Хустська міська рада

Інформація щодо прийняття дитини у родину

В Україні розпочато реформування державної системи захисту прав дітей, основними напрямками якої є розвиток сімейних форм виховання дітей, що не мають батьківської опіки (зокрема усиновлення, створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу), підтримка сімей, які знаходяться в складних життєвих обставинах, шляхом пошуку патронатних вихователів.

 

Існують такі форми сімейного виховання :

– Прийомна сім’я (далі – ПС) – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У разі утворення ПС прийомні батьки беруть прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов.

– Дитячий будинок сімейного типу (далі – ДБСТ) – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у ДБСТ будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних. До ДБСТ в першу чергу влаштовуються діти, які перебувають між собою у родинних стосунках.

Вказані сімейні форми є тимчасовою формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Метою створення прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу є забезпечення належних умов для виховання в сімейному оточенні дітей, які не мають піклування батьків.

Діти, які виховуються в прийомних сім’ях чи у дитячому будинку сімейного типу користуються пільгами та державними гарантіями:

 прийомні діти виховуються у прийомній сім'ї до досягнення   18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.

 прийомні батьки і батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу отримують щомісячні виплати на утримання прийомних дітей.  Розмір державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.

 щорічне безоплатне оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у віці до 18 років. Рідні діти батьків – вихователів або прийомних батьків, які проживають в одній ПС або в одному ДБСТ, мають право на безоплатне оздоровлення до досягнення ними 18-річного віку.

 

Ще однією тимчасовою формою влаштування є патронатне виховання, що передбачає влаштування в сім’ю патронатного вихователя дитини, на період подолання батьками дитини складних життєвих обставин. Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати 3 місяці.

Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сiмейним теплом з дітьми, підтримати, надати сімейний затишок.

Про більш детальну інформацію Ви змoжете дізнатися, звернувшись до Центру надання соціальних послуг Хустської ради, за адресою м.Хуст вул. Карпатської Січі ,21 (каб. 72).

Опубліковано: 23.02.2024 939 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Україна чекає на вступників з тимчасово окупованих територій
Держава гарантує можливість безпечного і безкоштовного вступу до українських закладів вищої освіти  Щороку тисячі молодих людей з тимчасово окупованих територій обирають українську освіту. Проте молодь, яка залишається на ТОТ, може не знати про порядок виїзду в Україну та вступу до закладів вищої освіти. Сьогодні в Україні діють спрощені умови вступу до українських вишів для абітурієнтів… ...
Інформація про результати конкурсу по відбору суб’єкта оціночної діяльності
Інформація про результати конкурсу по відбору суб’єкта оціночної діяльності, який буде залучений для проведення незалежної оцінки майна комунальної власності Хустської міської територіальної громади, який відбувся 14.07.2025 року Інформуємо, що за результатами проведеного конкурсу по відбору суб’єкта оціночної діяльності, який буде залучений для проведення незалежної оцінки майна комунальної власності Хустської міської територіальної громади, а саме: будівлі… ...
Позачергова сесія Хустської міської ради: рішення для розвитку громади
11 липня 2025 року відбулася позачергова сесія Хустської міської ради VIII скликання. На порядку денному — важливі питання, які стосуються бюджету, врегулювання земельних відносин та майна комунальної власності, освіти, соціальні. Затвердивши порядок денний, присутні перейшли до розгляду питань. Серед основних рішень – внесення змін до бюджету та низки Програм: благоустрою території Хустської МТГ на 2023-2025… ...
Волейбольний турнір «Селиська Співанка» об’єднав громаду заради підтримки ЗСУ
12 липня просто неба в селі Нижнє Селище проходив волейбольний турнір «Селиська Співанка». Спортивна подія мала особливу мету — збір коштів на підтримку Збройних Сил України. До слова, організатори постійно влаштовують такі турніри, і за час війни неодноразово вдавалося допомогти нашим незламним у придбанні та ремонті техніки. У змаганнях взяли участь 6 команд нашого краю,… ...
«Кубок міського голови»: підсумки турніру та вітання переможцям
Протягом двох днів 16 команд із Закарпаття та інших областей України змагалися за головний трофей, демонструючи витривалість, командний дух і справжню жагу до перемоги. Сьогодні, 12 липня, на стадіоні «Карпати» відбулося урочисте нагородження переможців вперше започаткованого футбольного турніру «Кубок міського голови», який неодмінно матиме продовження й стане доброю спортивною традицією нашої громади. В.о. міського голови… ...
У Хустській громаді обрано голову Молодіжної ради
Молодь – це сьогодення та майбутнє нашої громади. Саме тому при Хустській міськраді створено Молодіжну раду, до складу якої увійшло 20 осіб. Сьогодні ж відбулася подія, що об’єднала молодих і активних людей. Зі словами вітань у цей день до присутніх звернувся в.о. міського голови Василь Губаль. «Багатою і спроможною громаду роблять її люди, а молодь… ...