Хустська міська рада

В Україні у 2013 році запроваджено податок на нерухоме майно

ДПАУДетально про нововведення ми запитали у начальника Хустської ОДПІ Михайла Русняка
– Основне питання яке турбує громадян –  хто повинен сплачувати  податок?
Сплачуватимуть податок громадяни, які мають у власності будівлі, що належать до житлового фонду. Це – житлові будинки, прибудови до них, житлові будинки садибного типу, квартири, котеджі та кімнати у багатосімейних квартирах.У той же час звільняються від сплати податку дитячі будинки сімейного типу; садові або дачні будинки, але не більше одного такого об’єкта на платника податку; гуртожитки; об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю тощо.
Податком на нерухоме майно обкладатиметься саме житлова площа об’єкта житлової нерухомості. Більшості громадян новий податок не торкнеться – для них Податковим кодексом передбачено пільги. Квартири та житлові будинки, площа яких не перевищує 120 м. кв. та 250 м. кв. відповідно, не оподатковуватимуться. Сплачуватиметься податок лише за ті метри, які перевищують зазначені квадрати.
Громадяни самі обирають як їм застосовувати пільги зі сплати податку на нерухоме майно. Зокрема, громадяни, які мають у власності кілька житлових об’єктів, за бажанням можуть звернутися до податкової інспекції із заявою  для визначення об’єкта, за який буде сплачуватися податок на нерухомість. В інакшому випадку пільга застосовуватиметься до того житла, в якому платник податку зареєстрований.
На відміну від фізичних, юридичні особи суму податку обчислили самостійно станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого року вже подали декларацію податковим органам за місцезнаходженням об’єкта оподаткування.
 
– Яку суму податку  доведеться сплатити власнику  нерухомості? 
Cтавки податку встановлюються  сільською, селищною або міською радою за 1 кв. метр житлової площі об’єкта житлової нерухомості.  По м. Хуст та Хустському району вони становлять
– у разі, якщо площа квартири перевищує 120 кв. м, але не більше 240 кв. м, то податок сплачується у розмірі 1%  від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року  — 11,47 грн..  Це ж стосується і житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів.
– якщо ж площа квартири перевищує 240 кв. м, а житлового будинку — 500 кв. метрів то податок на нерухомість буде складати 2,7% розміру мінімальної заробітної плати — 30,97грн.
За несвоєчасну сплату податку на нерухомість передбачено штрафні санкції. При затримці сплати до 30 днів сума штрафу складатиме 10 відсотків погашеного податкового боргу, більше 30 днів – 20 відсотків.  Зазначу, якщо громадянин не може сплатити одразу всю суму податку, то він може звернутися до органів ДПС для отримання розстрочки.
 
– Можете назвати терміни сплати цього податку?     
До 1 липня звітного року податкові органи обчислюють для фізичних осіб суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та надсилають за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, а також платіжні реквізити. Фізичні особи сплачують податок на нерухоме майно протягом 60 днів із дня вручення такого повідомлення-рішення за місцем розташування об’єкта оподаткування через установи банків та поштові відділення.
 
– Скажіть, якщо протягом року я придбаю ще один будинок чи квартиру, то як у такому випадку сплачувати податок?
Якщо право власності протягом календарного року переходить від одного власника до іншого, то попередній власник сплачує податок на нерухоме майно за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування. Новий же власник сплачує податок починаючи з місяця, в якому виникло право власності.  Тобто, якщо особа продасть квартиру, наприклад, 23 червня 2012 року, то попередній власник повинен буде сплатити податок на нерухомість за січень-травень 2013 року, а новий вже за червень-грудень 2013 року.
 
– Якщо у громадян виникнуть якісь питання щодо сплати податку, куди їм слід звертатися?
Податкова надасть всі необхідні роз’яснення та максимальну допомогу щодо розрахунку, сплати або отримання пільги з податку на нерухоме майно.
 
З детальною інформацією Ви можете ознайомитися у банері «Податок на нерухоме майно» веб-сайту ДПС України або за багатоканальним номером телефону інформаційно-довідкового центру 0-800-501-007, дзвінки за цим номером із стаціонарних телефонів безкоштовні.
 

                                                                                                                          Юрій Габорець,

                                                                                         завідувач сектору взаємодії із ЗМІ

                                                                                          та громадськістю Хустської ОДПІ

Опубліковано: 20.02.2013 3758 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Територію Хустського замку прибрано та впорядковано
Цей тиждень розпочався з активного прибирання території та руїн Хустського замку. Акція була масштабною як за кількістю людей, так і за обсягом виконаних робіт. Найважчу роботу на себе взяли лісівники філії «Хустське ЛДГ» та рятувальники. Працювали тут декілька днів, зробили об’ємну роботу, розчистили територію від чагарників. У рамках прибирання замінено й прапор України, що майорить… ...
Оголошення початку VІI Всеукраїнського конкурсу фото та відеоробіт в рамках національного проєкту «Безпечна країна».
Загальний план заходів з проведення Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху з 13 по 19 травня 2024 року. Усі заходи проводитимуться з урахуванням вимог правового режиму воєнного стану, зокрема, дотримання алгоритму дій під час сигналу «Повітряна тривога» Детальніше про конкурс тут: Загальний План заходів ...
Профілактика сказу – пероральна імунізація диких тварин
Сказ особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини, яке характеризується ураженням центральної нервової системи. Основним джерелом сказу у домашніх тварин є лисиця звичайна або червона, яка є джерелом збудника інфекції та забезпечує постійну циркуляцію вірусу в природі. Синамтропізація лисиць, неконтрольоване їх розмноження гарантує постійні контакти з безпритульними собаками і котами та поширення сказу… ...
Мудрість та відвага: в Хустській ТГ проходить Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» (Джура)
Участь у І територіальному відбірковому етапі беруть рої середньої та старшої вікової групи з різних куточків Хустської міської територіальної громади. Мета гри – плекання нової генерації українців, захисників держави. Ця гра є формою позакласної роботи з патріотичного та морально-етичного виховання школярів, засобом формування патріотичної свідомості, спортивно-оздоровчої роботи. “Джура” – це про команду, змагання та дружбу.… ...
Стадіон повинен працювати, а діти – розвиватися
На цьому наголосив в.о. Хустського міського голови Василь Губаль, відвідавши міський стадіон “Карпати”. Сьогодні, 1 травня, тут відбулося представлення нового директора. Ним став Олександр Павлюк із міста Хуст. «Нові люди, а це означає, що молодь із новими силами зможе втілювати багато ідей та задумів. На це покладаємо великі надії. Наша територіальна громада – велика, а… ...
Вітання директорам шкіл
Керівники шкіл відзначають сьогодні одне з професійних свят — День директора школи. Тому кожному із тих, хто очолює шкільні колективи нашої Хустської міської територіальної громади, хочу сказати «дякую». На ваших плечах – нелегка ноша, але така потрібна і важлива. Саме ви задаєте темп усьому навчальному закладу, підтримуєте і направляєте педагогічний колектив, дисциплінуєте учнів. Бажаю вам… ...