У Хусті пройшла серпнева конференція освітян міста
Традиційне педагогічне зібрання відбулося 29 серпня. Міську конференцію освітян, що проходила в Хустській СШ І-ІІІ ст. №1 ім.А. Волошина відкрили невеличким концертом юні таланти – вихованці навчального закладу. Розпочав зібрання начальник управління освіти, релігій та у справах національностей виконкому Хустської міської ради Василь Мочарник з доповіді щодо підготовки закладів освіти до нового навчального року – традиційно з дошкільної освіти, зауваживши, що загальна мережа дошкільних навчальних закладів протягом року не зазнала суттєвих змін. У місті налічується 8 ДНЗ. У квітні охоплення 5-річок дошкільними закладами у Хусті становило 94%; на 100 місцях виховується 114 дітей, черга на влаштування дітей у ДНЗ стано-вить 556 дітей.
З огляду на деякі незадоволені потреби мешканців міста у забезпеченні дітей місцями у ДНЗ, міська влада вживає дієві заходи щодо розширення мережі дитсадків та груп, зокрема у наступному 2017-2018 н.р. планується завер-шення будівництва нового корпусу Кірешської ЗОШ І ст., який передбачається реорганізувати у НВК (ЗОШ І ст. – дитсадок). Там будуть ство-рені 4 дошкільні групи. Погоджено проектно-кошторисну документацію з капітального ре-монту колишнього ДНЗ №12 на вул. Небесної Сотні. Фінансування будівельних робіт пла-нується здійснювати коштами міського бюджету та Фонду регіонального розвитку.
З гордістю Василь Мочарник повідомив колегам приємну новину – ДНЗ (ясла-садок) №6 «Ластівочка» став кращим у області.
Щодо загальної середньої освіти, то на території Хустської міської ради функціонує 10 загальноосвітніх навчальних закладів (3 спеціалізовані, 5 загальноосвітніх шкіл, 1 нав-чально-виховний комплекс, 1 гімназія-інтернат) та 1 позашкільна установа (міський центр позашкільної освіти «Сузір’я»). Минулого року навчалося 4485 учнів. Також при Хустській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. №1 ім. А. Воло-шина у 2016-2017 н.р. функціонували 2 класи із заочною формою навчання (10 клас – 25 учнів, 11 клас -25 учнів). Навчання в усіх ЗНЗ міста здійснювалося в одну зміну. Серед пріоритетних напрямів – завершення реорганізації Кіреш-ської ЗОШ І ступеня у Хустський навчально-виховний комплекс №2 та будівництво хар-чоблоку в школі з угорською мовою навчання м.Хуст.
Окремо головний освітянин зупинився на питанні забезпечення учнів підручниками. Так, школярі 4-х класів забезпечені підручниками на 100%, натомість учні 7-х класів забезпечені тільки на 93 % .
Щодо позашкільної освіти, то у місті вона представлена установами комунальної та приватної форми власності. Міські школярі також мають змогу відвідувати позашкільні установи, підпорядковані відділу освіти ра-йонної державної адміністрації (ДЮСШ, центр позашкільної роботи, станцію юних натураліс-тів). Серед позашкільних установ комунальної форми власності Хуста функціонують три заклади – Хустський міський центр позашкільної освіти учнівської молоді ,,СУЗІР’Я” (колишній реорганізований Хустський міський центр науково-технічної творчості учнівської молоді, де діє 14 гуртків та 8 секцій Хустської філії МАН; загальний контингент вихованців становить 440 учнів міських шкіл), Хустська міська дитячо-юнацька спортивна школа ,,Хуст-Нарцис”, підпорядкована управлінню культури, молоді та спорту (контингент складає 342 вихованців) та Хустська школа мистецтв, підпорядкована управлінню культури, молоді та спорту (у 2016-2017н.р. позашкільну освіту надавала 804 вихованцям). Також діють заклади приватної форми власності (клуби спортивного та баль-ного танцю – ,,Рондо”, ,,Еліт” тощо). Середній показник відвідування шкільних гуртків та гуртків позашкільних навчальних закладів по місту складає 86%.
Згадали на зібранні і про успіхи та досягнення школярів протягом 2016/2017 навчального року: 43 учнів стали переможцями обласного етапу олімпіад, 12 учнів ЗНЗ були учас-никами ІУ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, з них 6 – стали переможцями. Двоє учнів-членів МАН України стали учасниками ІІІ (заключного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт. Однак, як зізнався головний освітянин міста, найбільш неприємним і насторожливим став той факт, що не всі учні місцевих шкіл змогли подолали поріг зовнішнього незалежного оцінювання. Над цим варто не просто задуматися,– наголосив він.
З порівняльним аналізом результатів участі учнів 11 класів у ЗНО виступила заві-дуюча міським методкабінетом Світлана Луканець.
До слова, у роботі конференції міських освітян взяли участь керуючий справами Хустського міськвиконкому Василь Сабадош та голова МК профспілки працівників освіти Володимир Квик, які привітали педагогів з новим навчальним роком, поба-жали їм міцного здоров`я, нових здобутків та реалізації всіх поставлених перед собою завдань.
Богдана Клекнер.
Опубліковано: 30.08.2017 5493 Переглядів