Питання зайнятості учасників антитерористичної операції та
осіб з інвалідністю обговорили у ході проведення «круглого столу»
4 грудня 2015 року в Хустському міськрайонному центрі зайнятості відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Питання зайнятості учасників антитерористичної операції та осіб з інвалідністю, проблеми та шляхи їх вирішення» за участі керівництва Хустського об’єднаного міського військового комісаріату, представників управлінь соціального захисту населення, управління економіки Хустської райдержадміністрації, представників волонтерських громадських організацій «Хуст – наш дім» та «Патріоти Хустщини», які опікуються учасниками АТО та добровольчими загонами в зоні АТО, роботодавцями Хустщини та самими безробітними – учасниками АТО та особами з інвалідністю.
Відкриваючи засідання, директор центру зайнятості Володимир Гуц наголосив, що умови сучасного ринку праці потребують від спеціалістів центру зайнятості та всіх соціальних партнерів підвищеної відповідальності у вирішенні проблем зайнятості, які дедалі частіше виникають в державі та й Хустському районі зокрема. На даний час гострою проблемою залишається низька конкурентоспроможність осіб з інвалідністю та учасників АТО, що повернулися з зони бойових дій до звичайного життя. Вимоги роботодавців до рівня освіти, виробничого досвіду претендентів на роботу постійно зростають. Тож для працевлаштування громадян цих категорій державна служба зайнятості та безпосередньо Хустський МРЦЗ намагається активно працювати у напрямку професійної інтеграції в суспільство цих категорій населення. Протягом 2015 року у Хустському МРЦЗ перебувало на обліку 37 інвалідів, 20 учасників АТО. З них працевлаштовані 11 інвалідів та 3 учасників АТО, проходили професійне навчання 7 інвалідів, брали участь у громадських та роботах тимчасового характеру 4 особи з інвалідністю.
Виконуючий обов’язки військового комісара Ігор Жуков та відповідальний за соціальне забезпечення осіб звільнених з військової служби Хустського об’єднаного міського військового комісаріату Любомир Петровський ознайомили присутніх з тими проблемами, які частіше постають перед мобілізованими військовослужбовцями. Найперше – це отримання довідок про грошове забезпечення військовослужбовців.
Заступник начальника управління соціального захисту населення Хустської міської ради Станіслав Мішук зауважив, що 20 листопада відбулася нарада радників голів районних адміністрацій та міськвиконкомів області з питань професійної та психологічної реабілітації, санаторно-курортного оздоровлення, медичного забезпечення та пільг учасникам АТО, але, на жаль, самі ці особи не знають про свої права та можливості допомоги їм з боку держави.
Юрій Ковач, голова ГО «Патріоти Хустщини», закликав сприяти волонтерському рухові, вирішуючи проблеми доставки допомоги нашим воїнам на передовій
Представники роботодавців, що були присутні на засіданні «круглого столу»: директор ДП «Хустське ЛДГ» Степан Мамчич та юрисконсульти ФОП Браєра Й.Й. та ПП «М-Техно», повідомили присутніх, що сьогодні вони вже працевлаштували учасників АТО і готові провести співбесіди з усіма бажаючими, розглянути їхні резюме на перспективу, оскільки за характером діяльності підприємств, у зимовий період, вакансії на них відсутні.
Безробітний – учасник АТО Павло, висловив думку, що нерідко робочі місця, що надаються роботодавцями непривабливі, низькооплачувані, а особа, яка, принаймні, на рік «випала» із звичайного ритму життя у зв’язку із хворобою чи участю у бойових діях потребує додаткового часу та коштів на психологічну та професійну реабілітацію.
Заступник директора центру зайнятості Ольга Майор повідомила, що у зв’язку із наявністю невеликої кількості вакансій та з метою розширення сфери зайнятості безробітних державна служба зайнятості підтримує їх підприємницьку ініціативу, в тому числі шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово. Таку допомогу для започаткування власної справи за сприяння центру зайнятості у 2015 році вже отримали дві особи з інвалідністю та два учасники антитерористичної операції.
На завершення «круглого столу» директор центру зайнятості Володимир Гуц наголосив, що ефективне вирішення питання зайнятості учасників антитерористичної операції та осіб з інвалідністю у Хустському районі та м. Хуст можливе лише за умови тісної співпраці центру зайнятості, органів місцевого самоврядування – виконавчого комітету Хустської міської ради, райдержадміністрації, управлінь соціального захисту населення, депутатів, роботодавців, громадських організацій волонтерів та інших соціальних партнерів.
М. Стрижак, начальник відділу роботодавців Хустського МРЦЗ
Опубліковано: 08.12.2015 3389 Переглядів