Хустська міська рада

У Хусті розпочався триденний семінар-тренінг для освітян громади «Освіта в умовах воєнного стану: Виклики та перспективи» (ФОТО)

Захід відбувається в рамках проєкту Програми розвитку ООН «Посилення стійкості громад у регіонах України» за фінансової підтримки уряду Великобританії.
З вітальною промовою захід відкрила начальниця управління освіти, релігій та у справах національностей виконавчого комітету Хустської міської ради Олеся Калинич. Вона зазначила, що освітня галузь України протягом останніх років зіштовхнулася з великою кількістю надскладних викликів: спочатку внаслідок пандемії коронавірусу, а опісля через повномасштабну війну.
«Не дивлячись на важкі реалії сьогодення нам протягом року системно вдавалося збиратися разом, щоб ділитися досвідом, напрацьовувати ідеї для розвитку освіти у нашому регіоні та впроваджувати у закладах освіти ефективні зміни. Втім, нинішній захід особливий тим, що наша територіальна громада стала першою на Закарпатті, яка розпочала співпрацю з міжнародною організацією ПРООН у царині освіти. Ми пишаємося цим, адже цей триденний семінар – це новий рівень нашої комунікації та можливість вдосконалення професійної кваліфікації. Окрема вдячність тренерам та спікерам з інших регіонів України, котрі знайшли можливість приїхати на наш захід та всім учасникам за бажання вчитися новому і не зупинятися в процесі покращення надання якісних освітніх послуг», – зауважила Олеся Калинич. 
В урочистому відкритті взяли участь:
– уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь
– Хустський міський голова Володимир Кащук
– директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОВА Мар’яна Марусинець
– голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак.
До офіційної частини заходу долучилася й регіональна координаторка Програми розвитку ООН у Закарпатській області Есма Умерова. За її словами, діяльність ПРООН спрямована на допомогу громадам у напрямку покращення надання всіх видів послуг, зокрема й освітніх.
«Освіта сьогодні – це пріоритет для всіх нас, адже не дивлячись на ці складні часи в державі, ми повинні намагатися й надалі створити умови для якісного навчання як для місцевих учнів, так і для дітей з інших регіонів, котрі були змушені з батьками покинути свій дім. Тому, команда ПРООН й надалі підтримуватиме заходи, які мають на меті допомогти освітянам в опануванні нових навичок, в професійному зростанні та в усьому, що в кінцевому результаті покращить надання освітніх послуг», – зазначила Есма Умерова. 
Перший день семінару спрямований на роботу з керівниками закладів загальної середньої освіти та заступниками з навчально-виховної роботи Хустської МТГ. Відтак, учасники разом з запрошеними фахівцями обговорять академічну автономію, як основу самостійного функціонування закладів освіти, ключову роль директора закладу освіти в ефективному менеджменті школи, реалізацію організаційної автономії шкіл.
Окрім цього, у рамках заходу, передбачені різноманітні практичні заняття, зокрема щодо алгоритму дій директора школи у випадку булінгу учнів та майстер-клас з впровадження нейронних мереж для інноваційного розвитку ЗЗСО, метою якого є ознайомлення з платформами штучного інтелекту та практичним застосуванням під час роботи з документами.
Загалом, протягом трьох днів семінару-тренінгу понад 150 освітян Хустщини разом з експертами з питань освітньої галузі всеукраїнського рівня обговорюватимуть кращі практики реалізації державної освітньої політики в умовах воєнного стану, використання сучасних інформаційних технологій в роботі, покращуватимуть підходи надання якісних освітніх послуг для учнів громад, зокрема й компенсації освітніх втрат.

Пресслужба Хустської міської ради

Опубліковано: 22.11.2023 1194 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Чергове засідання виконавчого комітету Хустської міської ради
Сьогодні, 01 березня, під головуванням в.о. міського голови Хустської міського голови Губаля В.І. відбулося чергове засідання виконавчого комітету Хустської міської ради. Так, було розглянуто 78 питань із життєдіяльності територіальної громади.  Особлива увага була приділена потребам медичної галузі громади, зокрема надано дозволи на проведення капітальних ремонтів у Хустській центральній лікарні імені Віцинського Остапа Петровича. Це рішення… ...
Дострокове припинення повноважень міського голови: сесійне рішення депутатів (ФОТО)
У вівторок, 27 лютого, відбулася позачергова сесія Хустської міської ради VIII скликання, на якій 33 депутатів із присутніх 34-х шляхом таємного голосування висловили недовіру та достроково припинили повноваження Хустського міського голови Кащука Володимира Павловича.  Враховуючи звернення депутатів Хустської міської ради VIII скликання за вхідним номером 377/02-12 від 12.02.2024 року щодо скликання позачергової сесії Хустської міської… ...
Соціальна допомога для ветеранів та переселенців, які проживають у Хустській МТГ
У березні 2024 року Українська компанія Грузар розпочинає реалізацію програми допомоги найуразливішим сім’ям ВПО та сім’ям учасників бойових дій, які постраждали від російської агресії. Відтак у 2024-2025 роках вона планує надати допомогу близько 3000 сімей (орієнтовно 10 тис. перевезень різних вантажів). Допомогу отримають родини, які заповнять онлайн-анкету та нададуть підтвердження статусу ВПО або УБД. Упродовж… ...
Програма ВІДНОВА:UA спрямована на залучення молоді до відновлення України
Конкурс грантів «Залучення молодих чоловіків та жінок до процесу відновлення України через проведення молодіжних обмінів». У 2023 році UNDP спільно з Міністерством молоді та спорту України та обраними партнерами реалізували програму ВІДНОВА:UA, яка спрямована на залучення молоді до відновлення України та нормалізації життя в постраждалих від війни громадах за допомогою молодіжних обмінів. До обмінів долучилися… ...
Про скликання позачергової сесії Хустської міської ради VIII скликання (ДОКУМЕНТ)
Враховуючи звернення депутатів Хустської міської ради VIII скликання за вхідним номером 377/02-12 від 12.02.2024 року щодо скликання позачергової сесії Хустської міської ради  з розгляду питання: «Про висловлення недовіри та дострокове припинення повноважень Хустського міського голови Кащука Володимира Павловича», керуючись статтями 42 та 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламентом Хустської міської ради,… ...
Інформація щодо прийняття дитини у родину
В Україні розпочато реформування державної системи захисту прав дітей, основними напрямками якої є розвиток сімейних форм виховання дітей, що не мають батьківської опіки (зокрема усиновлення, створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу), підтримка сімей, які знаходяться в складних життєвих обставинах, шляхом пошуку патронатних вихователів.   Існують такі форми сімейного виховання : – Прийомна сім’я… ...