Хустська міська рада

У Хусті зібралися голови територіальних громад Закарпаття (ФОТО)

Сьогодні, 8 лютого, у приміщенні Хустської міської ради відбувся важливий захід Палати голів ТГ новоутвореної у 2022 році Ради територіальних громад Закарпаття – робоча нарада на тему: “Особливості практичної реалізації координованого стратегічного, просторового і земельного планування розвитку громад в умовах воєнного стану та відновлення України”. До слова, нарада відбулася за участі голів ТГ, або їх профільних заступників, усіх 64-х територіальних громад Закарпаття, а також висококваліфікованих експертів і фахівців. 

Враховуючи виключну важливість питань координованого стратегічного, просторового і земельного планування розвитку територіальних громад Закарпаття у період воєнного стану та відновлення України, появу нових нормативно-правових актів у цій сфері та відновлення фінансування у 2023 році розвитку ТГ з коштів ДФРР та інших джерел фінансування, Закарпатське РВ АМУ ініціювало проведення робочої наради голів ТГ (або профільних заступників) усіх 64-х територіальних громад Закарпаття на тему: “Особливості практичної реалізації координованого стратегічного, просторового і земельного планування розвитку громад в умовах воєнного стану та відновлення України”. На захід запрошено висококваліфікованих експертів і фахівців із зазначеної вище теми.

Стартувала нарада з позивних Гімну та хвилини мовчання, аби вшанувати загиблих на війні. Продовжилась – вітальним словом Хустського міського голови Володимира Кащука та голови Палати голів громад Ради територіальних громад Закарпаття, Ужгородського міського голови Богдана Андріїва. 

Про стан стратегічного планування розвитку територіальних громад Закарпаття станом на лютий 2023 року та передумови і завдання коригування, внесення змін і доповнень та/або розробки стратегій розвитку ТГ в умовах війни доповів експерт зі стратегічного планування всеукраїнської мережі «Регіонет», голова Секретаріату Ради територіальних громад Закарпаття Олег Лукша.

Насамперед доповідач обгрунтував актуальність та невідкладність постановки і вирішення усіма без винятку 64-ми радами ТГ питань координованого стратегічного, просторового і земельного планування розвитку ТГ з огляду на такі важливі чинники і фактори, як: поява (вперше) “Методичних рекомендацій щодо порядку розроблення, затвердження, реалізації, проведення моніторингу та оцінювання реалізацій стратегій  розвитку територіальних громад” (Наказ Мінрегіону від 21.12.2022р.); також відтепер усі розроблювані і затверджувані Стратегії розвитку ТГ (згідно з тими ж чинними “Методичними рекомендаціями…” Мінрегіону) по системам затверджуваних стратегічних і оперативних цілей та завдань мають бути узгоджені і гармонізовані з відповідними системами цілей і завдань чинної Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період до 2027 року; крім того, уже більше двох років як чинні нормально-правові акти України зобов’язують територіальні громади розробити Комплексний план просторового розвитку ТГ, що становить складну, громіздку і недешеву задачу, яка не лише потребує залучення високофахових організацій і фахівців задля її реалізації, але й має координуватись і узгоджуватись з процесом і результатами стратегічного планування розвитку ТГ, базуватись, у тому числі, на якісній і достовірній інвентаризації земельних ресурсів та даних сформованого містобудівного кадастру на основі технологій геоінформаційних систем (ГІС), бути узгодженим зі Схемою планування території Закарпатської області; що важливо, складне і системне завдання практичної реалізації координованого стратегічного, просторового і земельного планування розвитку громад в умовах війни та відновлення України для його якісної реалізації з очевидністю потребує залучення немалої кількості високофахових експертів і проєктантів, урбаністів і проєктних менеджерів з питань розвитку територій та громад з багаторічним досвідом роботи, відтак визріла ідея утворення нової інституції, яка б об’єднувала на добровільних засадах експертів і фахівців з різних досвідчених розвиткових організацій – Карпатської експертно-аналітичної, консалтингової Асоціації стратегічного регіонального і місцевого розвитку та транскордонного співробітництва «Тетра»; щодо останнього 5-го чинника, то це – очікувані джерела фінансових ресурсів для Планів реалізації стратегій розвитку територіальних громад на період до 2027 року. Наразі ж ситуація з останнім – джерелами фінансових ресурсів для стратегічного розвитку ТГ – безрадісна: на 2022 рік ДФРР не діяв; близько 2 млрд. грн ДФРР на 2023 рік, швидше за все, піде на завершення проєктів, які були розпочаті у ТГ у 2020-2021 рр..

То за які кошти реалізовувати Плани заходів Стратегій?! – Олег Лукша відповів:

“За інсайдерською інформацією найбільш імовірно, що ЄС для України задля реалізації Планів відбудови і Планів відновлення уже у 2023 році запланує щось на зразок «структурних фондів розвитку» – подібно до аналогічних фондів розвитку територій і регіонів ЄС. Доступ до таких «структурних фондів розвитку» буде можливий за наявністю як якісних Стратегій розвитку регіонів і ТГ,так і якісних самих Проєктів. Окрім того, не слід забувати, що для Закарпаття завжди актуальними були, є і будуть Програми транскордонного співробітництва (ТКС), де у переліках заявників завжди є територіальні громади і місцеві ради. Все це додатково підкреслює актуальність і важливість проведення розробок (коригування, доповнення) якісних Стратегій розвитку ТГ з Планами заходів по їх реалізації, бажано також – з портфелем готових проєктів (або принаймні, концепцій проєктів). І знову на допомогу ТГ готові будуть прийти експерти і фахівці різних розвиткових організацій, об’єднані у Карпатську експертно-аналітичну, консалтингову Асоціацію стратегічного регіонального і місцевого розвитку та транскордонного співробітництва «Тетра»,”– наголосив доповідач. 

Доповнила виступ голови Секретаріату Ради територіальних громад Закарпаття Олега Лукші – консультантка з бюджетних питань Закарпатського РВ АМУ Юлія Траньович.

Власне, йшла мова й про систему стратегічних і оперативних цілей Регіональної стратегії розвитку Закарпаття до 2027 року та плановані імовірні зміни (доповнення) до стратегічного розвитку в умовах воєнного стану і відновлення України, а також про особливості розробки комплексних планів просторового розвитку територіальних громад Закарпаття та їх узгодження (гармонізації) зі Схемою планування території Закарпатської області в умовах воєнного стану. Останнє роз’яснив присутнім начальник управління містобудування і архітектури Ужгородської міської ради Олег Боршовський. 

Про особливості діджиталізації управління та інвентаризації земельних ресурсів та просторових даних як стратегічну основу економічного, інфраструктурного і соціального розвитку територіальних громад Закарпаття розповів директор спеціалізованого підприємства «Кайлас» (м.Львів) Роман Балабаник.

Власне, після доповідей у залі тривали дискусії. У ході діалогу (питання-відповідь) присутні зважили всі “за” і “проти” як Регіональної стратегії, так кожної громади краю поокремо.

Насамкінець зустрічі відбулося обговорення і ухвалення підсумкової Резолюції Робочої наради «Якісне стратегічне і просторове планування розвитку територіальних громад – ефективні відновлення та євроінтеграція України і Закарпаття зокрема». А далі й планування наступної зустрічі та обрання її теми. 

 

Пресслужба Хустської міської ради

Опубліковано: 08.02.2023 1230 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Дитячі велоперегони “FUNNY RIDE”в місті Хуст
Запрошуємо дітей віком 2-13 років, взяти участь у велоперегонах “FUNNY RIDE”. Мета: розвиток та популяризація здорового способу життя в громаді, підтримки у дітей зацікавленості до їзди на велосипеді, а також дбайливого ставлення до навколишнього середовища. Дата проведення: 2 червня 2024 року. Місце проведення перегонів: м. Хуст, парк культури та відпочинку ім. Героїв Майдану. Видача стартових… ...
Анонс: тренінг «Соціальні проєкти»
28 травня о 13:00-17:00 Адреса: вул. 900-річчя Хуста, 27 Хустська міська рада, 3-й поверх (малий зал). Тренінг “Соціальні проєкти” від Олександра Кацьори. Тут дізнаєтесь, як перетворити вашу ідею у впливовий соціальний проєкт. Безкоштовно (кількість місць обмежена). Деталі та реєстрація: 0678886502 https://forms.gle/8Y9LyugCi8RTx76g9 Після проходження тренінгу кожен отримає сертифікат (letter) Захід відбувається завдяки ГО “Неємія” & УВКБ… ...
У Хусті відбудуться благодійні забіги
16 червня у місті Хуст відбудуться благодійні забіги на підтримку підрозділів повітряних сил ЗСУ TOP GUN. Мета: привернення уваги та гуртування небайдужих, активних людей, якими завжди були бігуни, до потреб військової авіації, а також збір коштів на підтримку підрозділів повітряних Сил ЗСУ. 100% реєстраційних внесків, зібраних у ході забігів, будуть передані на потреби авіаційних бригад… ...
З Днем Героїв України
Сьогодні вшановуємо тих, хто несе в собі дух сміливості, жертовності та патріотизму. Таких героїв поміж нас багато, в різних куточках нашої країни. Вони захищають нашу землю, свободу та незалежність. Це військові на передовій, які ризикуючи власним життям борються за мир і безпеку наших родин. Це волонтери, які невпинно допомагають військовим, надаючи необхідну підтримку та допомогу.… ...
Кращі з кращих: урочисто нагородили переможців військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
21 травня відбулося урочисте закриття І територіального етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура»). На базі «ЦДЮТ «Сузір’я» нагороджували рої середньої та старшої вікових груп, які досягли найкращих результатів. Зі словами вітань до присутніх звернувся в.о. Хустського міського голови Василь Губаль: «Ця цікава патріотична гра об’єднує наших юних хлопців та дівчат, які натхненно ретранслюють у… ...
Діти з порушеннями слуху змагаються з пляжного волейболу
Сьогодні у місті Хуст розпочалися фінальні змагання ХХХІ Всеукраїнської спартакіади «Повір у себе» з пляжного волейболу серед дітей із порушеннями слуху. У змаганнях беруть участь команди з різних куточків України. Розпочався захід хвилиною мовчання на знак пам’яті про загиблих на війні захисників, після чого пролунав Гімн України. Привітати учасників змагань завітав заступник Хустського міського голови… ...