Хустська міська рада

Закарпатгаз: проєкт постанови Кабміну не передбачає ліквідацію газорозподільних компаній

АТ «Закарпатгаз» офіційно заявляє, що інформація, яка шириться мережею у вигляді статті під назвою «Кабмін ініціює ліквідацію облгазів через фальсифікацію показань лічильників у платіжках за газ», не відповідає дійсності.

«Зміни до порядку розрахунків не загрожують роботі газорозподільних компаній. Внесення змін є виключно внутрішнім процесом, що жодним чином не зачіпає споживача, і стосується взаєморозрахунків між Оператором ГРМ (на Закарпатті це — АТ «Закарпатгаз»), Постачальником зі спеціальними обов’язками та Постачальником останньої надії. Натомість функціонування облгазів залишається без змін», — пояснює юрисконсульт компанії Мар’яна Ландовська.

За словами комерційної директорки підприємства Юлії Соколової, АТ «Закарпатгаз» — єдина компанія на території краю, яка забезпечує  стабільність газопостачання для 277 тис побутових та 7,5 тис непобутових споживачів всієї Закарпатської області. Виключно Закарпатгаз має ліцензію на проведення таких робіт, всю матеріально-технічну базу та кваліфікований персонал, який забезпечує роботу ряду служб: аварійно-диспетчерської, обслуговування газорозподільних пунктів, електрохімічного захисту, комплексно-приладового обстеження тощо. Завдяки цьому підприємство гарантує споживачам безпечне та стабільне газопостачання у форматі 24/7.

На території області тільки Закарпатгаз здійснює поточні ремонти для підготовки системи до зими, модернізує її в рамках затверджених планів розвитку, проводить повірку та заміну лічильників для точності обліку споживання газу, виявляє аварійні ситуації та ліквідовує їх.  За цей комплекс робіт підприємство отримує від споживачів плату. Розмір щомісячного платежу для кожного споживача вираховується окремо за спеціальною формулою, яка встановлена НКРЕКП.

«А ще хочу наголосити, що саме АТ «Закарпатгаз» відповідає за баланс газу в області, маючи для цього розгалужену систему приладів обліку та обробки показань лічильників. Тому тільки Оператор ГРМ може приймати показання приладів обліку у споживачів, які потім передаються на інформаційну платформу Оператора ГТС», — зазначила Юлія Соколова.

АТ «Закарпатгаз» наголошує: запропоновані НКРЕКП зміни мають на меті навести підзаконний нормативно-правовий акт відповідно до Закону «Про ринок природного газу» та не можуть вплинути на нормальне функціонування Операторів газорозподільних систем. Тому публікації в деяких ЗМІ про те, що у операторів ГРМ заберуть їх функції — це прикре незнання і нерозуміння роботи критичної інфраструктури. Натомість поширення такої інформації вводить в оману людей і може суттєво вплинути на роботу підприємства, що є небезпечно, особливо в період опалювального періоду.

Довідка:

19 серпня 2022 року набрав чинності Закон № 2479 (т. зв. Закон про мораторій). Ним було внесено зміни до статті 40 Закону «Про ринок природного газу». У ній описано порядок розщеплення грошей із спеціального рахунку газорозподільної компанії.

Змінами до Закону передбачено, що частину коштів з рахунку Оператора ГРМ також можуть отримувати Постачальник із спеціальними обов’язками та Постачальник «останньої надії». До внесення цих змін кошти перенаправлялися лише на поточний рахунок оператора газорозподільної системи та рахунок оператора газотранспортної системи.

 

Пресслужба АТ «Закарпатгаз»

Опубліковано: 30.09.2022 617 Переглядів

Поділитися

Також може бути цікавим

Хуст відвідав Головний Рабин України Асман Моше Реувен (ФОТО)
Учора, 27 листопада, Головний Рабин України Асман Моше Реувен завітав до Хустської МТГ і відвідав місцеву синагогу та ряд інших об’єктів, пов’язаних з євреями. Власне, рішенням міської ради, яке у рамках декомунізації ухвалили влітку поточного року, в місті Хуст перейменували вулицю Тімірязєва і назвали її на честь видатного рабина, який свого часу тут проживав, Моше… ...
Понад 8 тисяч споживачів газу в Закарпатті відмовилися від паперових рахунків
Місцеві газовики закликають споживачів переходити з паперових на електронні квитанції. Таким чином, переконують в АТ «Закарпатгаз», можна суттєво зекономити ресурси та не обмежувати себе, адже електронні рахунки можна скачати у будь-який час доби та у будь-якому місці перебування. Наразі на Закарпатті відмовилися від отримання паперових рахунків понад 8 тисяч споживачів. По Україні ця цифра сягнула… ...
Жителі Хустської МТГ доєдналися до акції проти гендерно зумовленого насильства
Сьогодні, 28 листопада, у центральному холі Хустської міської ради стартувала акція, організована UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення, спільно із Управлінням соціального захисту населення виконавчого комітету Хустської міської ради, Центром надання соціальних послуг Хустської міської ради та мобільних бригад з протидії домашнього та гендерно зумовленого насильства, за підтримки урядів Великої Британії, Канади , CERF (Central… ...
“Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо”: у Хусті відбувся мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодоморів та 90-тих роковин голодомору 1932-1933 рр. в Україні (ФОТО)
Щорічно в четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам’ять жертв Голодоморів, цього року це буде 26-го листопада. Так, сьогодні, напередодні, місцева громадськість та представники влади традиційно зібралася на майданчику перед Хустським краєзнавчим музеєм, аби вшанувати  День пам’яті жертв Голодоморів та у зв’язку з 90–ми роковинами голодомору 1932-1933 рр. в Україні під гаслом «Пам’ятаємо.… ...
Уже з 25 листопада жителі Хустської МТГ зможуть долучитися до протидії гендерно зумовленому насильству (АНОНС)
У понеділок, 28 листопада, о 10:00 год., у приміщенні міської ради (вул. 900-річчя Хуста), в центральному холі  відбудеться акція, організована UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення, спільно із Управлінням соціального захисту населення виконавчого комітету Хустської міської ради, Центром надання соціальних послуг Хустської міської ради та мобільних бригад з протидії домашнього та гендерно зумовленого насильства, за… ...
Хустська спеціальна школа І-ІІІ ступенів Закарпатської обласної ради відсвяткула 70–річчя з дня заснування (ФОТО)
Сьогодні, 24 листопада, у Закарпатському обласному театрі драми та комедії відбувся урочистий захід, присвячений 70 –річчю від дня заснування Хустської спеціальної школи І-ІІІ ступенів Закарпатської обласної ради. Серед запрошених учні та їх батьки, шкільні педагоги та інші освітяни, представники влади. Усі, разом з ведучими, поринули у спогади минулих років та побачили, чим живе навчальний заклад… ...