Хустська міська рада

У Хустській міській раді підписано Меморандум про партнерство територіальних громад (ФОТО)

8 вересня стало знаковим не лише для трьох територіальних громад, які уклали угоду про партнерство, а й для всього Закарпаття загалом. Адже це ще один крок на шляху до його розвитку. Так, важливий та об’єднуючий захід відбувся за безпосередньої участі голови Закарпатської ОДА Анатолія Полоскова та голів громад-партнерок: Хустського міського голови Володимира Кащука, Василівського міського голови Сергія Калімана та представниці Української міської ради, начальниці управління економічного розвитку Ольги Журавської-Томович, а також заступників голів, радників, начальників відповідних управлінь, відділів, агенцій тощо. 

За словами голови облдержадміністрації, ця знакова подія є відправною точкою для якісних змін у різних сферах суспільного життя Хустської, Василівської та Української ТГ. Йдеться, зокрема, про взаємовигідну співпрацю у галузях туризму, культури, освіти, екології та управління місцевим самоврядуванням. Володимир Кащук зазначив, що нині це ще й історична подія, адже до десятка закордонних міст-побратимів Хуста долучилося два вітчизняних – Українка Київської області та Василівка Запорізької області. Адже досі закарпатський Хуст мав лише іноземних партнерів, а серед українських міст не було жодного.

Підписанням Меморандуму голови територіальних громад засвідчили, що головним завданням органів місцевого самоврядування є створення комфортного та безпечного середовища для життя громадян, що може бути забезпечено винятково на основі розумного зростання в межах громад та взаємовигідного співробітництва із сусідніми громадами.

Власне, сьогодні наші територіальні громади пов’язані низкою економічних, соціальних та культурних зв’язків, які є основою спільного розвитку та мають величезний потенціал для зростання. Однак цей потенціал може бути використаним найбільш продуктивно лише за умови тісної подальшої співпраці та встановлення режиму партнерства між громадами.

В умовах конкуренції якраз партнерство може зробити громади сильнішими, більш конкурентними та успішними. А в ході координації дій та налагодженій комунікації, учасники дійшли спільної згоди на співпрацю зокрема у таких галузях:

  • Туристичній
  • Культурній
  • Освітній
  • Екологічній
  • Управління місцевим самоврядуванням

 

У першу чергу така співпраця націлена на здійснення необхідних кроків для неформального обміну досвіду в межах партнерства між депутатами місцевих рад, працівниками виконавчих органів, бюджетних установ та організацій, дітей та молоді.

Для цього учасники партнерства надалі узгодять робочі графіки з підготовки таких проєктів, визначать відповідальних осіб та виконають інші необхідні організаційні заходи.

Також з метою забезпечення партнерства учасники, які підписали Меморандум, спланують та проведуть спільні заходи: зустрічі, засідання спільних робочих груп, семінари, круглі столи, публічні обговорення тощо. А опісля у рамках співробітництва буде реалізовано й спільні проєкти та програми з питань, які відповідають їх інтересам, популяризуючи партнерство та висвітлюючи його у засобах масової інформації.

До слова, Меморандум набирає чинності з дня його підписання учасниками. Також він відкритий до підписання головами інших суміжних територіальних громад.

Пресслужба Хустської міської ради

Опубліковано: 08.09.2021 604 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

ВІТАННЯ МІСЬКОГО ГОЛОВИ З ДНЕМ ПРАЦІВНИКІВ ЛІСУ
Традиційно в третю неділю вересня – цьогоріч 19 вересня – своє професійне свято відзначають люди, які своєю щоденною працею піклуються про збереження та примноження лісового багатства – працівники лісового господарства. Для Хустщини це свято особливо значиме, адже ліс є її одним з найбільших та найцінніших дарів природи, прикраса Закарпаття. Лісу завжди потрібний мудрий і дбайливий… ...
Сьогодні в Україні відзначають День фармацевтичного працівника
Професійне свято працівників фармацевтичних підприємств, провізорів, технологів та інших працівників галузі відзначають в країні кожну третю суботу вересня. Указ про це Президент України підписав ще у 1999 році.   Щодня й щогодини піклуватися про здоров’я наших громадян – це і значить бути фармацевтом. І ті з вас, хто виробляє ліки, й ті, хто їх реалізовує,… ...
З Днем рятівника!
Шановні працівники служб цивільного захисту! Щиро вітаю вас з професійним святом! На вас покладена надзвичайно почесна та відповідальна місія — охороняти безпеку та спокій мешканців нашої громади, адже немає нічого дорожчого ніж життя людини. «Запобігти. Врятувати. Допомогти» — це гасло найточніше характеризує ваші нелегкі будні. Власне, відзначення вашого професійного свята є державним визнанням неоціненного внеску людей… ...
Друга неділя вересня – День працівників нафтової та газової промисловості
Сьогодні, 12 вересня, своє професійне свято відзначають українські газівники й нафтовики. Щодня запалюючи газ чи включаючи обігрів будинків, ми рідко задумуємося над тим, що над таким елементом комфорту працює чимало людей, яких у народі називають просто «газовиками». Ви, шановні винуватці свята, не лише стабільно забезпечуєте функціонування всіх споживачів, а й контролюєте безпеку використання природного газу.… ...
У Хусті відбулася міська ранкова зарядка (ФОТО)
Ранок суботи, 11 вересня, розпочався по-особливому: у Хустському міському парку відпочинку провели загальноміську ранкову зарядку. До неї долучилися небайдужі до спорту та власного здоров’я люди. Серед присутніх – громадськість, держслужбовці та представники органів місцевого самоврядування: міський голова та його заступники, секретар ради, депутати, старости. “«У здоровому тілі – здоровий дух». Я по житті сповідую це… ...
Привітання міського голови з Днем фізичної культури та спорту
Щороку в другу суботу вересня в Україні відзначають День фізкультури та спорту.   Шановні спортсмени, тренери, усі фахівці галузі фізичної культури та спорту, а також прихильники фізкультурно-спортивного руху! Прийміть сердечні вітання з нагоди Дня фізичної культури та спорту, який в суспільстві сприймається як свято здоров’я, молодості, мужності та величі духу. Ми щиро пишаємось нашими земляками,… ...