Хустська міська рада

Іван Крулько: Дорога Р-21 Долина – Хуст торік нарешті дочекалася ремонту і цього року роботи продовжаться

Неодноразово журналістами краю висвітлювався стан горе-дороги, який веде від закарпатського Хуста до Івано-Франківської Долини, адже найближчий напрямок від Хустщини до столиці простягається саме через неї. Більше того, вона так довго чекала на свій ремонт, що у соціальній мережі користувачі прозвали її «шляхом жаху». І недаремно, тут подекуди ями сягали аж до коліна і не те, що об’їхати, їх обійти було важко. Однак найбільше дошкуляла дорожня проблема тамтешнім жителям. Відрадно, що торік її вдалося рушити з мертвої точки і ремонт таки стартував. Власне, дорога Долина – Хуст, що з’єднує Івано-Франківську та Закарпатську області, ремонтується у рамках програми «Велике будівництво». У Закарпатті ж – це 83 км мальовничого шляху через Торунський перевал до самого міста над Тисою. До слова, проєктом, ще і до старту його реалізації, опікувався народний депутат України Іван Крулько, що продовжує й сьогодні. Відтак прокоментував ремонт, на який всі так довго чекали.

  • – Позаяк реформа децентралізації в дії, то – ще вчорашні сільські проблеми стали сьогодні спільними, зокрема вже об’єднаної Хустської міської територіальної громади. Адже окремі села Хустського району, через які якраз й проходить дорога Р-21 Долина – Хуст, а це Іза та Липча зокрема, увійшли до складу Хустської ТГ. Тож, Іване Івановичу, розкажіть докладніше про довгоочікуваний ремонт, адже безпосередньо Ви стояли у його витоків.

 

  • – На щастя, дорога Р-21 ДолинаХуст будується. Особисто неодноразово перевіряв, зокрема минулого року.  Це одна із ключових доріг загальнодержавного значення для Закарпаття, яка з’єднує його із Івано-Франківською областю і відкриває шлях на Львівщину та фактично на всі інші області України. І так, вона була у жахливому стані. Тому безумовно тотальне навантаження тривалий час здійснювалося на дорогу Київ-Чоп, яка ледь витримувала такого потужного потоку автотранспорту. Однак, маю надію, що вже цього року всі зітхнуть з полегшенням і капітальний ремонт шляху, який відкриває туристичний потенціал нашої області, завершать. Власне, для мене, як вихідця із Закарпаття, людини, яка вболіває за Хустщину і весь наш мальовничий край, було справою честі ініціювати це питання на всіх рівнях. І відрадно, що влада дослухалася до моїх пропозицій і нині ця дорога будується. До слова, вона  включена і в проєкт «Великого будівництва», і в проєкт «Малого Карпатського кола», куди входять дороги, які мають з’єднати в Карпатському регіоні три області – Закарпатську, Івано-Франківську і Львівську. Тому ми будемо рухатися далі і у нас наразі велика задача: цю дорогу добудувати. По моїм відчуттям, у нас усе вийде, якщо й надалі працюватимемо злагоджено. Я особисто, як народний депутат, перший заступник голови бюджетного комітету, буду докладати всіх можливих зусиль для того, щоб,  дійсно, фінансування на цю дорогу виділялося і всі заплановані роботи були проведені. І головне, аби вони були зроблені якісно і відновлена дорога мінімум 10 років могла би прослужити як краянам, так гостям нашого туристичного краю.

 

  • – На скільки мені відомо стартували ремонтні роботи ще навесні минулого року. Однак виконувалися вони частинами і вже проведені в межах Міжгірського району. Щоправда досі ще не дійшли до Хустського, до сіл, які наразі входять до складу Хустської міської територіальної громади. Аби знизити соціальну напругу, заспокоїти наших краян, зокрема жителів Ізи, Липчі і решти навколишніх сіл, чи можемо стверджувати, що ремонт зрештою й до них дійде найближчим часом?

 

  • – Так, дорогу ремонтують частинами. Там, де провели відповідні тендерні процедури можна було приступити й до виконання робіт. Тобто спочатку проєкт, експертиза, тендер і далі вже сам ремонт. І так трапилося, що роботи велися спочатку в частині Івано-Франківської області та гірській місцевості, на перевалі, далі – в межах Міжгірщини. Власне, підрядники рухаються поступово вниз, від перевалу до Хуста. Відтак цей шмат дороги, про який переймаються земляки – від Хустської об’їзної до прилеглих сіл, включаючи Ізу та Липчу, ще на черзі. Тендерні процедури були проведені вже в останню чергу і тому тут тільки будуть ремонтувати, а підготовчі роботи будуть цьому передувати. Варто додати, що автодорога Р-21 – це один потужний проєкт і без Ізи та решти сіл, через які простягається шлях, його реалізувати неможливо. Тому я впевнений у тому, що саме 2021 рік має бути тим роком, коли вся протяжність дороги, частина якої увійшла до Хустської територіальної громади, буде виконана. Я на це дуже сподіваюся і працюватиму над тим, аби так воно й сталося і не залежно від того, як воно буде називатися: чи Велике будівництво Президента, чи Мале Карпатське коло, чи якось інакше, та чи хтось буде чіпляти собі медалі та ярлики, що саме він має відношення до початку робіт – це мене найменше цікавить. Мене більше цікавить сам результат, щоби він був якісним, аби місцеві могли користуватися дорогою по призначенню, не несучи при цьому додаткових витрат, аби туристи приїздили і милуватися нашими краєвидами. От – це мої амбіції і бажання, а вже те, як воно буде називатися, це вже другорядне, а не основне.

 

  • – Якщо вже ми зачепили тему доріг, дорожнього ремонту та покращення іміджу Закарпаття зокрема, то, будь ласка, ще кілька слів про дорогу, що веде до курортного Шаяна, що поблизу Хуста, через Вишково, Хустського району. Знаю, що теж опікуєтеся цим проєктом.

 

  • – У мене було відповідне звернення від Вишківської ТГ, яке надіслав селищний голова. І так, мною були здійснені заходи депутатського реагування, зокрема я звернувся до Укравтодору відповідно. Ця дорога є вкрай важливою, бо вона відкриває можливості з’єднати курорт Шаян із дорогою Н-09, яка проходить через усю Закарпатську область. Ця дорога простягається територією новоутвореної Вишкіської територіальної громади, де потенційно можуть з’явитися й митні переходи, що дасть у свою чергу нові можливості для Закарпаття у цілому. Крім того, ця дорога може бути частиною Малого Карпатського кола, з туристичної точки зору. Тому є всі підстави вважати, що й тут ремонтні роботи можуть розпочатися вже цього року. Наразі відбуваються тендерні процедури через Прозоро, які й визначать виконавця робіт. Знову ж таки для мене неважливо хто це буде робити, куди важливіше як і коли. Також важливо, аби закарпатці відчули, що, коли вони звертаються через своїх місцевих депутатів до Парламенту, до народних депутатів, які є вихідцями із Закарпаття, їх чують. Відтак їхні звернення не залишаються поза увагою, на них відбувається чітке реагування і як наслідок проблеми вирішуються.

розмову вела В.Василинець

Опубліковано: 02.03.2021 1676 Переглядів

Поділитися

Також може бути цікавим

Підписано меморандум про співпрацю центру зайнятості з Державною прикордонною службою України
Сьогодні, 22 квітня, в Хустській міськрайонній філії Закарпатського обласного центру зайнятості був підписаний Меморандум про партнерство та співпрацю між Відділом комплектування Мукачівського прикордонного загону Державної прикордонної служби України та Хустською міськрайонною філією. Представниця Відділу комплектування Олена Шевченко зазначила, що метою Меморандуму є взаємодія, об’єднання зусиль та координація спільної діяльності, щодо відбору та направлення громадян на… ...
Недобросовісні хустяни організовують стихійні сміттєзвалища не лише на околицях міста, а й – у його межах
Два дні поспіль комунальники долали ще одну сміттєву проблему у самісінькому «серці» Хустської міської територіальної громади – у місті Хуст. Адже недобросовісні хустяни організували стихійне сміттєзвалище у кінці вулиці Островського, на розі вулиць Коцюбинського і Марка Вовчка. Так, сьогодні, 22 квітня, працівникам комунального підприємства «Реклама-Хуст» довелося залучати й спеціальну техніку, аби ліквідувати черговий свій «подарунок».… ...
Унікальний захід промоційної кампанії відбувся у Хусті
Сьогодні, 22 квітня, в рамках реалізації проєкту №HUSKROUA/1702/3.1/0091 “Відновлення туристичної привабливості історичного “Соляного Шляху”, який реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми транскордонного співробітництва ЄІС “Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020” у Хустській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №1 ім. Августина Волошина відбувся захід промоційної кампанії проєкту. Кандидат історичних наук, доцент кафедри археології, етнології та культурології Ужгородського Національного… ...
У Хустській міській раді відбулося засідання виконавчого комітету
Учора, 21 квітня, відбулося чергове засідання виконавчого комітету Хустської міської ради. На порядку денному – майже з півсотня питань. Насамперед члени виконкому затвердили графік прийому громадян відділу державної реєстрації виконавчого комітету ради щодо видачі довідок Ф №13 (додаток до паспорта громадянина України у формі ID картки), зняття з реєстрації місця проживання за судовим рішенням, внесення… ...
Працівники закладів культури та спорту Хустської міської ради активно долучилися до загальноміської толоки
Відповідно до розпорядження міського голови від 24.03.2021 року №39/02-05 «Про благоустрій Хустської міської територіальної громади та встановлення єдиного санітарного дня з очищення території Хустської міської територіальної громади» з 29 березня стартував місячник з благоустрою. Працівники закладів культури та спорту активно долучились до весняної толоки. Спільними зусиллями вдалося прибрати кілька десятків локацій. Учасники толоки побілили та… ...
Оподаткування нецільової благодійної допомоги
Хустська ДПІ ГУ ДПС у Закарпатській області нагадує, що відповідно до положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ) не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного… ...