Хустська міська рада

Сімейні форми виховання – підтримка дітей, які потребують допомоги

Питання  захисту прав дітей на сьогодні є одним із пріоритетних напрямків реалізації  державної політики. Конвенцією ООН про права дитини визначено,  що дитині для повного і гармонійного розвитку  необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Але, на жаль, є діти,  які не можуть  проживати з рідними батьками, на жаль, в інституційних закладах ще виховується значна кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Саме для таких дітей  необхідно розвивати  альтернативні форми сімейного виховання.  Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання та створює умови для їх розвитку,  надаючи сім’ям,  які приймають на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, матеріальну та соціальну підтримку.

Станом на 2020 рік  в  м.  Хуст  функціонує одна прийомна сім’я, в яких виховується двоє дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, один дитячий будинок сімейного типу, в яких виховується 5 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Під опікою та піклуванням знаходиться 36 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі  будинки сімейного типу, патронатна сім’я.

Усиновлення – це прийняття дитини у сім’ю на правах рідної.  Тільки ця форма  влаштування з усіх існуючих має наслідком втрату дитиною статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Усиновлення  породжує між батьками (усиновителями) та дитиною взаємні права та обов’язки, які передбачені Сімейним кодексом України для батьків та їхніх біологічних дітей. Дитина може бути усиновлена з будь-якої форми влаштування,  якщо вона перебуває на обліку, як дитина, котра підлягає  усиновленню.

Опіка, піклування встановлюється для виховання дітей,  які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав, при прийнятті рішення про відібрання в них дитини і передачу її під опіку,  хвороби  батьків чи інших причин залишилися без батьківського піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів таких дітей.

Опіка  встановлюється над дітьми,  які не досягли 14-ти років і  залишилися без батьківського  піклування. Піклування – над неповнолітніми з 14 до 18 років.

Хто хоче мати велику родину і подарувати  сімейну  турботу дитині – створіть дитячий будинок сімейного типу чи прийомну сім’ю.

Прийомна  сім’я – сім’я  або окрема особа,  яка не перебуває у шлюбі,  що добровільно за плату взяла на виховання та спільне  проживання  від одного до чотирьох  дітей-сиріт та дітей,  позбавлених  батьківського  піклування.

За прийомними дітьми  зберігаються  пільги і державні гарантії, передбачені законодавством для дітей-сиріт і дітей,  позбавлених  батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) – окрема сім’я,  що створюється за бажанням  подружжя або  окремої особи,  яка не перебуває у шлюбі,  які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна  кількість  дітей у ДБСТ не повинна перевищувати 10 осіб,  враховуючи  рідних  дітей. За дітьми-вихованцями  зберігаються  пільги і державні гарантії,  передбачені законодавством для дітей-сиріт і дітей,  позбавлених батьківського  піклування.

Патронатна  сімя – це тимчасовий догляд,  виховання та реабілітація  дитини у сімї патронатного  вихователя на період подолання дитиною, її батьками або  іншими законними представниками складних життєвих обставин.  Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати.

Якщо Ви хочете усиновити дитину, взяти під опіку, піклування, стати прийомною  сім’єю, створити  дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю  звертайтеся до Хустського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, за адресою м. Хуст  вул. 900-річчя Хуста, 27 (каб. 43) або khust_mcsssdm@i.ua,  день прийому кандидатів – понеділок.

Хустський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

 

 

Опубліковано: 24.02.2020 2388 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Як змінились місцеві бюджети Закарпаття за 10 років реформи з децентралізації
1 квітня 2024 року виповнилось 10 років з дня схвалення Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, що стала основою для децентралізації влади. У результаті проміжного етапу реформи в Закарпатській області утворились 64 територіальні громади з ефективним місцевим самоврядуванням, більшими фінансовими ресурсами та децентралізованими повноваженнями. Про те, як децентралізація вплинула на місцеві… ...
У центрі міста невдовзі з’явиться Алея пам’яті загиблих захисників
Сьогодні у стінах Хустської міської ради в.о. Хустського міського голови Василь Губаль разом зі своїм заступником Павлом Тесличком зустрілися з членами родин загиблих на війні Героїв. Головне питання, через яке і зібралися присутні, – остаточне обговорення дизайну Алеї. Разом із рідними було узгоджено всі важливі моменти. Встановлювати Алею почнуть уже цієї п’ятниці. Говорили і про… ...
Поядка волонтерам
Дякуємо вам, волонтери! У час, коли наша країна перебуває у  надскладній ситуації, саме ваша активна громадська позиція, небайдужість та невтомна праця додає віри у те, що у нашого народу є майбутнє. Волонтер – тисячі людей, які забезпечують надійний тил нашій армії та підтримку вимушеним переселенцям. За час повномасштабної війни волонтером став кожен українець. У нашій… ...
Оголошення про конкурс
Виконавчий комітет Хустської міської ради оголошує конкурс з визначення операторів на надання права організовувати та провадити діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для паркування на території міста Хуст Організатор – Виконавчий комітет Хустської міської ради. Адреса: м. Хуст, вул. 900-річчя Хуста,27. Режим роботи: понеділок-п’ятниця з 8.00 до 17.00 год. за к.ч., обідня перерва… ...
Хустська територіальна громада співпрацюватиме із громадою Донеччини
У рамках Об’єднаного Форуму місцевого самоврядування та громадянського суспільства Закарпаття «Згуртовані і спроможні громади – міцний тил і запорука нашої Перемоги!» відбулося підписання Меморандуму про взаємодію, співпрацю і партнерство між Хустською міськрадою та Покровською міською військовою адміністрацією ( Донеччина). Документ скріпили своїми підписами в.о. Хустського міського голови Василь Губаль та начальник управління Покровської МВА Олег… ...
Згуртовані і спроможні громади – міцний тил і запорука нашої Перемоги!
Під такою назвою у Тячеві проходить Об’єднаний Форум місцевого самоврядування та громадянського суспільства Закарпаття, присвячений 10-річчю децентралізаційної реформи в Україні. Участь у форумі беруть: представники різних гілок влади, парламентарі, керівники експертних громадських організацій та Асоціацій регіонального розвитку Закарпаття, представники програм і проектів міжнародної технічної допомоги, науковці та ін. Учасників форуму вітали: заступник голови Закарпатської обласної… ...