Призов до армії 2018: строкова військова служба
З першого березня стартував «весняний» призов до лав Збройних Сил України та інших військових формувань, який триватиме протягом квітня-травня 2018 року. Призову на строкову військову службу (виклику на комісії) підлягають юнаки від 18-ти до 27-ми років. Призвані військовослужбовці строкової військової служби до участі в АТО не залучаються. Про це 6 березня під час брифінгу розповіли керівники Хустського об’єднаного міського військового комісаріату. До брифінгу були залученні представники місцевих засобів масової інформації, органів державної влади, місцевого самоврядування та громадських організацій. Даний захід проведений з метою належного сприйняття суспільством факту чергового призову громадян на строкову військову службу та недопущення негативних проявів, непорозумінь щодо проведення заходів, пов’язаних з призовом громадян на строкову військову службу.
Як наголосив заступник військового комісара-начальник відділення комплектування, кожен призовник, який не має обмежень за станом здоров’я та морально діловими якостями, має можливість та повинен виконати свій конституційний обов’язок громадянина України шляхом проходження строкової служби. Призовники, яким надійшла повістка військкомату, зобов’язані прибути до військового комісаріату у вказаний строк. Якщо повістка не надійшла, юнаки призовного віку зобов’язані самі з’явитися до призовної дільниці. Оповіщення призовників про необхідність явки у військкомати для проходження медогляду триватиме через органи місцевого самоврядування, керівників установ та організацій по місцю роботи, навчальні заклади. Призовники ж, які користуються «відстрочкою», повинні щороку до першого жовтня подавати підтверджуючі документи, інакше вона втрачається. Призваним юнакам виплачують грошову допомогу у розмірі двох прожиткових мінімумів, крім того щомісяця 154 – 245 гривень на додаткові особисті потреби. При звільненні в запас їм виплачують вихідну грошову допомогу у розмірі 8-ми посадових окладів (від 1 232 – до 1 960 гривень залежно від звання і посади. Час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи, за ними зберігаються робоче місце та середній заробіток, за умови офіційного працевлаштування. Після проходження строкової служби протягом 11 місяців, в особливий період є можливість укласти контракт на шість місяців. Рідні і близькі юнака, який проходить строкову військову службу, мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг.
Крім призову на строкову військову службу, військові комісаріати області продовжують відбір і на військову службу за контрактом.