Управління культури, молоді і спорту Хустської міської ради інформує:
Пам’ятаймо подвиг Героїв Крут!
29 січня 2020 року в Україні відзначатиметься 102-річниця бою під Крутами, котрий для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
Як і герої Карпатської Січі, як і сучасні добровольці з усіх областей України пішли у бій за свободу. Їм теж бракувало і зброї, і спорядження. Але добровольцям і січовикам не бракувало одного – любові до України і віри в її майбутнє. Ця віра і любов перемогли всупереч усьому.
29 січня 1918 року біля станції Крути близько п’яти сотень київських студентів та гімназистів вступили у нерівний бій з чотиритисячною більшовицькою армією. Герої Крут призупинили наступ російсько-більшовицьких військ на столицю України, руйнуючи за собою залізничні колії. Але одна студентська чота – 27 хлопців, заблукавши у темряві, повернулися до станції Крути, яка на той час уже була зайнята більшовиками. Вони потрапили в полон. Хлопців катували, а потім стратили. Згодом майже всіх героїв поховали на Аскольдовій могилі у Києві. Ця затримка ворога дала змогу урядові Української Народної Республіки добитися міжнародного визнання України на мирних переговорах у Бресті. Це було перше у ХХ столітті офіційне визнання нашої держави, що утвердило на політичній карті Українську державу.
Через ціле століття нескорений дух, патріотизм і любов до України передались сучасним захисникам рідної землі: Героям Небесної Сотні та Героям російсько-української війни, які на Сході України, проявляючи неабияку мужність, відвагу, героїзм, жертовність та демонструючи незламність духу, виборюють майбутнє, про яке мріяли цілі покоління українських патріотів.
У чому можна провести паралель між Хустом в Крутами? У 1939 році на захист Карпатської України також стала молодь, гімназисти, які й загинули за рідну землю. Місцеві студенти також були учасниками Революції Гідності, є активними у житті міста зараз. А хустяни Роберт Маслей та Михайло Печунка у молодому віці загинули у війні з російськими агресорами на Сході України.
Тож, вшановуючи пам’ять тих, хто віддав своє життя у боротьбі за єдину, неподільну й незалежну Україну, хочеться схилити голову перед кожним мужнім захисником Вітчизни. Герої не вмирають, вони живуть у нашій пам’яті, вони живуть у тих, хто продовжує їх справу, вони живуть доти, поки жива їх слава. Слава Україні! Гароям Слава!
Фільм про бій під Крутами можна переглянути за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=7ef875kp0RM
Мирослава Криванич,
заступник начальника
управління культури, молоді і спорту
Хустської міської ради
Опубліковано: 24.01.2020 787 Переглядів