Територіальні громади Закарпаття знову зможуть здійснювати архбудконтроль
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-content/uploads/2020/12/t_1_t_1_t_1_budiv-300x225.jpg)
23 грудня відбулося засідання Кабінету Міністрів України, на якому, зокрема, було обговорено питання щодо реформи містобудівної сфери. Позицію Асоціації міст України представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
Міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов, презентуючи План завершення реформи містобудування, нагадав, що минулого тижня Уряд схвалив постанову, якою відновлено дію постанови №553 «Про порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю». Документ зараз доопрацьовується і найближчим часом буде оприлюднений. За цим рішенням місцевому самоврядуванню повернуто повноваження здійснювати архітектурно-будівельний контроль.
Олександр Слобожан, виступаючи на засіданні Уряду, наголосив, що Асоціація міст України вітає рішення Уряду щодо відновлення дії постанови №553, завдяки якому місцеве самоврядування знову зможе здійснювати архітектурно-будівельний контроль. «Дякуємо Міністерству розвитку громад та територій і особисто Міністру Олексію Чернишову за ініціативу щодо вирішення проблем громад у цій сфері, а також за зусилля щодо збереження здобутку децентралізації. Адже передача на місця повноважень держархбудконтролю була чи не найпершим кроком цієї важливої реформи!», – сказав О.Слобожан
Також він зазначив, що тепер місцева влада на виконання закону «Про регулювання містобудівної діяльності» зможе протидіяти реальним та потенційним порушенням у будівництві і висловив сподівання, що анонсована Урядом реформа у містобудуванні:
усуне очевидні серйозні проблеми, які збурюють суспільство;
передбачить належну роль місцевого самоврядування для забезпечення гармонійного просторового розвитку громад;
створить умови для надання на місцевому рівні якісних адміністративних послуг з містобудівних питань та захисту майнових прав як громадян, так і забудовників.
На завершення виступу О.Слобожан подякував Уряду та Мінрегіону і сказав, що АМУ готова до спільної роботи.
Нагадаємо, на початку грудня АМУ підтримала ініціативу Мінрегіону щодо повернення архітектурно-будівельного контролю на місця.
Закарпатське РВ АМУ
Опубліковано: 24.12.2020 707 ПереглядівТакож може бути цікавим
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/07/subsydiya-326x245-1-300x225.jpg)
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/07/OLOS0943-200x300.jpg)
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-includes/images/media/default.png)
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/07/OLOS0679-300x200.jpg)
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/07/450611958_492601106756461_3934357171397496594_n-300x300.jpg)
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/07/450529830_492033896813182_2119636541274643559_n-300x184.jpg)