок підтримується системою гендерної рівності на ринку праці. Насамперед, це стосується сфери професійної зайнятості, можливостей самореалізуватися різними шляхами. На жаль, жінки мають більше проблем, аніж чоловіки, як… ...
Чергові здобутки “елітівців”
Вкотре учасники зразкового хореографічного ансамблю «Еліт» представляли Закарпаття на Кубку Європи зі спортивних танців, що проходив 28-29 листопада у м.Львові. Спортивна пара Гінцяк Станіслав та Дувалка Марта зайняли шосте місце в категорії «Дорослі та професіонали» в програмах європейських та латиноамериканських танців. Керівник ансамблю – заслужений тренер України, суддя вищої міжнародної категорії Владислава Костак. Управління культури,… ...
Хустський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді нагадує:
Життя – це те, що людина більш за все намагається зберегти і менш за все береже. Життя – це багатство, дане кожному з нас батьками. І хочеться, щоб воно було довгим та щасливим. А це можливо тільки за умови міцного здоров’я. І, щоб бути здоровим потрібно його берегти. Щодня, щохвилини, особливо 1 грудня – Всесвітнього… ...
Привітання міського голови з Днем працівників прокуратури
Шановні співробітники та ветерани органів прокуратури! Вітаю вас з професійним святом! Захист законності, прав і свобод громадян, боротьба зі злочинністю, нагляд за діяльністю органів влади – це ті функції, у забезпеченні яких одна з основних ролей належить прокуратурі. Верховенство Закону і Права має бути головним постулатом діяльності прокуратури, що випливає із завдань, які сьогодні стоять… ...
Мітинг-реквієм, приурочений Дню пам’яті жертв голодоморів (ВІДЕО)
У Хусті вшанували жертв трагедії українського народу у роки голодоморів. На площі біля Хустського краєзнавчого музею провели заупокійну панахиду та пом’янули загиблих. Учасники мітингу-реквієму також долучилися до Міжнародної акції «Запали свічку пам’яті». Про це йдеться у відеоматеріалі “Першого кабельного”: Пресслужба Хустської міської ради ...
Управління культури, молоді і спорту Хустської міської ради інформує:
Гранти на проєкти з відкритими даними, конкурс для архітекторів та стипендії на навчання в Австрії та Естонії – можливості від ЄС   Програми від країн ЄС: Для митців та усіх, хто цікавиться інклюзією у мистецтві. Міжнародний форум-фестиваль Art Access. Відбудеться – 3-5 грудня. Для студентів. Магістерська програма з урбаністики 4CITIES (Брюссель, Відень, Копенгаген і Мадрид). Дедлайн – 15 січня 2022 року. Для… ...