Своїми унікальними автентичними колядками маленькі «Цімборики»
підкорили серця львів’ян
У День Соборності України, 22 січня, у Домініканському греко-католицькому храмі Пресвятої Євхаристії міста Львова (пл. Музейна, 3), відбувся заключний гала-концерт XVIII Різдвяного фестивалю «Велика коляда». Свою історію Різдвяний фестиваль «Велика коляда» веде з ювілейного 2000 року від Різдва Христового. Тож упродовж багатьох років у храмі Пресвятої Євхаристії лунає «Велика Коляда» для духовно-культурного піднесення народу в часи Різдвяних свят, а також для збереження, розвитку, змістовного пізнання та популяризації різдвяних традицій нашої країни. З 7 по 22 січня 2017 року на різдвяному фестивалі дитячих та юнацьких колективів у Львові були представлені вертепи, театральні сценки, колядки, щедрівки, художнє читання, інструментальна музика та естрадно-хореографічні постановки з усіх областей України. А після виступів для всіх учасників фестивалю було організовано та проведено вечірні екскурсії містом.
Цьогорічний фестиваль заохочував учасників до виконання колядок, щедрівок, віншувань та інших різдвяних творів саме Закарпаття і мав назву «Велика коляда Закарпатська». Згідно з тематичною концепцією фестивалю (концерти певної етнографічної місцевості України), цього року у виконанні різних творчих колективів лунали різдвяні твори Срібної Землі: колядки, щедрівки, віншування, вертепні дійства. На фестиваль з’їхалися кращі хорові народні колективи, гурти, сольні співаки з різних регіонів України.
Як зазначив адміністратор храму Пресвятої Євхаристії, найбільшого храму міста Львова, отець Юрій Васьків: «Без участі закарпатських колективів неможливо передати колорит та багатство закарпатських коляд та обрядів». Саме тому лише дитячому зразковому фольклорному гурту «Цімборики» під керівництвом Наталії Шимші випала честь представляти колядницькі традиції Закарпаття на цьому престижному святковому фестивалі на запрошення Храму Пресвятої Євхаристії Центру Душпастирства Молоді у місті Лева.
«Цімборики» достойно представили свій край, виступивши у двох концертах. У першому показали інтермедію автентичного бетлегемного дійства, записаного у старожилів с.Бороняво Хустського району, яке викликало значний інтерес глядачів. Кожний фрагмент вертепу публіка переривала бурхливими оплесками. Ведучий концерту отець Любомир прокоментував глядачам цей виступ: «Наші відчуття неможливо передати словами, бо ми немов побачили колоритні фрагменти із фільму геніального Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», занурилися у глибинне, справжнє, заворожуюче, самобутнє мистецтво Закарпатського краю». Наступного дня гурт запросили виступити із в’язанкою закарпатських колядок у заключному гала-концерті, який відбувався у цьому ж величному, надзвичайної краси, Домініканському соборі. Грандіозний зведений хор із близько 500 чоловік виконував прекрасні закарпатські колядки в обробці кращих композиторів України. Чудова акустика храму, неземний спів, який здіймався вгору до куполів, возвеличуючи народження Божого Сина – Ісуса Христа, зачаровуючи слухачів, підносили їх до Небес. «Якщо хор становлять усі присутні у храмі, тоді земля наслідує небо», – казав Йоан Золотоустий.
«Цімборики» мали честь завершувати концертну програму. На фоні стилізованих хорових номерів дитячий виступ виглядав невимушено, автентично, особливо. Як зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова: «Хто не чув цього співу, той не чув справжньої коляди. Я щороку закохуюсь в цю прекрасну коляду, в колядників. Сьогодні, 22 січня, ми маємо особливий день – це День нашої соборності, єдності. Але одні святкують, а саме ви робите цю єдність. Бо ми повинні краще знати і пізнавати один одного, наші традиції. Дякую всім за цю спільну працю».
За збереження, розвиток і популяризацію українських різдвяних традицій Закарпаття, поширення християнських цінностей дитячий зразковий фольклорний гурт управління культури, молоді і спорту Хустської міської ради «Цімборики», який нещодавно відкривав головну новорічну ялинку України на Софійській площі в Києві, супроводжуючи Святого Миколая на головній сцені країни, став лауреатом фестивалю та отримав спеціальний диплом Храму Пресвятої Євхаристії Центру Душпастирства Молоді у місті Лева, Львівської міської ради й управління культури Львівської міської ради та незабутні яскраві враження. Подяку від організаторів фестивалю «за поширення християнських цінностей, підтримку та популяризацію народного мистецтва» отримали Хустський міський голова Володимир Кащук та начальник управління культури, молоді і спорту Хустської міськради Володимир Власюк.
Володимир Власюк,
начальник управління культури, молоді і спорту
Хустської міськради
Опубліковано: 26.01.2017 4949 ПереглядівТакож може бути цікавим





