Хустська міська рада

Сімейні форми виховання – підтримка дітей, які потребують допомоги

Питання  захисту прав дітей на сьогодні є одним із пріоритетних напрямків реалізації  державної політики. Конвенцією ООН про права дитини визначено,  що дитині для повного і гармонійного розвитку  необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Але, на жаль, є діти,  які не можуть  проживати з рідними батьками, на жаль, в інституційних закладах ще виховується значна кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Саме для таких дітей  необхідно розвивати  альтернативні форми сімейного виховання.  Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання та створює умови для їх розвитку,  надаючи сім’ям,  які приймають на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, матеріальну та соціальну підтримку.

Станом на 2020 рік  в  м.  Хуст  функціонує одна прийомна сім’я, в яких виховується двоє дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, один дитячий будинок сімейного типу, в яких виховується 5 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Під опікою та піклуванням знаходиться 36 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі  будинки сімейного типу, патронатна сім’я.

Усиновлення – це прийняття дитини у сім’ю на правах рідної.  Тільки ця форма  влаштування з усіх існуючих має наслідком втрату дитиною статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Усиновлення  породжує між батьками (усиновителями) та дитиною взаємні права та обов’язки, які передбачені Сімейним кодексом України для батьків та їхніх біологічних дітей. Дитина може бути усиновлена з будь-якої форми влаштування,  якщо вона перебуває на обліку, як дитина, котра підлягає  усиновленню.

Опіка, піклування встановлюється для виховання дітей,  які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав, при прийнятті рішення про відібрання в них дитини і передачу її під опіку,  хвороби  батьків чи інших причин залишилися без батьківського піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів таких дітей.

Опіка  встановлюється над дітьми,  які не досягли 14-ти років і  залишилися без батьківського  піклування. Піклування – над неповнолітніми з 14 до 18 років.

Хто хоче мати велику родину і подарувати  сімейну  турботу дитині – створіть дитячий будинок сімейного типу чи прийомну сім’ю.

Прийомна  сім’я – сім’я  або окрема особа,  яка не перебуває у шлюбі,  що добровільно за плату взяла на виховання та спільне  проживання  від одного до чотирьох  дітей-сиріт та дітей,  позбавлених  батьківського  піклування.

За прийомними дітьми  зберігаються  пільги і державні гарантії, передбачені законодавством для дітей-сиріт і дітей,  позбавлених  батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) – окрема сім’я,  що створюється за бажанням  подружжя або  окремої особи,  яка не перебуває у шлюбі,  які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна  кількість  дітей у ДБСТ не повинна перевищувати 10 осіб,  враховуючи  рідних  дітей. За дітьми-вихованцями  зберігаються  пільги і державні гарантії,  передбачені законодавством для дітей-сиріт і дітей,  позбавлених батьківського  піклування.

Патронатна  сімя – це тимчасовий догляд,  виховання та реабілітація  дитини у сімї патронатного  вихователя на період подолання дитиною, її батьками або  іншими законними представниками складних життєвих обставин.  Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати.

Якщо Ви хочете усиновити дитину, взяти під опіку, піклування, стати прийомною  сім’єю, створити  дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю  звертайтеся до Хустського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, за адресою м. Хуст  вул. 900-річчя Хуста, 27 (каб. 43) або khust_mcsssdm@i.ua,  день прийому кандидатів – понеділок.

Хустський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

 

 

Опубліковано: 24.02.2020 2847 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Вітання з Воскресінням Христовим!
Дорогі жителі Хустської міської територіальної громади!  Прийміть щирі вітання з нагоди світлого християнського свята – Воскресіння Христового!  У цей благодатний час ми ділимося великодньою радістю, адже Воскресіння Ісуса Христа — це перемога добра над злом і вияв безперечної Божої любові до нас. Завдяки самовідданості Захисників та Захисниць маємо змогу в тиші зустріти Великодні дні. Доземно… ...
Оголошення про подання кандидатур до складу місцевої комісії для формування пропозиції щодо потреби субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проєкту
Оголошення про подання кандидатур до складу місцевої комісії для формування пропозиції щодо потреби субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію публічного інвестиційного проєкту із забезпечення житлом дитячих будинків сімейного типу, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.   Відповідно до пункту 13 Порядку та умов надання у 2025 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на… ...
У Хустській міській раді засідав виконавчий комітет
Низку важливих питань було розглянуто сьогодні, 17 квітня, на засіданні виконавчого комітету Хустської міської ради, яке провів в.о. міського голови Василь Губаль. Участь у роботі виконкому взяли заступники міського голови Василь Калин, Павло Тесличко та керуючий справами виконавчого комітету Ерік Шимоня. Розпочалося засідання з Гімну України та вшанування хвилиною мовчання Захисників та Захисниць України. Далі… ...
Актуально для мобілізованих фізичних осіб – підприємців
Самозайняті особи (фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність), які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час особливого періоду, визначеного Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», на весь період їх… ...
Інформаційна підтримка для мобілізованих та демобілізованих ФОПів
У Головному управлінні ДПС у Закарпатській області надають консультаційну підтримку мобілізованим фізичним особам – підприємцям, які не можуть виконувати податкові обов’язки, а також членам їхніх родин з питань застосування норм податкового законодавства. Для зручності та оперативного вирішення питань працюють «гарячі лінії» за наступними номерами телефону: (0312) 61-21-31; +38 (093) 848-13-15 – Жук Наталія Миколаївна –… ...
Окремий Штурмовий Батальйон ім.Дмитра Коцюбайла “Да Вінчі” оголошує набір
Шукаємо спеціалістів та тих, хто має бажання навчитися, та долучитися до одного з технологічніших підрозділів ЗСУ. Ми впевнені, що за технологіями майбутнє, тому і будуємо нову, технологічну армію, впроваджуючи цей принцип у себе в підрозділі. Сучасна техніка, екіп бійця, новітні дрони та крила, засоби зв’язку, нові підходи до управління тощо – це те, що, безумовно,… ...