Хустська міська рада

Нарада-зустріч головних бухгалтерів сільських рад, які увійшли до Хустської ТГ, з представниками податкової

Наприкінці робочого тижня у приміщенні Хустської міської ради відбулася й робоча зустріч головних бухгалтерів сільських рад із представниками Хустської ДПІ, зокрема фахівцем по роботі з податковим боргом. Нараду провів заступник Хустського міського голови Іван Фетько.

 

«Мета: довести до платників податків, що у відповідності до Закону 1072 «Про соціальну підтримку платників податків у період дії коронавірусу» борги, які становили на 1.11.2020р. більше 3060 грн., списані. Також ми доводимо до відома платників податків про суми списаної заборгованості та при потребі, якщо платника цікавлять конкретні суми, по яких податках списані, він може звернутися особисто до податкової і, подавши заяву, отримати обгрунтовану відповідь», – зазначила Наталія Шманько, начальник відділу по роботі з податковим боргом Хустської ДПІ ГУ ДПС у Закарпатській області.

***

Довідково:

Закон 1072 – списання, відстрочення та прощення податкового боргу – підтримка платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів

10 грудня 2020 року набрав чинності Закон України» від 04.12.2020 №1072-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі – Закон №1072).

В цілому положення Закону № 1072 стосуються підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, окремі з них спрямовані на врегулювання податкового боргу платників податків.

Зокрема, даним Законом внесено зміни до підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ), яким збільшено мінімальний поріг суми податкового боргу, до якої не застосовуються заходи стягнення, пов’язані з направленням податкової вимоги, застосуванням до майна платника податків податкової застави, а відлік строку давності для стягнення за таких умов не розпочався. Відтепер податкові органи будуть направляти боржнику податкові вимоги, якщо сума боргу перевищуватиме 3060 гривень (було 1020 гривень). Також майно боржників не буде передаватися в податкову заставу у разі, якщо загальна сума податкового боргу не перевищуватиме 3060 гривень.

Крім цього, запроваджено декілька механізмів врегулювання податкового боргу, залежно від його суми та категорії платників податків – боржників.

 

1.Списання податкового боргу, загальна сума якого за усіма податками і зборами не перевищує 3060 гривень у будь-якого платника податків, крім платників, що перебувають у процедурі банкрутства, та платників, що мають податковий борг з митних платежів.

Списанню підлягає податковий борг разом з штрафними санкціями і пенею, сукупний розмір якого станом на 1 листопада 2020 року за всіма податками і зборами не перевищує 3060 гривень (включно) та залишається несплаченим на дату списання такого боргу.

Не підлягає списанню податковий борг з податків і зборів, які відповідно до податкового, митного та іншого законодавства справляються у зв’язку із ввезенням товарів на митну територію України (вивезенням з митної території України), а також податковий борг осіб, на яких поширюються судові процеси, визначені Кодексом України з процедур банкрутства.

Списання податкового боргу до 3060 гривень проводиться податковим органом без заяви платника податків.

 

2.Відстрочення податкового боргу, загальна сума якого не перевищує 6800 гривень для платників податків – фізичних осіб.

Відстрочення податкового боргу надається платникам податків – фізичним особам, у тому числі самозайнятим особам, які станом на 1 грудня 2020 року мали податковий борг, загальний розмір якого разом з штрафними санкціями, пенею та процентами за користування розстроченням/відстроченням не перевищує 6800 гривень. Відстрочення надається без нарахування процентів за користування відстроченням. При цьому сплатити відстрочені суми податкового боргу необхідно до 29 грудня 2021 року.

Для того, щоб скористатись цією нормою, платнику податків необхідно звернутись з заявою довільної форми до контролюючого органу, де обліковується такий податковий борг. Заяву можна подати як в паперовому вигляді так і в електронному вигляді.

У разі погашенням платником податків повної суми відстроченого податкового боргу не пізніше визначеного строку (29 грудня 2021 року) штрафні санкції і пеня на такі сплачені відстрочені суми не застосовуються і не нараховуються.

У разі, якщо загальна сума податкового боргу станом на 1 грудня 2020 року перевищує 6800 гривень або з заявою звернувся платник, який не підпадає під дію Закону №1072, контролюючий орган надсилає такому платнику податків у місячний строк відмову у наданні відстрочення.

У разі сплати відстроченої суми податкового боргу достроково платник податків повідомляє контролюючий орган про таку дострокову сплату шляхом надсилання листа у довільній формі.

Якщо платник податків сплатив повну суму відстроченого податкового боргу не пізніше визначеного строку (29 грудня 2021 року) штрафні санкції і пеня на такі сплачені відстрочені суми не застосовуються та не нараховуються.

Разом з тим, у випадку непогашення платником податків повної суми відстроченого податкового боргу до настання визначеного строку, або її погашення після 29 грудня 2021 року штрафні санкції і пеня на відстрочені суми, що залишаться непогашеними, будуть нараховуватися у загальному порядку згідно з вимогами ПКУ.

 

3.Прощення фінансових санкцій за умови прискореної сплати основної суми податкового боргу платникам податків фізичним і юридичним особам окремих категорій.

Платник податків, який станом на 1 листопада 2020 року має податковий борг може скористатись нормою ПКУ, яка передбачає прощення фінансових санкцій. Для цього платнику необхідно:

– звернутись до податкової інспекції за місцем обліку його податкового боргу із заявою довільної форми;

– сплатити протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом №1072 (тобто з грудня 2020 року до червня 2021 року) готівковими коштами основну суму податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням), що виник на 1 листопада 2020 року.

– забезпечити своєчасну і у повному обсязі сплату поточних податкових зобов’язань із загальнодержавних та місцевих бюджетів.

 

При цьому необхідно пам’ятати, що погашення податкового боргу відбувається згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків (п. 87.9 статті 87 ПКУ).

 

Пресслужба Хустської міської ради

 

Опубліковано: 12.02.2021 740 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Вітання з Великоднем
Шановні жителі Хустської громади, дорогі віряни!  Зі щирим серцем вітаю всіх християн, хто святкує сьогодні Великдень. Ці дні – найкращий час просити добру долю у воскреслого Господа для всієї України, захисту для кожного воїна. Багато наших Захисників зустрічають свято на передовій, завдяки їхній самовідданості, ми маємо змогу у тиші зустріти Великодні дні. Доземно вклоняюся Героям… ...
EU4Culture: онлайн-курс із грантового менеджменту для митців і діячів культури
До 16 травня триває прийом заявок на участь в онлайн-курсі з грантового менеджменту для представників креативних індустрій від EU4Culture. EU4Culture надає митцям та діячам культури можливість отримати доступ до онлайн-курсу з написання грантових заявок. Онлайн-курс має на меті надати фундаментальні знання з цієї теми особам, зацікавленим у подачі заявок на фінансування від ЄС для реалізації… ...
Заміна водопроводу по вул. Кубинця
2 травня аварійною бригадою Хустського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства було замінено протяжністю 73 м магістрального водопроводу на вул. Кубинця. Тут прокладено нові та надійні труби. Адміністрація Хустське ВУВКГ ...
Територію Хустського замку прибрано та впорядковано
Цей тиждень розпочався з активного прибирання території та руїн Хустського замку. Акція була масштабною як за кількістю людей, так і за обсягом виконаних робіт. Найважчу роботу на себе взяли лісівники філії «Хустське ЛДГ» та рятувальники. Працювали тут декілька днів, зробили об’ємну роботу, розчистили територію від чагарників. У рамках прибирання замінено й прапор України, що майорить… ...
Оголошення початку VІI Всеукраїнського конкурсу фото та відеоробіт в рамках національного проєкту «Безпечна країна».
Загальний план заходів з проведення Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху з 13 по 19 травня 2024 року. Усі заходи проводитимуться з урахуванням вимог правового режиму воєнного стану, зокрема, дотримання алгоритму дій під час сигналу «Повітряна тривога» Детальніше про конкурс тут: Загальний План заходів ...
Профілактика сказу – пероральна імунізація диких тварин
Сказ особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини, яке характеризується ураженням центральної нервової системи. Основним джерелом сказу у домашніх тварин є лисиця звичайна або червона, яка є джерелом збудника інфекції та забезпечує постійну циркуляцію вірусу в природі. Синамтропізація лисиць, неконтрольоване їх розмноження гарантує постійні контакти з безпритульними собаками і котами та поширення сказу… ...