Відбулася робоча поїздка представників Хустського центру зайнятості в «Ранчо Хайленд»
Профорієнтаційний проект Закарпатського обласного центру зайнятості «Ідея, спрямована на успіх» покликаний сприяти розвитку малого та середнього підприємництва у Закарпатському регіоні, шляхом надання сучасних, якісних знань та ефективних, практичних навичок ведення бізнесу, інформаційно-консультативної підтримки шукачам роботи для започаткування та розвитку власної справи, самозайнятості місцевого безробітного населення.
У Хустській громаді активно розвивають зоотуризм на екофермах та гастрономічний туризм. Унікальним туристичним магнітом стало фермерське господарство та контактний зоопарк «Ранчо Хайленд», яке п’ять років тому заснував Василь Якубець у мальовничій місцині в околицях села Липчі. Сюди, з робочим візитом завітали директор Хустської міськрайонної філії Закарпатського ОЦЗ Володимир Гуц, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Мирослава Стрижак та фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Наталія Охмат.
З метою популяризації ідей підприємництва у сфері крафтового та еко-виробництва, зокрема еко-ферм, як одного з перспективних видів підприємницької діяльності Закарпатського регіону відбулася ця робоча зустріч з успішним підприємцем та еко-фермером паном Василем, який люб’язно погодився поділитися своїм досвідом підприємництва шляхом проведення інтерв’ю, економічної екскурсії та участі у тренінгу для безробітних.
На ФГ «Ранчо Хайленд», можна не тільки поспостерігати за екзотичними тваринами, а й підійти, погодувати, погладити їх. До речі, назва ранчо: Хайленд, пішло від шотландської гірської корови. А починалося все з плантації лохини та ферми равликів африканської породи. Пізніше влаштували й контактний зоопарк. На Закарпатті, Хустський район займає лідерські позиції у так званому тваринному туризмі. Популярними серед гостей краю є контактні ферми, де можна побачити не лише традиційних для Закарпаття тварин, а й справжніх екзотів. Родзинкою «Хайленду» є ферма африканських равликів. Господар каже: це дуже вибаглива і специфічна порода. Вирощують їх тут з ранньої весни до глибокої осені. Для гурманів на ранчо влаштовують дегустації равликів та ікри делікатесних молюсків. Нещодавно на території господарства встановили найбільший в Україні великодній кошик, який потрапив до Книги рекордів України. Його змайстрував умілець зі столиці лозоплетіння – села Ізи.
Представники Хустської міськрайонної філії Закарпатського ОЦЗ вдячні Василю Юрійовичу за гостинність та за бажання долучитись до даного проекту, бо тільки спільними зусиллями органів влади в територіальних громадах, успішних підприємців, фермерів та працівників служби зайнятості можливо посприяти розвитку внутрішнього туризму у нашому «срібному» краї – на Закарпатті.
Хустська міськрайонна філія
Закарпатського ОЦЗ