Інформація щодо прийняття дитини у родину
В Україні розпочато реформування державної системи захисту прав дітей, основними напрямками якої є розвиток сімейних форм виховання дітей, що не мають батьківської опіки (зокрема усиновлення, створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу), підтримка сімей, які знаходяться в складних життєвих обставинах, шляхом пошуку патронатних вихователів.
Існують такі форми сімейного виховання :
– Прийомна сім’я (далі – ПС) – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У разі утворення ПС прийомні батьки беруть прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов.
– Дитячий будинок сімейного типу (далі – ДБСТ) – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у ДБСТ будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних. До ДБСТ в першу чергу влаштовуються діти, які перебувають між собою у родинних стосунках.
Вказані сімейні форми є тимчасовою формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Метою створення прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу є забезпечення належних умов для виховання в сімейному оточенні дітей, які не мають піклування батьків.
Діти, які виховуються в прийомних сім’ях чи у дитячому будинку сімейного типу користуються пільгами та державними гарантіями:
прийомні діти виховуються у прийомній сім'ї до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.
прийомні батьки і батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу отримують щомісячні виплати на утримання прийомних дітей. Розмір державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.
щорічне безоплатне оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у віці до 18 років. Рідні діти батьків – вихователів або прийомних батьків, які проживають в одній ПС або в одному ДБСТ, мають право на безоплатне оздоровлення до досягнення ними 18-річного віку.
Ще однією тимчасовою формою влаштування є патронатне виховання, що передбачає влаштування в сім’ю патронатного вихователя дитини, на період подолання батьками дитини складних життєвих обставин. Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати 3 місяці.
Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сiмейним теплом з дітьми, підтримати, надати сімейний затишок.
Про більш детальну інформацію Ви змoжете дізнатися, звернувшись до Центру надання соціальних послуг Хустської ради, за адресою м.Хуст вул. Карпатської Січі ,21 (каб. 72).
Опубліковано: 23.02.2024 862 Переглядів