«Срібні джерела» зібрали в Хусті кращих бджолярів та виноробів краю
У суботу, 17 жовтня, Хуст заполонили продукти «сонця» та напої «богів». У місті, за ініціативи відомого в краї пасічника Віктора Паппа пройшов фестиваль меду і вина «Срібні джерела». На захід з’їхалися виробники продуктів бджільництва та винороби не тільки з усього Закарпаття, але й з інших куточків України. Свято супроводжувалося ярмарком натуральної продукції пасічників та виноробів, цікавими конкурсами і характеризується масою позитивних емоцій.
Справжньою «родзинкою» дійства стала можливість присутніх на фестивалі самотужки обирати кращу продукцію виробників, шляхом «голосування». Між іншим, у безкоштовній дегустації смачного меду та ароматних виноградних напоїв могли взяти участь всі бажаючі. Слід зазначити, що на святі було представлено справді широку палітру меду, прополісу, бджолиного воску, маточного молочка, пилку, а також колекцію популярних вин, десертних, марочних, столових елітних напоїв, відомих і в області, і у країнах Європи. Тож із відкриттям фестивалю хустян та гостей заходу привітали Хустський міський голова Володимир Кащук та голова місцевої спілки пасічників «Нарцис» Віктор Папп. – Дивовижна продукція виноградарства і бджільництва, без перебільшення, наділена цілющою силою. Тож наші майстри солодкого ремесла представили на святі воістину багатогранну палітру своїх творінь. Однак, попри це, не все так райдужно у нашому суспільстві, як на сьогоднішньому фестивалі. На жаль, поруч із нами, всього за кілька кілометрів від Хуста, живуть обділені долею і залишені без батьківської уваги діти. Тож хочеться згадати саме про них. Бо що може бути більш трагічним у житті маленьких створінь, як відсутність батьків та здоров’я? Знаю, є багато небайдужих людей, які хочуть допомогти цим малюкам, поділитись теплом та увагою. Передусім це колектив Вільшанського дитбудинку та його очільник Богдан Кикина. Не можемо обійти увагою вихованців спеціалізованої установи і ми. Тому вирішили, що частину коштів, зібраних під час фестивалю з продажу продукції відправимо на потреби підопічних сиротинця, – зазначив пан Віктор.
Колоритними виступами розважали краян відомі в краї колективи, серед яких: циркова студія «Чіга-біга» з Нижнього Селища, зразковий дитячий фольклорний гурт «Цімборики» (кер. Наталія Шимша), народний фольклорний колектив «Троїсті музики» (кер. Олександр Анишинець), учні Хустської школи мистецтв та вихованці клубу «Арена старт» (кер. Марина Білинець), танцювальний колектив «Тисяночка» Велятинської школи мистецтв (кер. Марина Лаврінко), музики з Нижнього Бистрого під керівництвом Юрія Дядюка, ансамбль акордеоністів (кер. Світлана Голбан), вокальний ансамбль викладачів Велятинської школи мистецтв (кер. Василь Ларівон), солісти Діана Венгловська, Дарина Пішта, Катерина Альбрехт, Роман Дядюк, Олена Маринець, Євгенія Сіопко, Ярослав Коцан та інші. Тож за результатами народного голосування кращими пасічниками стали: Віктор Папп, Лаврюк Іван та Михайло Дівинець, а кращими виноробами – Дмитро Марина, Віктор Папп і Віталій Муска.
Крім того, спеціальною нагородою було відзначено одного з найстаріших бджолярів міста над Тисою, відомого мецената – Йосипа Рачка.
Марина Алдон.
Опубліковано: 18.10.2015 3211 Переглядів