ПРО ПОВІРКУ ЛІЧИЛЬНИКІВ ГАЗУ

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ЗАКАРПАТЦЯМ ПРО ПОВІРКУ ЛІЧИЛЬНИКІВ ГАЗУ, — ПОЯСНИЛИ У ГАЗМЕРЕЖАХ
Понад 10,5 тисяч лічильників газу повірили в лабораторії Закарпатської філії «Газмережі» спільно з представниками ДП Івано-Франківськстандартметрологія з початку поточного року.
Повірка лічильників у побутових споживачів, тобто населення, здійснюється один раз на 8 років. До споживача за адресою проживання, коли настане час, завітають працівники Закарпатської філії й заберуть лічильник на повірку. Натомість вони встановлять інший лічильник, що гарантує чіткий облік спожитого газу.
«Повірку таких приладів виконують для того, аби з’ясувати чи відповідає він всім вимогам та наскільки точно обліковує спожитий газ. Повірка проводиться згідно з чинними Національними стандартами України — методиками повірки», — пояснює начальник лабораторії засобів вимірювальної техніки Олена Сніцаренко.
Якщо повіркою буде встановлено, що з лічильником все гаразд, — його встановлюють на місце для подальшої експлуатації. Якщо ні, то підприємство встановить інший лічильник для обліку спожитого газу і зробить це за власний рахунок.
Періодична повірка лічильників є безкоштовною для побутових споживачів, оскільки витрати на ці послуги вже включені в тариф за послугу з розподілу газу.
Однак, слід звернути увагу, що бувають випадки, коли працівники Оператора ГРМ при огляді лічильника виявляють втручання в його роботу з метою викривлення даних обліку, або взагалі для безоблікового споживання газу. У такому разі фахівці складають акт про порушення, проводять експертизу, повірку та передають матеріали спеціальній комісії. У такому випадку споживач несе всі витрати: за проведення повірки й експертизи, демонтажу та монтажу лічильника. Також такий споживач мусить придбати лічильник за власні кошти. За словами Олени Сніцаренко, у поточному році експертизою було встановлено 74 факти втручання у роботу засобів вимірювальної техніки.
Побутовому споживачу (населенню) спеціально звертатися до газовиків для проведення періодичної повірки не потрібно. За періодичність повірки слідкує Оператор ГРМ, тобто Закарпатська філія ТОВ «Газмережі України».
Щоправда, якщо ви бачите, що лічильник зупинився, працює з перебоями, маєте сумнів у коректності його роботи або ж самостійно випадково пошкодили пломбу на лічильнику, обов’язково зверніться до найближчого Центру обслуговування клієнтів у Закарпатській області щодо проведення позачергової повірки лічильника.
У такому разі при собі слід мати копії паспорту та ідентифікаційного коду власника приміщення. Працівники центру проконсультують та допоможуть написати заяву.
Опубліковано: 28.08.2025 13 ПереглядівТакож може бути цікавим





