Заходи з протидії поширення коронавірусу
Продовжуємо оприлюднювати для широкого загалу розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації:
РОЗПОРЯДЖЕННЯ № 23
КЕРІВНИКА РОБІТ З ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ
4 червня 2020 року м. Хуст
Щодо організації роботи закладів дошкільної
освіти на період карантину у зв’язку з
поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
на території міста Хуст
Відповідно до статей 75 і 76 Кодексу цивільного захисту України, Положення про єдину державну систему цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 січня 2014 року № 11, Плану реагування на надзвичайні ситуації державного рівня, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 №223, постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», Положення про штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ від 26.12.2014 р. №1406, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.01.2015 за № 47/26492, розпорядження міського голови від 27.03.2020 № 33 «Про призначення керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації» та листа Міністерства охорони здоров’я Хустської районної філії державної установи «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України» № 451/14/04 від 03.06.2020 року.
У зв’язку з збільшенням випадків реєстрації захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19) серед населення Хустського району та міста Хуст, з метою протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) на території міста Хуст:
- 1. Зважаючи на епідеміологічну ситуацію на території міста Хуст, не розпочинати з 9 червня 2020 року відвідування закладів дошкільної освіти.
- 2. З покращенням епідеміологічної ситуації на території міста Хуст, дозволити з 15 червня 2020 року розпочати відвідування закладів дошкільної освіти з дотриманням рекомендацій Головного санітарного лікаря України та готовності конкретного закладу щодо дотримання встановлених епідвимог (засоби захисту, дезінфекції, термометрії, забезпеченість продуктами харчування, тощо).
- 3. Контроль за виконанням розпорядження залишаю за собою.
Керівник робіт з ліквідації наслідків
надзвичайної ситуації
Перший заступник міського голови
виконавчого комітету Хустської міської ради Іван ФЕТЬКО
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням керівника робіт
з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації
виконавчого комітету Хустської міської ради
від 4.06.2020 р. № 23
Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) на території міста Хуст
- 1. Перед початком зміни проводиться температурний скринінг усім працівникам закладу дошкільної освіти. Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань не допускаються до виконання обов’язків.
- 2. Температурний скринінг дітей проводять при вході (початковий) у заклад та кожні 4 години (поточний) з занесенням показників у відповідний журнал.
Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань:
– при проведенні початкового температурного скринінгу – не допускаються до відвідування;
– при поточному скринінгу – ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків. При ізоляції важливо не допустити тривожних відчуттів у дитини та враховувати її психологічний стан.
- 3. Ранкове приймання дитини до дошкільного навчального закладу проводить вихователь групи на території закладу за межами його будівлі. Батьки та супроводжуючі особи повинні одягати респіратор або захисну маску (у тому числі саморобну), так, щоб були покриті ніс та рот. Очікування на території повинно бути обмежено.
3.1. Працівникам закладів дошкільної освіти на період карантину рекомендується надати довідку від сімейного лікаря про відсутність контакту з інфекційними хворими – керівнику закладу дошкільної освіти.
3.2. Батькам або опікунам дітей дошкільного віку на період карантину рекомендується надати довідку від сімейного лікаря про відсутність контакту з інфекційними хворими – керівнику закладу дошкільної освіти.
- 4. На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів. Доцільно розмістити яскравий вказівник про необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка тощо).
- 5. Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, обробка рук антисептиком, миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо) проводяться в ігровій формі та за особистим прикладом працівників закладу.
- 6. На період карантину забороняється:
– використання багаторазових (тканинних) рушників;
– використання м’яких іграшок;
– використання килимів з довгим ворсом;
– перебування у вуличному взутті всередині приміщень;
– проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш, ніж однієї групи та за присутності глядачів (відвідувачів).
- 7. На період карантину рекомендується:
– проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;
– надавати пріоритет активностям, що проводяться на відкритому повітрі;
– переформатувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимальне фізичне дистанціювання;
– обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;
– обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентаря;
– обмежити сенсорні заняття та ігри (наприклад ліпка);
– забезпечити адаптивне харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, що харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.
- 8. Суб’єкт господарської діяльності повинен забезпечити:
– працівників п’ятиденним запасом засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів і організувати контроль за їх використанням;
– навчання серед працівників щодо правил використання засобів індивідуального захисту, їх утилізації та контроль над дотриманням цих правил;
– постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в санвузлах;
– інформування щодо встановлених обмежень та умов обслуговування при вході до закладу, при проведенні телефонних записів та на офіційних сторінках в мережі Інтернет та соціальних мережах;
– дезінфекцію поверхонь не рідше, ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять;
– вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів не рідше, ніж кожні 2 години та після закінчення робочого дня/зміни;
провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня;
– централізований збір використаних ЗІЗ, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;
– недоступність контейнерів (урн) для використаних ЗІЗ, запасів дезінфікуючих засобів та засобів для прибирання для дітей;
– тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику (особи, які досягли 60-річного віку, особи, які мають хронічні захворювання, що пригнічують імунітет).
- 9. Працівники повинні:
– регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 2 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;
– утримуватись від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань – кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо;
– самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.
Керівник робіт з ліквідації наслідків
надзвичайної ситуації
Перший заступник міського голови
виконавчого комітету Хустської міської ради Іван ФЕТЬКО