Хустська міська рада

Хто має право отримати виплати за загиблих воїнів та як це зробити. Пояснення від громадської організації

Смерть кожного захисника чи захисниці це велика втрата для їхніх родин та всієї України. Тому на самому початку повномасштабного вторгнення, 28 лютого, Уряд прийняв рішення про виплату одноразової допомоги родинам загиблих, щоб принаймні зняти з них можливий фінансовий тягар. Однак велика кількість громадян та громадянок все ще не знає про те, як отримати цю допомогу від держави, або ж губиться на бюроктратичному шляху та в купі паперів, які потрібно зібрати. Громадська організація “Центр спільних дій” пояснює як отримати виплату від держави і хто має на це право.

На що можуть розраховувати члени сім’ї військовослужбовців, які загинули у війні? Їм виплачується одноразова допомога – 15 мільйонів гривень. Ця виплата розподіляється порівну між батьками, чоловіком чи дружиною, неповнолітніми дітьми та утриманцями загиблого захисника чи захисниці України.

Сім’я має право на отримання допомоги з моменту загибелі військовослужбовця. Для цього потрібно отримати свідоцтво про смерть, а також декілька документів від командира частини: витяг про виключення загиблого з особового складу військової частини; довідку про причини та обставини загибелі; також витяг про склад сім’ї військовослужбовця.

З цими документами член сім’ї загиблого пише заяву на виплату одноразової допомоги у найближчому військкоматі. Окрім документів, отриманих від командира частини, до заяви додаються копії свідоцтва про смерть загиблого, власних паспортних даних та ідентифікаційного коду. Якщо на отримання допомоги претендує дружина або чоловік загиблого, потрібна копія свідоцтва про шлюб. Якщо мати або батько – додають копію свідоцтва про народження загиблого. Якщо заявником є дитина, подає копію свого свідоцтва про народження. А якщо це особа, яка перебувала на утриманні, то додає рішення суду про утримання.

Ці документи військкомат передає до Міноборони і вже там спеціальна комісія впродовж 30 днів ухвалює рішення про виплату допомоги. Його затверджує міністр і вже тоді починають нараховувати кошти членам родини загиблого чи загиблої.

Чи мають право на отримання допомоги, наприклад, цивільна дружина чи чоловік загиблого або ж загиблої? А брат чи сестра? Дідусь або бабуся? Юристи стверджують, що так, якщо через суд вдасться довести спільне проживання та побут. Такі випадки є – Верховний суд виносив щонайменше два таких вироки: на користь рідної сестри загиблого і на користь повнолітнього сина.

Якщо військовослужбовець чи військовослужбовиця зникли безвісти, то їх через суд можна визнати загиблим і подавати запит на отримання одноразової допомоги. Але тільки через пів року відтоді як людина зникла. Цей термін відраховується з моменту отримання офіційного документу у військовій частині.

Ще одна допомога, яку можуть отримати родини – це кошти на поховання загиблих. Місцева рада зобов’язана виділити на це п’ять прожиткових мінімумів. З першого грудня ця сума складатиме 13 420 гривень. Для цього потрібно написати заяву, подати паспортні дані та ідентифікаційний код, свідоцтво про смерть військового чи військової, а також копію документа, що підтверджує участь в бойових діях.

Жодні виплати не замінять піклування батька або матері, любові чоловіка чи дружини, підтримки брата чи сестри та любощів дітей. Але держава готова дбати про родини загиблих військовослужбовців та підтримувати їх.

Опубліковано: 08.12.2022 1483 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

«Пам’ятаємо. Боремось. Перемагаємо»
У міському парку сьогодні відбувся мітинг до Дня пам’яті та примирення, приурочений 80-й річниці завершення Другої світової війни, яка стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Керівництво громади, району, громадськість згадали тих, хто не повернувся з полів бою минулого, і тих, хто сьогодні продовжує боронити нашу землю. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих Героїв усіх… ...
Пам’ятаємо…
80 років тому українці разом з іншими націями антигітлерівської коаліції захистили світ від страшних жахіть фашизму. Об’єдналися і перемогли. Сьогодні цю памʼятну дату відзначаємо в умовах найстрашнішої з часів Другої світової війни. У цій героїчній боротьбі ми сильні, як ніколи. Наша безпрецедентна єдність – запорука успіху. В ім’я майбутнього вільної Української Держави ми здолаємо ворога.… ...
АНОНС: ранкова зарядка на стадіоні «Карпати»
Традиційна ранкова зарядка відбудеться 10 травня о 09:00 год. на стадіоні «Карпати». Мета заходу – популяризація здорового способу життя, піклування про власне здоров’я, зміцнення фізичного та емоційного стану. Гарантуємо учасникам справжнє задоволення від активної зарядки, позитив та бадьорий настрій. Приєднуйтесь! Можливо саме для Вас ранкова зарядка стане Вашим традиційним початком дня! ...
Запрошуємо експортно-орієнтовані підприємства та ділові асоціації Закарпаття представити бізнесовим колам Кувейту, держав Затоки (GCC) та Близького Сходу власний віртуальний стенд на онлайн виставці „Ukraine Exports 2025”
Експортно-орієнтовані підприємства та ділові асоціації зможуть безкоштовно представити власний віртуальний стенд на онлайн виставці українських компаній під назвою „Ukraine Exports 2025”, цільовою аудиторією якої будуть бізнесові кола Кувейту, держав Затоки (GCC) та Близького Сходу. Метою віртуальної виставки „Ukraine Exports 2025” є налагодження контактів між українськими постачальниками і потенційними імпортерами за кордоном (регіон Близького Сходу), зокрема… ...
GUIDE: ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ ЗІ ЗНАЧНИМИ ІНВЕСТИЦІЯМИ
З метою стимулювання залучення в економіку України стратегічних інвесторів через запровадження державної підтримки великих інвестиційних проектів в лютому 2021 року набув чинності Закон України „Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні”. Державна підтримка доступна інвесторам, які планують реалізувати в Україні проект вартістю не менше 12 мільйонів євро та терміном реалізації до 5… ...
Розпочато прийом заявок на участь у національному відборі Ukraine Enterprise Promotion Awards
Національна премія Ukraine Enterprise Promotion Awards (UEPA) – це український етап європейської ініціативи „European Enterprise Promotion Awards” (EEPA), під час якої будуть нагороджені ініціативи, що сприяють розвитку українського малого і середнього підприємництва (МСП) на національному, регіональному та місцевому рівнях. EEPA відзначає найуспішніших популяризаторів розвитку підприємництва в Європі, демонструє найкращі заходи політики та практики у сфері… ...