Хустська міська рада

Щодо пом’якшення у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг

Державна податкова служба України інформує, що процес фіскалізації в Україні не відбувся одномоментно, а тривав протягом багатьох років, запроваджувався поетапно та супроводжувався встановленням широкого спектру пільг для суб’єктів господарювання.

Відповідно до положень чинного законодавства України, починаючи із 01.01.2022 втратили дію пільги щодо незастосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) або програмних РРО, а тому фізичні особи-підприємці (крім платників єдиного податку першої групи) при здійснені розрахунків за товари (послуги) зобов’язані застосовувати РРО або програмні РРО на загальних підставах.

У подальшому, у зв’язку із початком широкомасштабної військової агресії російської федерації проти України та введенням воєнного стану в Україні, Верховною Радою України, з метою адаптації бізнесу до нових умов, прийнято ряд законодавчих змін, зокрема, і до Закону України  «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265).

Так, Законом України від 03 березня 2022 року № 2118-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану» розділ II «Прикінцеві положення» Закону № 265 доповнено пунктом 12, відповідно до якого тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, санкції за порушення вимог Закону № 265 не застосовувались.

На сьогодні, у зв’язку із прийняттям Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219) відновлено відповідальність за порушення порядку здійснення розрахунків за товари (послуги).

Водночас, цим же Законом № 3219 низку суб’єктів господарювання звільнено від відповідальності за порушення вимог Закону № 265, що вчинені ними у період з 01 січня 2022 року до 01 жовтня 2023 року.

(Крім відповідальності за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів, здійснення діяльності з купівлі/продажу іноземної валюти, діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор).

Починаючи з 01 жовтня 2023 року суб’єкти господарювання не нестимуть відповідальності за порушення вимог Закону № 265, вчинені ними при продажу товарів, наданні послуг на:

тимчасово окупованих російською федерацією територіях України, – по дату завершення тимчасової окупації відповідних територій;

територіях активних бойових дій, – по дату завершення бойових дій на відповідних територіях;

територіях можливих бойових дій, – по дату припинення можливості бойових дій на відповідних територіях.

(Крім відповідальності за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів).

Також Законом № 3219 суттєво зменшено розміри штрафних (фінансових) санкцій для фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку, із 100 – 150 % до 25 – 50 % вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг), відповідно.

(Крім тих які зареєстровані платниками податку на додану вартість,  здійснюють діяльність з продажу підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння).

ДПС звертає увагу всіх платників податків, що добровільне виконання вимог законодавства у сферу торгівлі, громадського харчування та послуг, до якого відноситься і Закон № 265, вбереже суб’єктів господарювання від додаткових витрат у вигляді штрафних (фінансових) санкцій.

Наголошуємо, що ДПС при організації та здійсненні контрольно-перевірочних заходів, перевіряє лише тих суб’єктів господарювання, у діяльності яких існують ризики порушення податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Разом з цим, ДПС акцентує увагу, що виконання вимог законодавства, напряму чи опосередковано пов’язаного із поповненням державного бюджету, особливо під час воєнної агресії російської федерації проти України, є обов’язком кожного громадянина нашої держави!

Кожна сплачена копійка до державного бюджету гарантує:

належне забезпечення наших воїнів, які виборюють право народу України бути вільним;

своєчасні виплати тимчасово переміщеним особам та іншим соціально незахищеним групам населення;

наближає нашу перемогу та гарантує розвиток України.

Враховуючи викладене, ДПС сподівається на високий рівень правової свідомості суб’єктів господарювання та належне і добросовісне виконання обов’язків платника податків України.

 

Пресслужба Державної податкової служби України

Опубліковано: 18.09.2023 231 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Поради МОЗ: Як пережити блекаути та не втратити здоровий глузд?
З настанням холодів росія все частіше намагатиметься здійснювати атаки на енергетичну інфраструктуру, а отже час підготуватись до можливих віялових відключень електроенергії. Підготували перелік справ, які не лише допоможуть легше пережити можливі блекаути, але й ще є корисними для психічного та фізичного здоров’я. Зберігайте допис, щоб всі ідеї були під рукою! ✔️Прогулянки. Але лише зі світловідбивними… ...
До уваги громадян!
Завтра, 27 вересня, о 11:30 год. в приміщенні Хустської міської ради, за адресою: м. Хуст, вул. 900-річчя Хуста, 27, Хустського району, запланована до проведення робоча зустріч мешканців та активу Хустської територіальної громади з начальником управління головної інспекції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області полковником поліції ДЬОРДЯЙ Володимиром Івановичем. У зібранні прийматимуть участь начальник відділу… ...
Хустська громада взяла участь у культурно-мистецькому проєкті «Жива спадщина»-2023
Уже вдруге таку акцію з метою збереження традиційної культури Закарпаття, ознайомлення із нематеріальною культурною спадщиною нашого краю, просування туристичного потенціалу регіону та різнобічної підтримки майстрів народних ремесел у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту 24 вересня відбувся культурно-мистецький проєкт «Жива спадщина». Це яскравий та колоритний захід з арт-презентацією нематеріальної культури Закарпаття. До участі залучено 11… ...
Інформація про результати конкурсу
з відбору суб’єкта оціночної діяльності, який буде залучений для проведення експертних грошових оцінок земельних ділянок, який відбувся 19 вересня 2023 року.   Інформуємо, що за результатами проведеного конкурсу з відбору суб’єкта оціночної діяльності, який буде залучений для проведення експертних грошових оцінок по об`єктах: земельна ділянка в м. Хуст, ур. «Бартуші» на території Хустської міської територіальної… ...
Віднедавна Замкову гору прикрашає скульптурна композиція «Вартовий Хустського замку»
Останніми роками Замкова гора набуває оновленого вигляду: відкриття пішохідно-паркувальної зони, реконструкція дороги до Руїн Хустського замку, встановлення скульптур у підніжжі та на горі тощо. Наразі ж на одну скульптурну композицію стало більше. До слова, створено її у рамках проєкту “Лєско та Хуст: Історія – це наша сила”.   Матеріал: нержавіюча сталь, сталь Розміри: 180 см.… ...
Хустська міська рада оголошує конкурс
з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені для проведення незалежної оцінки майна комунальної власності Хустської міської територіальної громади з метою визначення ринкової вартості майна для передачі у користування на умовах оренди, а саме: нежитлові приміщення другого поверху будинку культури, за адресою: с.Нижнє Селище, вул. Центральна, 84, загальною площею 62,7 м.кв. Учасникам конкурсу необхідно подати… ...