Хустська міська рада

Інформація щодо прийняття дитини у родину

В Україні розпочато реформування державної системи захисту прав дітей, основними напрямками якої є розвиток сімейних форм виховання дітей, що не мають батьківської опіки (зокрема усиновлення, створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу), підтримка сімей, які знаходяться в складних життєвих обставинах, шляхом пошуку патронатних вихователів.

 

Існують такі форми сімейного виховання :

– Прийомна сім’я (далі – ПС) – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У разі утворення ПС прийомні батьки беруть прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов.

– Дитячий будинок сімейного типу (далі – ДБСТ) – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у ДБСТ будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних. До ДБСТ в першу чергу влаштовуються діти, які перебувають між собою у родинних стосунках.

Вказані сімейні форми є тимчасовою формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Метою створення прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу є забезпечення належних умов для виховання в сімейному оточенні дітей, які не мають піклування батьків.

Діти, які виховуються в прийомних сім’ях чи у дитячому будинку сімейного типу користуються пільгами та державними гарантіями:

 прийомні діти виховуються у прийомній сім'ї до досягнення   18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.

 прийомні батьки і батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу отримують щомісячні виплати на утримання прийомних дітей.  Розмір державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.

 щорічне безоплатне оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у віці до 18 років. Рідні діти батьків – вихователів або прийомних батьків, які проживають в одній ПС або в одному ДБСТ, мають право на безоплатне оздоровлення до досягнення ними 18-річного віку.

 

Ще однією тимчасовою формою влаштування є патронатне виховання, що передбачає влаштування в сім’ю патронатного вихователя дитини, на період подолання батьками дитини складних життєвих обставин. Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати 3 місяці.

Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сiмейним теплом з дітьми, підтримати, надати сімейний затишок.

Про більш детальну інформацію Ви змoжете дізнатися, звернувшись до Центру надання соціальних послуг Хустської ради, за адресою м.Хуст вул. Карпатської Січі ,21 (каб. 72).

Опубліковано: 23.02.2024 893 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Карпатській Україні – 86
Історія Карпатської України – коротка, але драматична і яскрава: кілька місяців автономії, кілька днів незалежності. Вона про прагнення до свободи, про готовність захищати її до останнього подиху. Вона про соборність, про боротьбу за єдність українського народу. Сьогодні, 15 березня, на території меморіального комплексу „Красне поле” відбувся мітинг-реквієм, присвячений 86-й річниці проголошення Карпатської України та 151-й… ...
Гала-концерт Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні «Красне поле»
Фестиваль започаткований 16 років тому в рамках святкування 70-річчя Карпатської України. Захід покликаний популяризувати пісенні твори національно-патріотичної тематики та твори, які оспівують славетні подвиги українського народу, події, пов’язані з проголошенням Карпатської України. Перший тур фестивалю-конкурсу “Красне поле” проходив в онлайн-форматі 26 лютого цього року. Участь у ньому взяли 67 колективів та солістів із 15 областей… ...
Вітання працівникам житлово-комунального господарства
Шановні працівники житлово-комунального господарства Хустської громади! Щирі вітання адресуємо вам у цей недільний день із нагоди професійного свята. Дякуємо кожному, хто працює в такій соціально важливій галузі та, не зважаючи на всі труднощі, які доводиться повсякдень долати, виконує свої службові обов’язки, створює комфортні умови для проживання у нашій громаді. Завдяки відданості своїй справі вам вдається… ...
Шановні захисники-добровольці!
Сьогодні вшановуємо ваш подвиг і проявляємо повагу до вас – тих, які, не чекаючи мобілізації, першими записалися у добровольчі батальйони, аби зупинити ворога. Це свято героїв та справжніх патріотів своєї землі, котрі в складний для країни час стали на її захист. З такими людьми, які наповнені силою, мужністю та жагою до свободи, ми обовʼязково переможемо.… ...
Сьогодні громада прощатиметься із загиблим Захисником України Гyадієм Ромашком
Чергова гірка втрата на війні. Під час бойових дій 31 січня 2025 року у населеному пункті Дворічна Куп’янського району, що на Харківщині, загинув хустянин, старший сержант Генyадій Андрійович Ромашко (07.09.1971 року народження). Сьогодні, 14 березня, відбудеться прощання із померлим Героєм, який віддав своє життя за Україну. Колона автомобілів виїжджатиме від моргу о 12.40 год. й… ...
Комунальне некомерційне підприємство «Хустська ЦЛ ім. Віцинського О. П.» оголосило тендер на проведення капітального ремонту
Комунальне некомерційне підприємство «Хустська центральна лікарня імені Віцинського Остапа Петровича» Хустської міської ради оголосило процедуру закупівлі «Капітальний ремонт приміщень операційного блоку КНП “Хустська ЦЛ ім. Віцинського О.П.” за адресою: Закарпатська обл., м. Хуст, вул. Івана Франка б.№113» (ДК 021:2015 – 45450000-6 – Інші завершальні роботи)». Проєкт, який фінансується в рамках Програми Interreg NEXT Польща –Україна… ...