Хустська міська рада

“Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо”: у Хусті відбувся мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодоморів та 90-тих роковин голодомору 1932-1933 рр. в Україні (ФОТО)

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам’ять жертв Голодоморів, цього року це буде 26-го листопада. Так, сьогодні, напередодні, місцева громадськість та представники влади традиційно зібралася на майданчику перед Хустським краєзнавчим музеєм, аби вшанувати  День пам’яті жертв Голодоморів та у зв’язку з 90–ми роковинами голодомору 1932-1933 рр. в Україні під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо».

Цього року пам’ять жертв сталінського режиму вшановуємо під час повномасштабної війни росії проти України. Знову росіяни застосовують геноцидні практики проти українців. Адже рф в цій війні переслідує ту саму мету, що й під час Голодоморів — знищити українську ідентичність і націю. Трагічні події сьогоднішнього дня наочно показують усім нам, що дуже важлива жива пам’ять всіх наших жертв.

Так, прах семи з половиною мільйонів жертв стукає в наші серця. Кажуть, що минуле не належить нікому зокрема. Воно — надбання нинішніх і майбутніх поколінь, бо саме їм належить винести з нього всі найсерйозніші уроки, щоб подібні людські трагедії не повторилися. Ніде і ніколи!

Власне, у світовій історії не зафіксовано голоду, подібного до того, що випав тоді на долю України — однієї з найродючіших країн світу. Офіційно Голодомор 1932-1933 років був визнаний геноцидом українського народу Верховною Радою України у 2006 році. В той же час 19 країн світу визнали цей період винищенням української нації. Неможливо зараз оцінити увесь масштаб тогочасної катастрофи.

Відтак, учасники мітингу-реквієму пом’янули хвилиною мовчання усіх жертв небаченого варварства і жорстокості – червоного терору, приєднавшись до загально міськрайонної хвилини мовчання.

Великомучеників нашої історії – усіх тих, хто страждав і помер під час великого Голодомору, пом’янули й представники духовенства у молитвах, відслуживши панахиду.

Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1932 – 1933 років все одно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився вже після тих страшних років. Вона завжди буде об’єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією надією. Озирнутися в минуле треба кожному і осмислити власне минуле, зрозуміти його, бо історія повторюється. І якщо люди зрештою не зроблять й сьогодні висновків, то вони таки ходитимуть по колу.

Адже ще рік тому ніхто навіть не міг собі уявити, що цьогоріч. у 21 столітті, розпочнеться братовбивча війна між народами. Війна, яка триває зараз – це не жахливий сон, а страшний період у нашому житті. Кожного дня й щогодини, завдяки Збройним силам України, Україна виборює право бути незалежною, вільною державою.

Під час мітингу-реквієму прозвучали патріотичні пісні у виконанні талановитих Ксенії Чегіль та Софії Фанти.

Завершився ж захід традиційним запаленням пам’ятних свічок. Під час якого ведуча Анна Кузан закликала учасників приєднатися й до традиційної акції “Запали свічку“.

Тож, дорога громадо! Де б ви не були — вдома чи за кордоном, 26 листопада о 16.00 київського часу приєднайтеся до Загальнонаціональної хвилини мовчання та Загальноукраїнської традиційної акції “Запали свічку” – засвітіть у вашому вікні вогник, як вияв скорботи за загиблими та віри у найближчу Перемогу українців.

Пресслужба Хустської міської ради

 

Опубліковано: 25.11.2022 1561 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Мітинг-реквієм “Залишаємося гідними своїх героїв”: Вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні (ФОТО)
Сьогодні, 20 лютого, перші керівники Хустського краю вшанували подвиг учасників Революції Гідності та увічнили пам’ять Героїв Небесної Сотні. Відтак, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників у 2013–2014 рр.., урочисто поклали квіти до підніжжя пам’ятника «Янголу-революціонеру», що у міському парку відпочинку імені Героїв Майдану. Відповідно до Указу Президента України 20 лютого ми відзначаємо День вшанування подвигу… ...
Відбулася студентська ліга інтелектуальної гри «Вундеркінди»
Учора, 15 лютого, в залі Хустського міського центру позашкільної освіти «Сузір’я» була проведена студентська ліга інтелектуальної гри «Вундеркінди» до Дня Святого Валентина серед команд студентів ліцеїв, коледжів та вузів міста Хуст. У змаганнях взяли участь 9 команд ерудитів з оригінальними назвами та слоганами: «Stars» Карпатського інституту підприємництва, «Едельвейс» Хустського професійного ліцею сфери послуг, «Медики-Ведмедики» і… ...
Розпочато прийом документів на здобуття премії імені А. Ф. Шекери у 2024 році
Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти з 1 лютого 2024 року розпочало прийом документів на здобуття премії імені А. Ф. Шекери у 2024 році. Премія присуджується балетмейстерам за видатні досягнення у сфері хореографічного мистецтва – постановки, що мають сценічне втілення на професійній сцені. Премія присуджується громадянам України на конкурсних засадах у розмірі… ...
Гранти та програми для українців від країн ЄС
Можливості для тих, хто працює у сфері культури та медіа: Креативна Європа: пан’європейські культурні об’єднання. Дедлайн — 31 січня Опитування про стан культури та креативної економіки в Україні. Дедлайн — 31 січня Конкурс волонтерів для написання новин, редагування і роботи з соцмережамидо Читомо. Перекладацька стипендіяімені Пауля Целана. Дедлайн — 4 лютого Стипендії для журналістівна навчання в Оксфорді та створення власних проєктів. Дедлайн… ...
Гранти та програми для українців від країн ЄС
Можливості для тих, хто працює у сфері культури та медіа: Stories of Resilience: письменницько-дослідницький проєкт для журналістів та письменників. Дедлайн — 31 січня Конкурс для митців на участь у програмі мистецьких резиденцій у Єгипті. Дедлайн — 31 січня Перекладацька стипендія імені Пауля Целана. Дедлайн — 4 лютого ZMINA.Rebuilding: гранти на проєкти з відновлення України. Дедлайн —… ...
У Хусті відбулося урочисте зібрання до Дня Соборності України та 78-ї річниці утворення Закарпатської області у складі України «Наша єдність – наша зброя»
Сьогодні, 22-го січня, ми відзначаємо День Соборності України та 78-му річницю утворення Закарпатської області у складі України. Відтак відбулося урочисте зібрання, присвячене цим святковим датам, під назвою «Наша єдність – наша зброя».  Щороку 22 січня відзначається День Соборності України –в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно – Української Народної Республіки, що відбулося… ...