ВАРТІСТЬ ЗЕМЛІ У ХУСТІ ВИЗНАЧЕНА.
Нове, як правило, важко пробиває собі дорогу в життя. Так і нещодавно ухвалене рішення депутатами Хустської міської ради «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м.Хуст» викликало серед підприємців неабиякий резонанс. Своє незадоволення новою грошовою оцінкою висловили окремі представники малого бізнесу і на нещодавній зустрічі з владою у стінах Хустської міської ради, що була ініційована міською спілкою підприємців. Зазначимо, що із більше ніж двох сотень запрошених на зустріч з`явилося трохи більше двадцяти підприємців та міських депутатів. Тож, на зустрічі вже вкотре провели детальний аналіз ухваленого VI-ою сесією Хустської міської ради VI-го скликання рішення, щодо грошової оцінки земель і вже вкотре окремі підприємці сприйняли його, як кажуть, в «штики».
Як відомо, з 1 травня поточного року базова вартість 1кв.м. земель міста з урахуванням регіональних факторів складатиме 66,13 грн. Ще відомо, що нормативну грошову оцінку використовують для визначення розміру земельного податку та орендної плати на землю. Такий факт, кажуть окремі підприємці, – негативно впливає на економічний стан їхнього бізнесу. І сплачувати за оренду землі згідно з новою нормативно-грошовою оцінкою ми не спроможні. Тож, 24 квітня, на спільній зустрічі влада і підприємці шукали компроміс у цьому питанні. Але заради справедливості варто сказати, що міська рада не могла не затвердити нову грошову оцінку землі згідно з рекомендаціями Держкомзему і згідно із зонуванням, яке є у Хусті: центр найдорожче, промислова зона , околиці – дешевше. Як зазначив на зустрічі секретар Хустської міської ради Володимир Ерфан: «Ми повинні були ухвалити рішення щодо грошової оцінки земель ще у 2009 році, але прийняли лише тепер, тобто два роки оренда землі здійснювалась за старими тарифами, ухваленими ще у 2001 році. І те, що ми працювали за старою нормативно-грошовою оцінкою призвело до того, що доходи від оренди землі виконуються не на 100%., а звідси і недоотримання надходжень до міського бюджету».
Варто додати і те , що усі матеріали з нормативно- грошової оцінки у місті Хуст розроблені згідно з діючим законодавством та пройшли обов`язкову державну експертизу у департаменті експертиз та ліцензування Державного агентства земельних ресурсів України, де і отримали позитивний висновок.
На зустрічі присутнім підприємцям було роздано і проект рішення «Про розмір орендної плати за земельні ділянки комунальної власності», відповідного до якого у Хусті буде встановлено нову або залишать на рівні старої «…величину кратності ставки орендної плат від оцінки землі, визначеної з урахуванням нової грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення для малих архітектурних форм, для АЗС стаціонарного типу, для розміщення та обслуговування готелів, ресторанів, кафе та барів, для земельних ділянок на яких розміщені банківські установи, для всіх інших». Наразі даний проект винесено на публічне обговорення шляхом опублікування на офіційному веб-сайті Хустської міської ради у розділі «Регуляторні акти». Усі пропозиції і зауваження в усній чи письмовій формі приймаються у Хустській міській раді.