Хустська міська рада

Інформація щодо прийняття дитини у родину

В Україні розпочато реформування державної системи захисту прав дітей, основними напрямками якої є розвиток сімейних форм виховання дітей, що не мають батьківської опіки (зокрема усиновлення, створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу), підтримка сімей, які знаходяться в складних життєвих обставинах, шляхом пошуку патронатних вихователів.

 

Існують такі форми сімейного виховання :

– Прийомна сім’я (далі – ПС) – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У разі утворення ПС прийомні батьки беруть прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов.

– Дитячий будинок сімейного типу (далі – ДБСТ) – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у ДБСТ будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних. До ДБСТ в першу чергу влаштовуються діти, які перебувають між собою у родинних стосунках.

Вказані сімейні форми є тимчасовою формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Метою створення прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу є забезпечення належних умов для виховання в сімейному оточенні дітей, які не мають піклування батьків.

Діти, які виховуються в прийомних сім’ях чи у дитячому будинку сімейного типу користуються пільгами та державними гарантіями:

 прийомні діти виховуються у прийомній сім'ї до досягнення   18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.

 прийомні батьки і батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу отримують щомісячні виплати на утримання прийомних дітей.  Розмір державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.

 щорічне безоплатне оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у віці до 18 років. Рідні діти батьків – вихователів або прийомних батьків, які проживають в одній ПС або в одному ДБСТ, мають право на безоплатне оздоровлення до досягнення ними 18-річного віку.

 

Ще однією тимчасовою формою влаштування є патронатне виховання, що передбачає влаштування в сім’ю патронатного вихователя дитини, на період подолання батьками дитини складних життєвих обставин. Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати 3 місяці.

Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сiмейним теплом з дітьми, підтримати, надати сімейний затишок.

Про більш детальну інформацію Ви змoжете дізнатися, звернувшись до Центру надання соціальних послуг Хустської ради, за адресою м.Хуст вул. Карпатської Січі ,21 (каб. 72).

Опубліковано: 23.02.2024 744 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Вітання з нагоди Дня Медика
Шановні працівники галузі охорони здоров’я  Хустської міської територіальної громади! Прийміть у цей день найщиріші вітання з нагоди професійного свята. Ваша праця – це велике служіння на благо людей. Кожен з вас самовіддано охороняє найбільші цінності даровані людям – життя та здоров’я. Дякую вам за невтомну благородну працю, милосердя, відданість своїй професії. Сьогодні ми віддаємо шану… ...
Депутати виділили кошти на утримання закладів соціально-культурної сфери та на утримання доріг
Основна частина коштів спрямована сьогодні на фінансування соціально-культурної сфери: 4 800,4 тис.грн – на утримання закладів освіти, а це: проведення капітальних та поточних ремонтів, протипожежні заходи, придбання обладнання та поточні потреби установ; 925,0 тис. грн – на утримання ДЮСШ, закладів культури та проведення ремонтних робіт у цих установах. Вдалося виділити кошти й на фінансування житлово-комунального… ...
Для потреб ЗСУ – чергова допомога з бюджету Хустської міської ради
Хустська міська територіальна громада продовжує підтримувати військових, які захищають Україну. Відтак сьогодні на засіданні сесії депутати додатково спрямували 250 тис. грн для 128-ї гірсько-штурмової бригади для реалізації Програми щодо покращення матеріально-технічного забезпечення військових частин, закупівлі пікапів і дронів на 2024 рік. З початку цього року з бюджету громади на підтримку обороноздатності країни виділено 5 млн.… ...
Допомога пораненим військовослужбовцям та підтримка родин загиблих
У рамках фінансування Програми соціальної підтримки ветеранів війни, військовослужбовців та членів їхніх сімей на 2024-2025 роки виділено кошти для надання матеріальної допомоги пораненим. Станом на сьогодні всі, хто звертався за допомогою, отримали нашу підтримку. Згідно з цією ж Програмою додатково виділили кошти в сумі 340,0 тис. гривень, чим передбачили надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих Героїв… ...
Діти загиблих на війні захисників отримають матеріальну допомогу для підготовки до школи
Щоб підтримати дітей, які втратили батьків на війні, Хустська міська рада розробила програми грошових виплат та інших видів допомоги. На цій сесії депутати прийняли рішення про надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих із розрахунку 5 тис. грн на кожну дитину для забезпечення підготовки до нового навчального року. Допомогу отримають 19 дітей шкільного віку із 15 членів… ...
Збільшено розмір преміювання учнів, які склали НМТ на максимальний бал
Сьогодні на засіданні сесії депутати затвердили зміни до бюджету Хустської міської територіальної громади на 2024 рік у частині спрямування надпланових надходжень до загального та спеціального фондів. Також перерозподілили вивільнені призначення за підсумками виконання бюджету за січень-червень поточного року. Згідно з Програмою підтримки обдарованої молоді Хустської МТГ на 2023-2024 роки збільшено розмір преміювання учнів за результатами… ...