Хустська міська рада

Як людині зі статусом внутрішньо переміщеної особи укласти декларацію з сімейним лікарем?

Ви вимушені були покинути своє постійне місце проживання і переїхати в інший регіон? Ваш сімейний лікар чи педіатр залишився за попереднім місцем проживання? На новому місці проживання у вас народилася дитина? Саме в таких ситуаціях опиняються люди зі статусом вимушено переміщеної особи. Незалежно від місця проживання або реєстрації, вони можуть у повному обсязі отримувати медичну допомогу.

Оскільки медична допомога не прив’язана до місця реєстрації чи проживання, внутрішньо переміщена особа може вільно обирати сімейного лікаря, терапевта і педіатра для укладання декларації у будь-якому медичному закладі. Як це зробити, інформує НСЗУ.

Визначитися з лікарем

Спочатку потрібно обрати найближчий або найбільш зручно розташований заклад первинної медичної допомоги. Це може бути як комунальний заклад, так і приватний або лікар ФОП, який має договір із НСЗУ. Знайти їх можна за допомогою аналітичної панелі (дашборду) Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги. Використовуйте фільтри, щоб швидко отримати потрібну інформацію про заклад:

  • населений пункт;
  • форма власності (комунальна чи приватна, ФОП);
  • спеціалізація лікарів (сімейний лікар, терапевт, педіатр);
  • ПІБ лікаря, якщо знаєте конкретного лікаря і хочете перевірити, чи можна з ним укласти декларацію.

Після вибору фільтрів, на дашборді з’явиться інформація про заклад:

  • адреса, графік роботи і контакти медичного закладу
  • дані про кожного лікаря первинної медичної допомоги: прізвище, ім’я по батькові та кількість декларацій, які лікар вже має.

Ліміт декларацій для сімейного лікаря – 1800, терапевта – 2000, педіатра – 900. Якщо лікар досяг ліміту, то він на свій розсуд приймає рішення щодо укладення декларації понад ліміт. Якщо лікар не досяг ліміту – він не може відмовити в укладанні декларації.

Другий спосіб знайти лікаря первинної медичної допомоги – зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор у телефонному режимі допоможе знайти найближчий заклад первинної медичної допомоги та перелік лікарів, які укладають декларації. Оператор назве адресу, контакти закладу і його графік роботи. Зателефонуйте в заклад та запишіться до лікаря для укладання декларації.

Укладення декларації як в комунальному закладі, так і в приватному – безоплатні. Вимагання коштів за укладання декларації або оплати першого візиту – неправомірне. Так само, немає обмежень на кількість звернень до лікаря або отримання направлень.

Що потрібно для укладання декларації

Для укладання декларації потрібно записатися на прийом до обраного лікаря. Зробити це можна через реєстратуру медзакладу.

На прийом пацієнту потрібно взяти:

  • паспорт
  • ідентифікаційний код
  • свідоцтво про народження дитини – якщо декларація укладатиметься із педіатром або сімейний лікар обслуговуватиме дитину
  • телефон, на який приходитимуть смс з електронної системи охорони здоров’я. Зокрема, смс з кодом підтвердження про вибір лікаря.

Для укладання декларації працівник медзакладу введе ваші дані в електронну систему. На мобільний надійде смс з кодом підтвердження.

Після цього лікар роздрукує декларацію з вашими даними. Уважно перевірте, чи всі дані правильні. Якщо потрібно — працівник внесе зміни в системі та роздрукує декларацію ще раз. Підпишіть два екземпляри роздрукованої декларації. Один ви забираєте з собою, інший залишається у закладі.

Якщо ви вже маєте укладену декларацію з іншим лікарем – з нею нічого робити не треба. Укладання нової декларації автоматично фіксується в електронній системі охорони здоровʼя та водночас анулює попередню.

Користуватися перевагами декларації з лікарем

Маючи декларацію з лікарем первинної медичної допомоги, пацієнт зі статусом внутрішньо переміщеної особи отримує безоплатні послуги з діагностики та профілактики найпоширеніших захворювань, консультації щодо здорового способу життя, е-направлення до лікарів-спеціалістів, е-рецепти на ліки, щеплення відповідно до календаря профілактичних щеплень, може оформлювати довідки, листки непрацездатності тощо.

Програма медичних гарантій забезпечує всім українцям однаковий безоплатний перелік та доступ до медичних послуг, незалежно від наявності статусу внутрішньо переміщеної особи. Більше про безоплатні медичні послуги, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням.

Опубліковано: 04.09.2024 191 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Чергова сумна звістка у Хустській громаді
Захищаючи нашу Батьківщину, на війні мужньо загинув Артур Кобилкін 1988 року народження, житель с. Сокирниця. У ці гіркі хвилини щиро розділяємо горе родини та близьких, разом із всією громадою схиляємо голови у глибокій скорботі. Він був, є і буде справжнім сином України. Про час та місце проведення прощальних заходів буде повідомлено додатково. Просимо всіх гідно… ...
З Днем рятувальника!
17 вересня вся Україна віддає шану людям, які стоять на сторожі життя та безпеки інших. Ваша робота – це справжня місія. Місія допомоги людям. Щиро вітаю рятувальників, ветеранів цієї справи і тих, хто тільки вчиться мужній професїї, з вашим професійним святом. Дякую вам за віддану, важку, щоденну працю, за відчуття безпеки та спокою, яке мають… ...
ТОВ „Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед” запрошує на роботу
ТОВ „Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед” підприємство з іноземними інвестиціями створено у 2003 році і займається виробництвом електронних компонентів. Згідно розпорядження голови Закарпатської обласної військової адміністрації від 13.02.2024 № 162 Товариство визнано критично важливим підприємством для економіки області. Протягом поточного року підприємство планує розширити своє виробництво, і для цього проводить додатковий набір робітників за вакансією оператора… ...
Учнів Закарпаття запрошують безкоштовно вивчати англійську мову
Дітям та підліткам 9-17 років пропонують щотижневі онлайн-заняття з розмовної англійської мови з волонтерами з усього світу. Заняття надає міжнародна громадська організація ENGin. Учасники програми можуть займатися з волонтерами-однолітками індивідуально або у міні-групах (два учні та один волонтер) на вибір. Усі волонтери проходять ретельний відбір, що гарантує безпеку освітнього процесу. Для участі в програмі потрібні… ...
Заради Перемоги: у Хусті змагалися військові
Суботнього дня, 14 вересня, у центрі міста панував справжній дух боротьби та перемоги. Сильні, мужні та відважні військові й ветерани війни зібралися тут із різних куточків Закарпаття, аби не лише позмагатися у відкритому турнірі з армреслінгу, а й зробити корисну справу для своїх побратимів, які зараз захищають нас та Україну. Основна мета — популяризувати активний… ...
Спортивні змагання з нагоди Дня фізичної культури і спорту
З метою залучення молоді до занять фізичною культурою та спортом у місті Хуст відбулися спортивні змагання. Сьогодні, 13 вересня, на стадіоні «Карпати» зібралися кращі з кращих спортсменів Хустської територіальної громади, аби продемонструвати силу та міць, здобуті знання та хорошу гру. Розпочалися змагання традиційно з урочистого шикування. Далі звучав Гімн України. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять… ...