Як отримати безкоштовні електронні ключі?
З кожним днем сучасний світ переконується в ефективності та комфортності електронних сервісів. Для зручності платників працюють електронні сервіси Державної фіскальної служби. Вже декілька років платники можуть звітувати, забувши про паперову бюрократію та черги, оминаючи похід до контролюючого органу, – в електронному вигляді за допомогою особистих ключів електронного цифрового підпису.
Для отримання особистого ключа з ЕЦП достатньо звернутися в будь-яке, незалежно від місця реєстрації, місця ведення підприємницької діяльності, представництво Акредитованого центру сертифікації ключів (далі – АЦСК) з необхідним пакетом документів. Увесь процес ідентифікації заявника, генерації ЕЦП та видачі особистих ключів займає не більше 15-20 хвилин.
Попередньо слід ознайомитися з Договором про надання послуг ЕЦП та Регламентом АКСК. Зробити це можна на сайті АЦСК за адресою: http://www.acskidd.gov.ua. Там же ви знайдете бланки та зразки заповнення необхідних документів.
Для оформлення ключів представникам юридичних осіб слід пред’явити:
- заповнену Реєстраційну картку ( 2 примірники);
- Статут підприємства в оригіналі (тільки для ознайомлення);
- завірену копію облікової картки платника податків;
- документи, що підтверджують повноваження директора (наказ про прийом на роботу для приватних і державних підприємств, Виписку (або копію) з протоколу зборів учасників – для ТОВ, виписку або копію протоколу засідання Наглядової Ради – для АТ), завірену підписом директора та печаткою підприємства ;
- копії 1-4 сторінок паспорта директора, бухгалтера (якщо такий є) і представника заявника;
- копії довідок про присвоєння коду ІПН директора, бухгалтера і представника заявника;
- довіреність представника підприємства ( на спеціальному бланку).
Для оформлення ключів фізичні особи-підпиємці повинні надати:
- Реєстраційну картку (у двох примірниках);
- оригінал та копії 1-4 сторінок паспорта, завірених особистим підписом власника паспорта;
- довідку про присвоєння ідентифікаційного коду ІПН в оригіналі, а так само її копію.
Для отримання особистого ключа співробітнику ФОП (бухгалтеру, наприклад) до зазначених документів слід додати оригінал і копію зареєстрованого в ЦЗ трудового договору з найманим працівником.
Ті ж документи подаються і фізичною особою, яка не займається підприємницькою діяльністю.
Якщо ФОП не має можливості особисто надати документи в центр сертифікації, повноваження його представника повинні бути підтверджені відповідною довіреністю. Якщо підприємець працює без отримання печатки, довіреність посвідчується нотаріально.
Так само слід надати електронні носії (флешки, CD-диски ) для запису особистих ключів. Кількість повинна відповідати кількості ключів. Для юридичних осіб – звичайно 3: ЕЦП директора, бухгалтера та печатку підприємства.
Термін дії особистого ключа – два роки. Після закінчення зазначеного періоду необхідно звернутися в представництво АЦСК з тим же пакетом документів.
За матеріалами Хустської ОДПІ
Опубліковано: 28.10.2015 3797 Переглядів