Розширена нарада щодо підготовки шкіл та закладів професійної і фахової передвищої освіти Хустської ТГ до впровадження Нової української школи
Вчора, 11 лютого, на базі Закарпатського лісотехнічного коледжу, що в місті Хуст, відбулася нарада у рамках реформи освіти та науки за участі керівників Хустської ТГ та Хустської РДА, директорів та працівників закладів освіти міської територіальної громади, а також представників місцевого бізнесу. Ініціював нараду Руслан Гречаник, нині кандидат на посаду ректора Національного лісотехнічного університету України.
Власне, провели нараду у два етапи. У першій її частині розглянули питання усвідомлення і конкретизації завдань, які ставить перед освітянами ключова реформа Міністерства освіти і науки – «Нова українська школа» (НУШ), та зорієнтувалися в стратегії і тактиці співпраці в зазначеному питанні з територіальною громадою і владою міста та області, окреслили тренди взаємодії з іншими навчальними закладами Хуста і області, а також у загальних рисах намітили концепцію роботи в цьому напрямку та домовилися про характер співпраці коледжу з усіма зацікавленими сторонами. У другій частині – учасники заходу обміркували стратегічні тренди розвитку Закарпатського лісотехнічного коледжу, його взаємодію з університетами, зокрема НЛТУ та МДУ, а також говорили про можливості економічного співробітництва ЗЛТК з місцевими – владою і бізнесом, де й отримали безкоштовну «інсайдерську» інформацію.
Відкрив нараду ініціатор Руслан Гречаник, який ознайомив присутніх з ціллю її проведення. Після слово взяв Хустський міський голова Володимир Кащук. Він у своєму виступі розповів про місто у цілому, сьогоднішню ситуацію з пандемією на його теренах, а також шлях до розвитку, у тому числі й на освітянській ниві. Про основні засади Нової української школи та пропозиції Мукачівського державного університету (МДУ) в підготовці вчителів до викладання у школах предметів з природничих наук інформувала Тетяна Щербан, ректор університету. Далі присутні перейшли до завдань професійної, фахової передвищої та вищої освіти у зв’язку з впровадженням НУШ, а також до можливостей, які надає НУШ для підвищення якості освіти, у тому числі за дуальною формою. По цим питанням поінформував координатор впровадження дуальної освіти в МДУ та НЛТУ Олексій Пристая. Також не оминули увагою на зустрічі й потребу у відкритті нових спеціальностей/професій, що нині потрібні на місцевому ринку. Насамкінець, Руслан Гречаник намітив завдання та основні засади співпраці НЛТК, ЗЛТК та Хустської ТГ у підготовці коледжу до збільшення чисельності здобувачів освіти у зв’язку з впровадженням НУШ.
Загалом нарада була інформативно насиченою та цікавою.
Пресслужба Хустської міської ради