Хустський місцевий центр з надання БВПД інформує:
Які є норми (відстань) для розташування біля житлового будинку паркана, вигрібної ями, сараю.
І. Норми для розташування сараю.
Сарай – нежитлове господарське підсобне приміщення, що може використовуватися як побутове, складське приміщення, для розміщення худоби тощо.
Норми розміщення господарських будівель біля житлового будинку визначаються в Державних будівельних нормах “Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень” 360-92, затверджених наказом Державного комітету України у справах містобудування і архітектури від 17 квітня 1992 року № 44.
Так, у містах і селищах міського типу на присадибних ділянках при дотриманні санітарних протипожежних і будівельних норм можуть бути розміщені господарські будівлі. Господарські будівлі для утримання худоби, інших тварин і птиці допускаються в селищах міського типу, а також у міських районах садибного житлового будівництва, де згідно з нормативно-правовими актами органів місцевого самоврядування та державного нагляду дозволено їх утримання. Розташування цих будівель на присадибних ділянках слід виконувати відповідно до місцевих правил забудови для сільських населених пунктів.
Розміщення господарських будівель по лінії забудови з житловими будинками не допускається. Відстань між житловими будинками та господарськими будівлями і спорудами слід приймати відповідно до санітарних норм, що наведені нижче, але не менше протипожежних норм.
Будівлі та споруди
Господарські будівлі
сараї для худоби,свійських тварин та птахів,площею до 50 кв. м
(відстань, м)
Житлові будинки та літня кухня
15
Питний колодязь
20
ІІ. Норми для розташування вигрібної ями.
Державними санітарними нормами та правилами утримання територій населених місць, затвердженими Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 45 (Наказ набирає чинності з 01 січня 2012 року) визначено, що вигрібна яма (вигріб) – це інженерна споруда у вигляді поглиблення в землі, виконана з водотривкого матеріалу, призначена для збирання та зберігання рідких відходів, наземна частина якої обладнана щільно прилягаючою кришкою та решіткою для відокремлення твердих відходів.
Відповідно до п. 2.22. вказаних Державних санітарних норм вигреби повинні бути віддалені від меж земельних ділянок навчальних та лікувально-профілактичних закладів, стін житлових та громадських будівель і споруд, майданчиків для ігор дітей та відпочинку населення на відстань не менше 20 м.
Місце розміщення вигребу на присадибній ділянці та відстань від нього до власного житлового будинку визначає власник цього будинку з додержанням правил добросусідства.
Спірні питання щодо місць розміщення вигребів на території присадибної ділянки розглядаються у порядку вирішення земельних спорів згідно з законодавством.
В умовах нецентралізованого водопостачання вигреби на території присадибної ділянки повинні бути віддалені від індивідуальних колодязів і каптажів джерел на відстань не менше 20 м, при цьому відстань від вигребів до громадських колодязів і каптажів джерел повинна бути не менше 50 м. При цьому слід враховувати напрямок схилу ділянки.
ІІ. Норми для розташування паркану.
Згідно з п.3.19* ДБН 360-92 “Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень” поверховість забудови, граничні розміри житлових будинків, площа забудови, вимоги до господарських будівель, їх складу, огорожі ділянок, благоустрою території встановлюються місцевими правилами забудови. Розроблення таких правил та їх затвердження здійснюється відповідно до норм Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про регулювання містобудівної діяльності».
У разі, якщо через відсутність таких правил питання огорожі ділянок залишається неврегульованим, внаслідок чого можуть виникати конфлікти з питання влаштування парканів, їх конструкцій, для вирішення конкретної ситуації можуть застосовуватись положення Земельного кодексу України щодо добросусідства. В той же час, слід враховувати, що в будь-якому випадку, огорожа присадибної ділянки не повинна виступати за червону лінію вулиці.
Опубліковано:
08.04.2020
423 Переглядів
Також може бути цікавим
Увага! У Хусті сьогодні горітимуть ліхтарі вуличного освітлення
У зв’язку з проведенням планових ремонтних робіт у місті Хуст сьогодні, 29 листопада, буде включення мережі вуличного освітлення у світлу пору доби в центральній частині міста. Просимо з порозумінням віднестися до тимчасових незручностей. ...
Повідомлення про початок процедури прийняття пропозицій та зауважень до містобудівної документації та оприлюднення проєкту документа державного планування під час проведення громадського обговорення
Шановна громадо! На виконання ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» Громадське обговорення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, інформуємо, що Хустська міська рада розпочинає процедуру прийняття пропозицій та зауважень до містобудівної документації – проекту «Детальний план території з метою визначення планувальної організації просторової композиції і параметрів забудови земельної ділянки в м. Хуст, вул.… ...
Засідання виконавчого комітету Хустської міської ради
Сьогодні, 28 листопада, відбулось засідання виконавчого комітету міської ради, яке провів в.о. Хустського міського голови Василь Губаль. Участь у роботі взяв заступник міського голови Павло Тесличко та керуючий справами виконавчого комітету Ерік Шимоня. Присутні розглянули низку питань щодо забезпечення життєдіяльності громади. Члени виконкому ухвалили рішення, що стосувались управління майна, економіки, архітектури, на чому була зосереджена… ...
У Хустській громаді успішно стартували змагання «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»
Хустська територіальна громада – третя за кількістю команд у Всеукраїнських шкільних лігах на Закарпатті. 107 команд закладів освіти Хустської громади змагатимуться за першість у семи видах спорту в рамках проєкту “Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги”. Сьогодні, 27 листопада, на базі Хустського багатопрофільного ліцею №1 ім. І. Магули відбулося урочисте відкриття другого етапу змагань, яке проходитиме під… ...
У Хусті встановлено головну ялинку
26 листопада в центрі міста над Тисою встановили головну ялинку. Її для Хуста подарував місцевий підприємець із с. Копашново Микола Васильович Стець. Новорічне дерево росло на подвір’ї його власної ділянки. Не витратили грошей з міського бюджету і на транспортування, за що щиро вдячні місцевому підприємцю. Подяка всім, хто об’єднався заради доброї й корисної справи. Ялинку… ...
Вітання з перемогою: Зразковий хореографічний ансамбль «Хустяночка» – гордість Хустської громади
Розвивати й популяризувати юні таланти та творчі здібності – одне з пріоритетних завдань громади. Більше того, пам’ятати минуле, аби творити майбутнє. Хустська громада пишається Зразковим хореографічним ансамблем «Хустяночка» під керівництвом Заслуженого працівника культури України Ірини Гнепи. Творчий колектив славиться вагомими успіхами й досягненнями, численними перемогами, слава про які звучить далеко за межами України. Своїм співом… ...