Хустська міська рада

На Закарпатті не вистачає робочих рук: які вакансії пропонують та скільки платять

Повномасштабне вторгнення Росії на територію України вплинуло на ринок праці. На Закарпатті активних вакансій побільшало.

Сюди із зони бойових дій переміщено понад 420 різних підприємств та виробництв. Економіка області від цього лише виграє. Усі бюджети перевиконано. Та з’явилася інша проблема – тут бракує працівників.

Завдяки релокації бізнесу на Закарпатті створили 8 тис. нових робочих місць. 5 тис. працівників переїхали сюди разом із підприємствами. Ще майже 3 тис. посад залишаються вакантними. Робочих рук бракує не лише переміщеним фірмам, а й місцевим.

– За статистикою, шукачів роботи, що звернулися до центрів зайнятості, на Закарпатті є 5 814. Із них 2 624 – це люди, які з територій, де ведуться бойові дії. Вони зареєструвалися у нас через системи електронного зв’язку. Зокрема, через Дію. 600 осіб, які є на обліку в центрі зайнятості, наразі перебувають на Закарпатті, – каже директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич.

Офіційно зареєстрованих вакансій нині у закарпатських центрах зайнятості лише 801. Тобто, загалом виходить більш ніж сім людей на одне робоче місце. Конкуренція велика.

У кілька разів більше активних вакансій можна знайти на ресурсах із пошуку роботи. Наприклад, підприємство з виробництва полікарбонату релокувалося до Ужгорода з Дніпра.

До повномасштабної війни мало 75 працівників. До Ужгорода переїхало 19 із них. Майже 40 спеціалістів, щоб почати працювати на новому місці, фірмі бракувало. Їх шукали вже на місці.

Лише кожного четвертого взяли на роботу завдяки центру зайнятості. Інші звернулися самі, бо побачили інформацію про вакантні посади на спеціальних сайтах із пошуку роботи.

– До нас щодня приходило по 17-18 людей на співбесіди. Але частина із них – просто відмітитися. У комусь ми дійсно бачили потенціал. Десятеро людей – це ті, що прийшли саме з центру зайнятості, і ми їх працевлаштували, – розповідає директор підприємства Андрій Ковальчук.

На Закарпатті, як і до повномасштабної війни, найбільше бракує представників робітничих професій.

– Першою у трійці найбільш популярних за кількістю вакансій – швачки, 38 вакантних місць. На другому місці, 24 вакансії, деревообробники. Потім ідуть в’язальники джгутів. Є достатня кількість вакансій водіїв, тут різна форма – вантажівок, навантажувачів, кранів і таке інше. Багато треба касирів, чимало вільних є спеціальностей робітничих, у сфері послуг. Це кухарі, офіціанти, – додає Юрій Фущич.

На Закарпатті шукачам роботи пропонують середню заробітну плату – 16 300 грн. Кожна десята вакансія – з мінімальною, у два з половиною раза меншою платнею – від 6,5 до 6,7 тис. грн.

Найменшу зарплату пропонують продавцям, прибиральницям та помічникам вихователя. 11-12 тис. грн можуть заробити охоронці, менеджери зі збуту та кулінари. 15 тис. грн – пакувальники, механіки та масажисти.

На зарплату у 20 тис. грн шукають муляра та бетоняра, а також пресувальника виробів із пластмаси, машиніста крану та електрозварника.

Найбільшу заробітну плату в 30 тис. грн на Закарпатті пропонують інженеру-будівельнику.

– Є вакантні посади інженерів, менеджерів. Шукають підприємства кваліфікованих фахівців із ремонту станків. З’явилися вакансії вчителів, їх до повномасштабної війни у нас не було. Є вакансії лікарів і медичних сестер. І навіть працівників поліції, – додає Фущич.

Шукачі роботи без досвіду можуть знайти роботу із непоганою зарплатою. Понад пів тисячі безробітних, що звернулися до центру зайнятості, пройшли навчання й стажування і вже працюють.

– Перепрофілюватися або навчитися чогось нового – це не довгий час. Якщо людина спеціаліст, то за 30-45 днів це можна зробити. Головне, мати бажання, – каже Юрій Фущич.

До повномасштабної війни закарпатці скаржилися на малу кількість пропозицій вакансій. Тепер – робочих місць тут достатньо. Щоб пошук роботи був легшим, в області посилюють комунікацію бізнесу із громадами. Ужгородський національний університет переформатовує спеціальності, підлаштовує їх під нинішні потреби.

– Нині підприємства, що працюють у нас, потребують різних технічних спеціальностей. Тому Ужгородський національний університет переформатовує свою роботу. Особливо фізико-математичний і технічний напрямок. Для того, щоб ці діти, які сьогодні навчаються на 3-4 курсі, змінювали профіль. Під потреби великих підприємств, які починають працювати на території Закарпаття, – розповів голова Закарпатської ОВА Віктор Микита.

 

Опубліковано: 19.08.2022 1307 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

У Хустській міській раді засідав виконавчий комітет
Низку важливих питань було розглянуто сьогодні, 17 квітня, на засіданні виконавчого комітету Хустської міської ради, яке провів в.о. міського голови Василь Губаль. Участь у роботі виконкому взяли заступники міського голови Василь Калин, Павло Тесличко та керуючий справами виконавчого комітету Ерік Шимоня. Розпочалося засідання з Гімну України та вшанування хвилиною мовчання Захисників та Захисниць України. Далі… ...
Актуально для мобілізованих фізичних осіб – підприємців
Самозайняті особи (фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність), які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час особливого періоду, визначеного Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», на весь період їх… ...
Інформаційна підтримка для мобілізованих та демобілізованих ФОПів
У Головному управлінні ДПС у Закарпатській області надають консультаційну підтримку мобілізованим фізичним особам – підприємцям, які не можуть виконувати податкові обов’язки, а також членам їхніх родин з питань застосування норм податкового законодавства. Для зручності та оперативного вирішення питань працюють «гарячі лінії» за наступними номерами телефону: (0312) 61-21-31; +38 (093) 848-13-15 – Жук Наталія Миколаївна –… ...
Окремий Штурмовий Батальйон ім.Дмитра Коцюбайла “Да Вінчі” оголошує набір
Шукаємо спеціалістів та тих, хто має бажання навчитися, та долучитися до одного з технологічніших підрозділів ЗСУ. Ми впевнені, що за технологіями майбутнє, тому і будуємо нову, технологічну армію, впроваджуючи цей принцип у себе в підрозділі. Сучасна техніка, екіп бійця, новітні дрони та крила, засоби зв’язку, нові підходи до управління тощо – це те, що, безумовно,… ...
Один з найтехнологічніших підрозділів ЗСУ 1 ОШБ ім.Дмитра Коцюбайла “Да Вінчі” оголошує набір добровольців
Запрошуємо ініціативних та завзятих доєднатися до батальйону аби разом протистояти ворогу новітніми технологіями. Про підрозділ: ✅ Бойові, досвідчені командири, які прийшли в підрозділ солдатами – добровольцями ✅ Молодий, завзятий та згуртований колектив ✅ Забезпечення сучасним спорядженням та технікою ✅ Власна система навчання ✅ Тренування, бойова підготовка та вдосконалення навичок ✅ Кар’єрний ріст ✅ Сучасні та… ...
ОШБ ім.Дмитра Коцюбайла “Да Вінчі” оголошує набір до своїх лав!
Ми впевнені, що армія майбутнього – це армія технологій, і ми дотримуємось цього принципу. Хто швидше та ефективніше розвивається, той і сильніший, той і отримує право на перемогу. Тому до свого підрозділу ми запрошуємо ініціативних добровольців різних напрямків:???? пілот БПЛА ???? артилерист ???? мінометник ???? водій ???? діловод ???? аналітик та інші. ???? Повний перелік… ...