Привітання міського голови зі Святом Покрови Пресвятої Богородиці, Днем Українського козацтва та Днем захисників і захисниць України
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/1634154619_den_14-300x188.jpg)
Сьогодні, 1 жовтня, коли Україна вперше в нову дату відзначає День захисників та захисниць, о 9:00 пам’ять «людей, які загинули, захищаючи нашу державу та українців» вшанують хвилиною мовчання. Про це заявив президент Володимир Зеленський. До слова, День захисників і захисниць України – державне свято України, яке досі відзначали 14 жовтня, у свято Покрови Пресвятої Богородиці. Через реформу церковного календаря в Україні з 2023 року свято перенесли на 1 жовтня.
Шановна громадо, щиро вітаю зі святом, що об’єднує три: День Українського козацтва, релігійне свято Покрови Пресвятої Богородиці й державне – День захисників та захисниць України!
Тож, у світлий день Покрови Пресвятої Богородиці, яка завжди вважалася заступницею і покровителькою нашого народу, ми, українці, відзначаємо День українського козацтва. Це знаменно, оскільки символізує зв’язок поколінь та давню історичну традицію.
А свято захисників та захисниць уособлює мужність та героїзм захисників рідної землі впродовж всієї багатовікової української історії, що нині, як ніколи, вкрай актуально.
Шановні захисники України! Ви довели, що є достойними нащадками українського козацтва. Щиро бажаю кожному міцного здоров’я, незламного духу та ясного мирного неба!
Козацьких вчинків, звитяг і глибокої духовності й надалі!
Нехай прагнення відстоювати свою волю та незалежність завжди буде неодмінною рисою наших співвітчизників.
Володимир КАЩУК,
Хустський міський голова
Опубліковано: 01.10.2023 680 ПереглядівТакож може бути цікавим
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-includes/images/media/default.png)
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/0ffb16f8-7351-4201-96e2-5ce0ed77b930-scaled-e1704461595642-300x158.jpeg)
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/d7jqqn-c1200x630x50px50p-up-84a28796d7ca845e02a764abcea5d7be-300x158.jpg)
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/61c2c451dc601889571474-300x141.jpg)
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/thumbnail-s-201612191258002321-300x158.jpg)
![](https://khust-miskrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/150035-300x158.jpg)