Хустська міська рада

Хустська СШ І-ІІІ ст. №1 імені Августина Волошина відзначає 100-літній ювілей!

Хустська гімназія 100 років тому, перша школа сьогодні – заклад, що має величну історію. Відтак святкування століття розпочалося доволі символічно – інсценізацією читання указу про відкриття закладу, зокрема Рішення Міністерства шкільництва і народної освіти Чехословаччини №85547 від 12 жовтня 1921 року, яким й надано згоду відкрити гімназію у Хусті, зарахувати до неї 67 учнів до першого і п’ятого класів та призначити директора Василя Сулінчака. Нині ж тут навчається 750 учнів. Однак зміни торкнулися не лише кількості охочих здобувати у цих стінах навчання, а й, звичайно ж, шкільного керівництва та тамтешніх приміщень. Адже останніми роками чималі фінансові ресурси були спрямовані на оновлення, яке диктує сучасність, відтак значне покращення матеріально-технічної бази відбулося! До слова, задіяні при цьому різні джерела фінансування. Все – завдяки спільним зусиллям міської влади на чолі з міським головою Володимиром Кащуком, народного депутата Валерія Лунченка та чеських партнерів. 

Отож найдавнішій школі Хуста – 100 років. А це – історична подія, яка потребує уваги. З цієї нагоди до закладу сьогодні, 7 грудня, завітали поважні гості: Хустський міський голова Володимир Кащук, випускник школи – народний депутат України Валерій Лунченко, секретар Хустської міської ради Василь Губаль, заступники міського голови Іван Фетько та Іван Подолей, головні освітяни Хустської МТГ Олеся Калинич та Василь Мочарник, головний архітектор Василь Орос та інші. Гостинно їх зустрічав дружний педагогічний колектив на чолі з керівницею школи Мариною Бенцою, які спершу організували екскурсію оновленою школою, а далі радували святковим концертом за участі талановитих школярів.

Без сумніву, ювілей школи – це не тільки свого роду історична віха, це часовий рубіж, що дає можливість оцінити пройдений шлях, згадати добрим словом тих, хто присвятив всього себе рідній альма-матері. Про це йшлося у виступі директорки Марини Бенци, яка згадала прізвища й тих, хто впродовж багатьох років переймався шкільними проблемами, сумлінно працював задля розвитку закладу і забезпечував комфортні умови для навчання. Серед них – Володимир Кащук, Валерій Лунченко, Іван Фетько, Василь Мочарник.

“Сьогоднішня дата знакова. Адже саме сьогодні, 7 грудня, далекого 1921 року розпочалося навчання у Хустській гімназії. Ця дата підтверджує, що біографія школи складається не просто з років, які прожито, а з тих – котрі запам’яталися. Зокрема й утвердженням зрілості закладу, освітніми надбаннями, моральною атмосферою. Недарма нашій школі випала велика честь стати першою освітньою установою нашого міста, а за роки свого існування – авторитетною й за його межами,” – зауважила Марина Бенца, шкільна директорка. 

Історія школи невіддільна від історії свого міста. Тому сьогодні іменинників прийшли привітати його господар, міський голова Володимир Кащук та випусник школи, народний депутат Валерій Лунченко, які завжди готові простягнути руку підтримки і допомоги.

“Хочу щиро привітати зі святом ювілею школи і сердечно подякувати кожному, хто творить її історію. Радий, що школа прогресує і нині одна з кращих у краї. Переконаний, що й надалі заклад не збавлятиме темпів, буде процвітати, а ми докладемо максимум зусиль для цього, як було і досі,” – підсумував Володимир Кащук, міський голова. 

Відбулася й церемонія нагородження. Володимир Кащук вручив причетним грамоти від міської ради, а грамоти Верховної Ради України – Валерій Лунченко. Останніх було всього дві, відтак за заслуги перед Українським народом за підписом голови ВРУ отримала директорка Хустської СШ І-ІІІ ст. №1 ім.А.Волошина – Марина Бенца та вчитель зарубіжної літератури Хустської СШ І-ІІІ ст. №1 ім.А.Волошина – Ганна Беркович.

Головна освітянка громади теж виступила з вітальним словом і нагородила окремих почесними грамотами від управління освіти, релігій та у справах національностей. Опісля вручено і шкільні нагороди.

Святковості додали концертні виступи, квіти та численні посмішки присутніх. Більше про значну шкільну подію читайте на сторінках свіжого випуску газети “Вісник Хустщини” вже цієї суботи та найближчими днями дивіться у випусках новин телеканалів “Перший Кабельний” і “М-студіо”.

Пресслужба Хустської міської ради

Опубліковано: 07.12.2021 1456 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Освітні питання 2022 року обговорювали у Хустській міській раді (ФОТО)
Новий рік – нові виклики. Мова про незавершені капітальні ремонти та будівництво освітніх закладів громади. Так, сьогодні, 13 січня, у Хустській міській раді відбулася нарада за участі архітекторів, проєктантів та забудовників, а також працівників управління освіти, релігій та у справах національностей на чолі з начальницею управління – Олесею Калинич та безпосередньо керівництва ради – міського… ...
Англомовний успіх: у селі Крива школярі отримують високі показники зі ЗНО (ВІДЕО)
У звичайній сільській школі – незвичайні успіхи з вивчення англійської мови. За плечима педагога Тетяни Оріхан – 7 років шкільного досвіду праці. Незважаючи на молодий вік, вчительку учні полюбили чи не з першого погляду. На своїх уроках вона застосовує оригінальні методи засвоєння нових знань. Це співи, ігри та інші вікторини, які приносять помітні результати. Подробиці… ...
Математик за покликанням: Марина Шеверя розповіла про свій фах та досягнення (ВІДЕО)
Більшу частину свого дорослого життя вона віддала цифрам, та ні про що не шкодує. Адже, обравши фах за покликанням, людина приречена на хороші результати. Мова йде про вчительку математики Марину Шеверю з села Іза. Під дією її таланту зросло не одне покоління учнів, які здобули перемогу в різних конкурсах та олімпіадах. Математик за покликанням та… ...
Секрет успішного навчання: вчителька математики Наталія Моргентал розповіла про улюблену професію (ВІДЕО)
Вона переконана, що нездатних опанувати арифметичні задачі просто не буває, знайде індивідуальний підхід до кожного, а математика стане улюбленим предметом для всіх її учнів. Саме з таким підходом та любов’ю до професії навчає Наталія Моргентал, вчителька математики Хустської гімназії-інтернату. Завдяки її вмінням та відданості професії, випускники минулого року посіли 55-те місце у Всеукраїнському рейтингу за… ...
Освітні питання на часі: Нарада очільників громади із керівниками освітніх установ
У малому залі засідань ради відбулася нарада керівників навчальних закладів Хустської міської територіальної громади за безпосередньої участі міського голови Володимира Кащука, його заступника Василя Сабадоша, начальниці управління освіти, релігій та у справах національностей виконавчого комітету міськради Олесі Калинич, а також спеціалістів управління та керівників загальноосвітніх закладів освіти Хустської МТГ.  Найперше, що було на порядку денному,… ...
Дайджест свіжих можливостей від ЄС
Відкриті конкурси від House of Europe:  –Для соціальних підприємців. Онлайн-лабораторія з експертами з ЄС, Великої Британії та України. Дедлайн – 17 жовтня. –Для молодих лідерів з усієї України. Active Citizens Camp online: ненасильницький підхід до порозуміння та партнерства. Дедлайн – 25 жовтня. –Для українських видавництв. Гранти на переклад до 4 000 євро. Дедлайн – 26… ...