Хустська міська рада

Хустська СШ І-ІІІ ст. №1 імені Августина Волошина відзначає 100-літній ювілей!

Хустська гімназія 100 років тому, перша школа сьогодні – заклад, що має величну історію. Відтак святкування століття розпочалося доволі символічно – інсценізацією читання указу про відкриття закладу, зокрема Рішення Міністерства шкільництва і народної освіти Чехословаччини №85547 від 12 жовтня 1921 року, яким й надано згоду відкрити гімназію у Хусті, зарахувати до неї 67 учнів до першого і п’ятого класів та призначити директора Василя Сулінчака. Нині ж тут навчається 750 учнів. Однак зміни торкнулися не лише кількості охочих здобувати у цих стінах навчання, а й, звичайно ж, шкільного керівництва та тамтешніх приміщень. Адже останніми роками чималі фінансові ресурси були спрямовані на оновлення, яке диктує сучасність, відтак значне покращення матеріально-технічної бази відбулося! До слова, задіяні при цьому різні джерела фінансування. Все – завдяки спільним зусиллям міської влади на чолі з міським головою Володимиром Кащуком, народного депутата Валерія Лунченка та чеських партнерів. 

Отож найдавнішій школі Хуста – 100 років. А це – історична подія, яка потребує уваги. З цієї нагоди до закладу сьогодні, 7 грудня, завітали поважні гості: Хустський міський голова Володимир Кащук, випускник школи – народний депутат України Валерій Лунченко, секретар Хустської міської ради Василь Губаль, заступники міського голови Іван Фетько та Іван Подолей, головні освітяни Хустської МТГ Олеся Калинич та Василь Мочарник, головний архітектор Василь Орос та інші. Гостинно їх зустрічав дружний педагогічний колектив на чолі з керівницею школи Мариною Бенцою, які спершу організували екскурсію оновленою школою, а далі радували святковим концертом за участі талановитих школярів.

Без сумніву, ювілей школи – це не тільки свого роду історична віха, це часовий рубіж, що дає можливість оцінити пройдений шлях, згадати добрим словом тих, хто присвятив всього себе рідній альма-матері. Про це йшлося у виступі директорки Марини Бенци, яка згадала прізвища й тих, хто впродовж багатьох років переймався шкільними проблемами, сумлінно працював задля розвитку закладу і забезпечував комфортні умови для навчання. Серед них – Володимир Кащук, Валерій Лунченко, Іван Фетько, Василь Мочарник.

“Сьогоднішня дата знакова. Адже саме сьогодні, 7 грудня, далекого 1921 року розпочалося навчання у Хустській гімназії. Ця дата підтверджує, що біографія школи складається не просто з років, які прожито, а з тих – котрі запам’яталися. Зокрема й утвердженням зрілості закладу, освітніми надбаннями, моральною атмосферою. Недарма нашій школі випала велика честь стати першою освітньою установою нашого міста, а за роки свого існування – авторитетною й за його межами,” – зауважила Марина Бенца, шкільна директорка. 

Історія школи невіддільна від історії свого міста. Тому сьогодні іменинників прийшли привітати його господар, міський голова Володимир Кащук та випусник школи, народний депутат Валерій Лунченко, які завжди готові простягнути руку підтримки і допомоги.

“Хочу щиро привітати зі святом ювілею школи і сердечно подякувати кожному, хто творить її історію. Радий, що школа прогресує і нині одна з кращих у краї. Переконаний, що й надалі заклад не збавлятиме темпів, буде процвітати, а ми докладемо максимум зусиль для цього, як було і досі,” – підсумував Володимир Кащук, міський голова. 

Відбулася й церемонія нагородження. Володимир Кащук вручив причетним грамоти від міської ради, а грамоти Верховної Ради України – Валерій Лунченко. Останніх було всього дві, відтак за заслуги перед Українським народом за підписом голови ВРУ отримала директорка Хустської СШ І-ІІІ ст. №1 ім.А.Волошина – Марина Бенца та вчитель зарубіжної літератури Хустської СШ І-ІІІ ст. №1 ім.А.Волошина – Ганна Беркович.

Головна освітянка громади теж виступила з вітальним словом і нагородила окремих почесними грамотами від управління освіти, релігій та у справах національностей. Опісля вручено і шкільні нагороди.

Святковості додали концертні виступи, квіти та численні посмішки присутніх. Більше про значну шкільну подію читайте на сторінках свіжого випуску газети “Вісник Хустщини” вже цієї суботи та найближчими днями дивіться у випусках новин телеканалів “Перший Кабельний” і “М-студіо”.

Пресслужба Хустської міської ради

Опубліковано: 07.12.2021 1742 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Національний мультипредметний тест на Закарпатті складатимуть 6 тисяч учнів (ВІДЕО)
Національний мультипредметний тест, який цьогоріч проводять як альтернативу зовнішнього незалежного оцінювання, вже стартував і триватиме до 10 серпня. Нагадаємо, тест проходить у форматі онлайн. Він складається з трьох блоків: української мови, історії і математики. Загалом – 60 питань, по 20 з кожного предмету, відповісти на які потрібно упродовж двох годин. Знання мови та історії оцінюється… ...
Нові можливості від ЄС для українців
Конкурси від House of Europe:  Для культурних менеджерів. Участь у воркшопі «Міжнародна культурна співпраця під час війни». Дедлайн – 5 липня Для локальних лідерів та менеджерів культурних організацій. Краш-курс «Менеджмент у кризові часи». Дедлайн – 7 липня Для культурних організацій. Інфраструктурні гранти. Дедлайн – 8 липня   Цікаві проєкти від випускників House of Europe: Навчай… ...
9 планшетів для покращення освітнього рівня громади 
У рамках програми щодо розвитку громад 29 квітня у малій залі Закарпатської ОВА відбулося урочисте вручення планшетів для соціально незахищених категорій дітей та для потреб громад краю. Так, аби забезпечити якісний доступ до дистанційного навчання школярів як внутрішньо переміщених, так і місцевих, кілька десятків планшетів розділили між десятьма громадами. Дев’ять – отримала Хустська МТГ. Голова… ...
Підтримка від ЄС для українців: сфери культури та освіти
Корисні вебінари від House of Europe: – Індивідуальні програми та резиденції для професіоналів зі сфери культури, 3 травня, 19:00, стрім на Facebook House of Europe – Гранти для організацій зі сфери культури та креативних індустрій, 5 травня, 19:00, стрім на Facebook House of Europe   Фінансування для тих, хто працює у сфері культури – Програма… ...
Підтримка від ЄС для українців: сфера освіти
Можливості для студентів  Yulia`s dream: науково-дослідницька програма з математики для обдарованих школярів (9-11 класів) з України у США Продовження навчання для українських студентів в університетах Німеччини Для тих, хто бажає навчатися за кордоном. Менторська програма Ukrainian Global University для українців, що бажають навчатися за кордоном та повернутися для відбудови України Можливість навчання на факультеті будівництва… ...
Освітні питання 2022 року обговорювали у Хустській міській раді (ФОТО)
Новий рік – нові виклики. Мова про незавершені капітальні ремонти та будівництво освітніх закладів громади. Так, сьогодні, 13 січня, у Хустській міській раді відбулася нарада за участі архітекторів, проєктантів та забудовників, а також працівників управління освіти, релігій та у справах національностей на чолі з начальницею управління – Олесею Калинич та безпосередньо керівництва ради – міського… ...