Хустська міська рада

Як людині зі статусом внутрішньо переміщеної особи укласти декларацію з сімейним лікарем?

Ви вимушені були покинути своє постійне місце проживання і переїхати в інший регіон? Ваш сімейний лікар чи педіатр залишився за попереднім місцем проживання? На новому місці проживання у вас народилася дитина? Саме в таких ситуаціях опиняються люди зі статусом вимушено переміщеної особи. Незалежно від місця проживання або реєстрації, вони можуть у повному обсязі отримувати медичну допомогу.

Оскільки медична допомога не прив’язана до місця реєстрації чи проживання, внутрішньо переміщена особа може вільно обирати сімейного лікаря, терапевта і педіатра для укладання декларації у будь-якому медичному закладі. Як це зробити, інформує НСЗУ.

Визначитися з лікарем

Спочатку потрібно обрати найближчий або найбільш зручно розташований заклад первинної медичної допомоги. Це може бути як комунальний заклад, так і приватний або лікар ФОП, який має договір із НСЗУ. Знайти їх можна за допомогою аналітичної панелі (дашборду) Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги. Використовуйте фільтри, щоб швидко отримати потрібну інформацію про заклад:

  • населений пункт;
  • форма власності (комунальна чи приватна, ФОП);
  • спеціалізація лікарів (сімейний лікар, терапевт, педіатр);
  • ПІБ лікаря, якщо знаєте конкретного лікаря і хочете перевірити, чи можна з ним укласти декларацію.

Після вибору фільтрів, на дашборді з’явиться інформація про заклад:

  • адреса, графік роботи і контакти медичного закладу
  • дані про кожного лікаря первинної медичної допомоги: прізвище, ім’я по батькові та кількість декларацій, які лікар вже має.

Ліміт декларацій для сімейного лікаря – 1800, терапевта – 2000, педіатра – 900. Якщо лікар досяг ліміту, то він на свій розсуд приймає рішення щодо укладення декларації понад ліміт. Якщо лікар не досяг ліміту – він не може відмовити в укладанні декларації.

Другий спосіб знайти лікаря первинної медичної допомоги – зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор у телефонному режимі допоможе знайти найближчий заклад первинної медичної допомоги та перелік лікарів, які укладають декларації. Оператор назве адресу, контакти закладу і його графік роботи. Зателефонуйте в заклад та запишіться до лікаря для укладання декларації.

Укладення декларації як в комунальному закладі, так і в приватному – безоплатні. Вимагання коштів за укладання декларації або оплати першого візиту – неправомірне. Так само, немає обмежень на кількість звернень до лікаря або отримання направлень.

Що потрібно для укладання декларації

Для укладання декларації потрібно записатися на прийом до обраного лікаря. Зробити це можна через реєстратуру медзакладу.

На прийом пацієнту потрібно взяти:

  • паспорт
  • ідентифікаційний код
  • свідоцтво про народження дитини – якщо декларація укладатиметься із педіатром або сімейний лікар обслуговуватиме дитину
  • телефон, на який приходитимуть смс з електронної системи охорони здоров’я. Зокрема, смс з кодом підтвердження про вибір лікаря.

Для укладання декларації працівник медзакладу введе ваші дані в електронну систему. На мобільний надійде смс з кодом підтвердження.

Після цього лікар роздрукує декларацію з вашими даними. Уважно перевірте, чи всі дані правильні. Якщо потрібно — працівник внесе зміни в системі та роздрукує декларацію ще раз. Підпишіть два екземпляри роздрукованої декларації. Один ви забираєте з собою, інший залишається у закладі.

Якщо ви вже маєте укладену декларацію з іншим лікарем – з нею нічого робити не треба. Укладання нової декларації автоматично фіксується в електронній системі охорони здоровʼя та водночас анулює попередню.

Користуватися перевагами декларації з лікарем

Маючи декларацію з лікарем первинної медичної допомоги, пацієнт зі статусом внутрішньо переміщеної особи отримує безоплатні послуги з діагностики та профілактики найпоширеніших захворювань, консультації щодо здорового способу життя, е-направлення до лікарів-спеціалістів, е-рецепти на ліки, щеплення відповідно до календаря профілактичних щеплень, може оформлювати довідки, листки непрацездатності тощо.

Програма медичних гарантій забезпечує всім українцям однаковий безоплатний перелік та доступ до медичних послуг, незалежно від наявності статусу внутрішньо переміщеної особи. Більше про безоплатні медичні послуги, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням.

Опубліковано: 04.09.2024 337 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Ти як? Всеукраїнська програма ментального здоров’я
Ти як? Всеукраїнська програма ментального здоров’я – Всеукраїнська програма, ініційована першою леді України Оленою Зеленською. Детальніше про цифрову платформу за посиланням – https://howareu.com/. Це ресурс із перевіреними техніками самодопомоги, контактами гарячих ліній, сервісами онлайн та офлайн підтримки, а а також рекомендаціями фахівців у сфері ментального здоров’я. ...
ДО 5 червня всім обмежено придатним потрібно пройти ВЛК
Міністерство оборони України нагадує: громадяни, які є військовозобовʼязаними і до 4 травня 2024 року були визнані обмежено придатними до військової служби, мають обов’язково повторно пройти військово-лікарську комісію (ВЛК). Хустська міська рада інформує: громадяни України чоловічої статі віком від 25 до 60 років, які за результатами попередніх медичних оглядів були визнані обмежено придатними до військової служби мають… ...
Стань частиною ППО — збережи своє майбутнє!
Інформуємо про набір кандидатів на службу до 1020 зенітного ракетно-артилерійського полку, який є важливим елементом протиповітряної оборони Сухопутних військ Збройних Сил України. Про підрозділ 1020 зенітний ракетно-артилерійський дивізіон був створений 30 січня 2023 року. Завдяки наполегливій праці особового складу, професійному відбору, навчанням та злагодженості, підрозділ пройшов шлях становлення з нуля. З 5 червня 2024 року… ...
АНОНС: 23 травня в Хусті відбудеться відкриття Алеї пам’яті, доповненої новими іменами Героїв
У п’ятницю, 23 травня 2025 року, о 14.00 годині в центрі міста Хуст (біля римо-католицького костелу Святої Анни) буде проведено захід на знак пам’яті про Героїв, під час якого відбудеться доповнення новими іменами Алеї пам’яті Героїв Хустської міської територіальної громади. У цей день буде освячення та відслужено панахиду за загиблими. Імена 70 героїв Хустської міської… ...
У Хусті розігрують «Шкіряний м’яч» – Кубок міського голови
Урочисте відкриття змагань відбулося 20 травня на міському стадіоні «Карпати». Завдяки нашим незламним маємо можливість проводити такі заходи, а тому на початку хвилиною мовчання вшанували всіх полеглих на війні. Зі словами вітань до юних спортсменів, тренерів та батьків звернувся в.о. Хустського міського голови Василь Губаль та начальниця управління освіти, релігій та у справах національностей Олеся… ...
Оголошення про конкурс по відбору суб’єкта оціночної діяльності на проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок
Умови проведення конкурсу: До заяви учасник конкурсу подає два пакети документів у двох закритих конвертах. У першому конверті з позначкою «Конкурсна документація з відбору виконавців послуг з виконання робіт з експертної грошової оцінки земель» повинна міститися конкурсна документація, яка подається в письмовій формі за підписом уповноваженої посадової особи учасника, прошита, пронумерована та скріплена печаткою в… ...