“Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо”: у Хусті відбувся мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодоморів та 90-тих роковин голодомору 1932-1933 рр. в Україні (ФОТО)
Щорічно в четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам’ять жертв Голодоморів, цього року це буде 26-го листопада. Так, сьогодні, напередодні, місцева громадськість та представники влади традиційно зібралася на майданчику перед Хустським краєзнавчим музеєм, аби вшанувати День пам’яті жертв Голодоморів та у зв’язку з 90–ми роковинами голодомору 1932-1933 рр. в Україні під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо».
Цього року пам’ять жертв сталінського режиму вшановуємо під час повномасштабної війни росії проти України. Знову росіяни застосовують геноцидні практики проти українців. Адже рф в цій війні переслідує ту саму мету, що й під час Голодоморів — знищити українську ідентичність і націю. Трагічні події сьогоднішнього дня наочно показують усім нам, що дуже важлива жива пам’ять всіх наших жертв.
Так, прах семи з половиною мільйонів жертв стукає в наші серця. Кажуть, що минуле не належить нікому зокрема. Воно — надбання нинішніх і майбутніх поколінь, бо саме їм належить винести з нього всі найсерйозніші уроки, щоб подібні людські трагедії не повторилися. Ніде і ніколи!
Власне, у світовій історії не зафіксовано голоду, подібного до того, що випав тоді на долю України — однієї з найродючіших країн світу. Офіційно Голодомор 1932-1933 років був визнаний геноцидом українського народу Верховною Радою України у 2006 році. В той же час 19 країн світу визнали цей період винищенням української нації. Неможливо зараз оцінити увесь масштаб тогочасної катастрофи.
Відтак, учасники мітингу-реквієму пом’янули хвилиною мовчання усіх жертв небаченого варварства і жорстокості – червоного терору, приєднавшись до загально міськрайонної хвилини мовчання.
Великомучеників нашої історії – усіх тих, хто страждав і помер під час великого Голодомору, пом’янули й представники духовенства у молитвах, відслуживши панахиду.
Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1932 – 1933 років все одно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився вже після тих страшних років. Вона завжди буде об’єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією надією. Озирнутися в минуле треба кожному і осмислити власне минуле, зрозуміти його, бо історія повторюється. І якщо люди зрештою не зроблять й сьогодні висновків, то вони таки ходитимуть по колу.
Адже ще рік тому ніхто навіть не міг собі уявити, що цьогоріч. у 21 столітті, розпочнеться братовбивча війна між народами. Війна, яка триває зараз – це не жахливий сон, а страшний період у нашому житті. Кожного дня й щогодини, завдяки Збройним силам України, Україна виборює право бути незалежною, вільною державою.
Під час мітингу-реквієму прозвучали патріотичні пісні у виконанні талановитих Ксенії Чегіль та Софії Фанти.
Завершився ж захід традиційним запаленням пам’ятних свічок. Під час якого ведуча Анна Кузан закликала учасників приєднатися й до традиційної акції “Запали свічку“.
Тож, дорога громадо! Де б ви не були — вдома чи за кордоном, 26 листопада о 16.00 київського часу приєднайтеся до Загальнонаціональної хвилини мовчання та Загальноукраїнської традиційної акції “Запали свічку” – засвітіть у вашому вікні вогник, як вияв скорботи за загиблими та віри у найближчу Перемогу українців.
Пресслужба Хустської міської ради
Опубліковано: 25.11.2022 1561 Переглядів