V засідання ІІІ сесії Хустської міської ради VІІІ скликання:
Понад шість десятків питань розглянули депутати на п’ятому засіданні третьої сесії Хустської міської ради, по яких прийняли відповідні рішення. Однак дискутували найбільше на тему відключень світла на території Хустської міської територіальної громади. Адже у зв’язку з систематичними перервами в електропостачанні на сесію запроcили Володимира Фільо, директора Хустської філії ПрАТ “Закарпаттяобленерго”, аби отримати фахові пояснення.
Так, сьогодні, 29 листопада, депутати могли задати представнику обленерго ряд запитань, які впродовж місяця їм задають виборці чи не кожного дня. Цікавило: що відбувається із відключенням світла, чого перерви у електропостачанні на одних й тих самих вулицях, чому оприлюднені графіки відключень не відповідають дійсності, щодо живлення критичної інфраструктури тощо.
Директор Хустської філії ПрАТ “Закарпаттяобленерго” Володимир Фільо наголосив, що дефіцит потужності електроенергії, доведений для Закарпаття, перевищує 50%, у пікові навантаження — понад 70 %. Відтак через низький ліміт використання електроенергії в області, а це – 200 мегаватів, зросла тривалість відключень, а Хустська МТГ не виняток. Відомо, що близько 50% енергетичної інфраструктури України зруйновано через обстріли росіянами об’єктів енергетики. Тому в цілому по всій Україні вжиті заходи зі збереження електроенергії та збалансування системи. Однак робота критичної інфраструктури — лікарень, водоканалів, залізниці, військових об’єктів тощо – забезпечена, адже для них електроенергія подається першочергово. Власне, у ті схеми електропостачання, які будувалися для них, під час розбудови мікрорайонів потрапляли певні квартали чи вулиці, і зараз під час застосування обмежень їх не вимикають. Тому споживачів, які потрапили у їхнє число, наполегливо просять економити електроенергію: чим більше знизять вони споживання, тим більше потужності вистачить для інших.
Депутати у ході засідання намагалися спільно віднайти шляхи скорочення тривалості та послідовності відключень електроенергії, відтак наголосили, що відкриті до систематичного діалогу з енергетиками й опісля. Щодо сьогоднішньої зустрічі, то зрештою прийняли рішення написати колективне звернення до керівництва ПрАТ “Закарпаттяобленерго”, аби отримати фахові відповіді на всі питання та зрештою оптимізувати відключення електроенергії, враховуючи потреби кожного споживача. Тож, далі буде…
Обранці ж роботу сесії продовжили і перейшли до питань порядку денного. Стартували традиційно з бюджетних, по яких поінформувала начальниця фінансового управління Марина Глеба. Так, йшлося про затвердження звіту про використання коштів з резервного фонду, внесення змін до Програми фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Хустська центральна лікарня імені Віцинського Остапа Петровича» Хустської міської ради на 2021-2023 роки, затвердження Програми розвитку та покращення якості послуг, що надаються територіальним сервісним центром №2144 РСЦ ГСЦ МВС в Закарпатській області на території Хустської міської територіальної громади на 2022-2024 роки, внесення змін до Програми надання фінансової підтримки комунальним підприємствам Хустської міської територіальної громади на 2021-2023 роки та Програми благоустрою території Хустської міської територіальної громади на 2020-2022 роки. Відтак відповідним рішенням внесено зміни й до головного фінансового документу громади – місцевого бюджету на 2022 рік. Після чого прийнято низку рішень, пов’язаних з врегулюванням земельних відносин та майна комунальної власності. Інформувала – Вікторія Гелеван, начальниця управління з питань майна комунальної власності.
Пресслужба Хустської міської ради