Хустська міська рада

У Хусті ввели обмежувальні заходи, аби не допустити занесення та поширення коронавірусу

Сьогодні, 12 березня, у Хустській міській раді відбулося чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Хустського міського голови Володимира Кащука. На порядку денному – «Про запобігання виникненню на території м. Хуст надзвичайної ситуації державного рівня, пов’язаної із занесенням і поширенням короно вірусної хвороби 2019(COVID)».

Власне, заступник голови комісії, перший заступник Хустського міського голови Іван Фетько озвучив порядок денний. Також до членів комісії доведено наступне:

“Відповідно до розпорядження Голови Закарпатської ОДА №89 від 14.02.2020року «Про утворення тимчасової протиепідемічної комісії при обласній державній адміністрації», виконавчим комітетом Хустської міської ради розроблено Розпорядження за №18\02-05 від 21.02.2020року «Про утворення тимчасової протиепідемічної комісії при виконавчому комітеті Хустської міської ради», а також затверджений склад протиепідемічної комісії та план заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території м. Хуст гострої респіраторної  хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, на 2020рік.

Як інформує ВООЗ, станом на 24 лютого 2020 року у світі зареєстровано 79360 підтверджених випадків нової корона вірусної інфекції COVID-19, з них 77 150 випадків у Китаї. Вилікувалося від захворювання 25 038 хворих, 2619 померло. Поступово збільшується кількість країн, де реєструється COVID-19. Випадки захворювання підтверджені в 31 країні світу, зокрема в Європейському регіоні: 157 випадків в Італії, 16 випадків у Німеччині, 12 у Франції, 2 випадки у Росії та Іспанії, 1 в Бельгії, Фінляндії та Швеції. В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку нової COVID-19 не зареєстровано.”

Як реагування на ситуацію, виконавчим комітетом Хустської міської ради, і як вже зазначалося, й утворено тимчасову протиепідемічну комісію, затверджено її склад та план заходів на поточний рік, аби запобігти занесенню і поширенню на території м. Хуст коронавірусу.

“З метою визначення стану готовності до роботи в умовах ускладнення епідемічної ситуації з COVID-2019, на засіданні комісії ТЕБ та НС 05.03.2020 року проведено аналіз забезпеченості засобами індивідуального захисту фахівців епідеміологічного профілю Хустської районної філії ДУ «ЗОЛЦ МОЗ України» та потреб у дезінфекційних засобах та засобах індивідуального захисту.

Також розглядалося питання про виділення окремих приміщень у разі необхідності для утримання та надання медичної допомоги особам із гострою респіраторною хворобою, а також, необхідно вирішити питання щодо визначення кількості карет швидкої медичної допомоги для транспортування осіб з гострою респіраторною хворобою, спричиненою коронавірусом 2019-nCov до визначення в області закладу. За попередньою домовленістю планується виділення приміщення Хустського комплексу «Нарцис» на випадок загрози виникнення вищевказаної вірусної інфекції.”

Крім того, йшла мова й про проєкт Програми з цих питань, де необхідно визначити потреби індивідуальних засобів захисту органів дихання та шкіри (масок, медичних рукавичок тощо), для осіб, що залучатимуться для виконання робіт у разі загрози виникнення вірусу 2019-nCov, для їх розгляду та затвердження на сесії міської ради.

Заслухавши інформацію доповідачів, з метою запобігання виникненню надзвичайної ситуації державного рівня, пов’язаної із занесенням та поширенням COVID-19, з урахуванням обговорення та завдань визначених за результатами засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 12.03.2020 року, комісія вирішила:

«1. Інформацію доповідачів взяти до уваги.

2. З метою недопущення занесення і поширення COVID-19 ввести на території м. Хуст з 12 березня 2020 року обмежувальні заходи:

2.1. призупинити з 12 березня по 03 квітня 2020 року навчання в вищих навчальних закладах, загальноосвітніх школах, дошкільних навчальних закладах, спортивних, музичних школах та інших навчальних закладах;

2.2. скасувати, перенести проведення масових, у тому числі спортивних, культурно-розважальних заходів, у яких заплановано участь значної кількості осіб;

2.3. призупинити роботу нічних клубів, дискотек, кінотеатрів, театрів, тощо;

2.4. обмежити відвідування громадянами масових спортивних заходів, що проводяться у закритих приміщеннях;

2.5. обмежити відвідування хворих у стаціонарних закладах охорони здоров’я та осіб, що перебувають у закладах сфери соціального захисту.

3. Рекомендувати мешканцям м. Хуст, які повертаються із країн, де виявлено масові факти захворювання на COVID-19 утриматися протягом 14 днів від поїздок громадським транспортом, відвідування місць масового скупчення людей. При можливості прийняти рішення про самоізоляцію, а у разі виявлення симптомів негайно звертатися за медичною допомогою…тощо», – йдеться у Протоколі. 

Пресслужба Хустської міської ради

Поділитися

Також може бути цікавим

Яка різниця між надзвичайною ситуацією та надзвичайним станом? – консультує Хустський МЦ з надання БВПД:
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 р. №338-р введено режим надзвичайної ситуації до 24 квітня 2020 року на всій території України. Надзвичайна ситуація – це спеціальний тимчасовий режим, що виникає через порушення нормальних умов життя і діяльності людей через аварію, катастрофу, стихійне лихо чи епідемію, говорить кодекс. В даному випадку уряд виконує план… ...
Щодо надзвичайної ситуації державного рівня, пов’язаної із занесенням і поширенням короновірусної хвороби
Відповідно до листа Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західних областях 25.03.2020 №23.1/9-174.20/13-107, а також листа заступника голови ОДА, керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації 30.03.2020 №2442/06-02 забезпечуємо вжиття, на постійній основі, заходів щодо оприлюднення у встановленому законодавством порядку на офіційному веб-сайті Хустської міської ради чергове рішення тимчасового протиепідемічного штабу з… ...
Хустська міськрайонна філія Закарпатського обласного центру зайнятості консультує:
Шукачам роботи та безробітним карантин не перешкода! Відтак фахівці служби зайнятості радять не зупинятися в пошуках нової роботи та просять використовувати онлайн – ресурси з користю для себе. Шановні, шукайте роботу онлайн на офіційному сайті https://www.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy, де база вакансій оновлюється щодня. У пошуку роботи потрібно зазначити регіон та професію. Також за допомогою засобів телефонного зв’язку… ...
До відома суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері роздрібної, оптової торгівлі, а також торгівлі на ринках продуктами харчування міста Хуст:
       На виконання пункту 17 протокольного рішення засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Закарпатської обласної державної адміністрації від 26 березня 2020 року №3, а також недопущення ажіотажного попиту та спекулятивного підвищення  цін  на основні соціально значущі товари, утворена  робоча група при виконавчому комітеті Хустської міської ради, що здійснюватиме щоденне спостереження цін… ...
Хустський МЦ з надання БВПД консультує:
Банк самовільно відкрив Вам кредит, щоб списувати платежі за обслуговування карти. Що робити? Це також є одним із самих актуальних питань, які Ви порушуєте у особистих повідомленнях. І за інформацією НБУ, кожна третя скарга споживачів фінансових послуг до Національного банку стосується кредитних відносин із банками. Однією з поширених проблем щодо вирішення яких звертаються до НБУ… ...
До уваги громадян!
Хустське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області  пропонує «МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ органам місцевого самоврядування, суб’єктам господарювання та громадянам по проведенню заходів з дезінфекції для запобігання захворювання на COVID-19».     ...