Вшанування пам’яті жертв трагедії українського народу у роки голодоморів на Україні
Традиційний, однак в умовах карантину у Хусті відбувся мітинг-реквієм, приурочений Дню пам’яті жертв голодоморів, за обмеженої участі керівників міста, духовенства, силовиків та представників громадськості.
«Оминути увагою трагічну сторінку історії та українського народу через карантин ми не мали права, тому обмеженою кількістю зібралися сьогодні для вшанування пам’яті жертв голодоморів на Україні. Адже «хто не пам’ятає свого минулого, той не вартий свого майбутнього», – зауважив перший заступник Хустського міського голови Іван Фетько.
Найтрагічнішою сторінкою української історії є голодомори ХХ століття, найстрашнішим з яких був голод 1932-1933 років, що забрав близько 9 мільйонів життів. Власне, про українську трагедію дізнався світ і наразі про чорні сторінки історії держави можна дізнатися з книжок. Однак ті часи навіки закарбувалися в пам’яті нашого народу та відобразилися на його долі. Тож, Україна пам’ятає – світ визнає!
До слова, День пам’яті жертв голодоморів щорічно відзначається в Україні у четверту суботу листопада. У 2020 році цей день припадає на 28-те число. Заходи, присвячені невинно убієнним, проходять і напередодні. Так, у Хусті сьогодні, 27 листопада, згадали історичні факти та вшанували тих, хто загинув під час голодоморів 1921-1923 рр.., 1932-1933 рр.., 1946-1947 рр.. Відтак хустяни пом’янули скорботним мовчанням мільйони своїх співвітчизників, які загинули мученицькою смертю від Великого голоду. Духовенство ж на чолі з о. Володимиром Бабичем, настоятелем греко-католицького храму Преображення Господнього, відслужило панахиду за упокій душ загиблих. А насамкінець учасники мітингу-реквієму долучилися й до Міжнародної акції «Запали свічку пам’яті».
Пресслужба Хустської міської ради