Хустський міський голова зустрівся із головним редактором журналу «Український пасічник»
У Хуст на Свято меду і вина навідався Микола Осташевський, головний редактор та кореспондент друкованого видання «Український пасічник». Це щомісячний науково-виробничий інформаційний масовий галузевий журнал пасічників України, заснований у 1914 році і присвячений розвитку вітчизняного пасічництва.
Власне, журналу «Український пасічник» від дня заснування 105 років. За цей столітній вік він пережив складні часи, а відтак і кілька відроджень. У травні 1991 році якраз й відбулося останнє відродження видання, ініціатором якого був нині діючий головний редактор – Микола Осташевський. Він особисто приїхав у Хуст, аби познайомитися з місцевими пасічниками, серед яких і міський голова. Більше того, редакційна колегія журналу забажала написати відповідний матеріал про Володимира Кащука і опублікувати його вже в наступному 10-му номері, у рубриці «В гостях у пасічника».
Загалом зустріч пасічників пройшла у невимушеній обстановці. Кореспондент насамперед цікавився пасікою Володимира Павловича, її створенням та утриманням, а також його думкою щодо користі продуктів бджільництва та пропозиціями задля відродження справи, започаткованої пращурами тощо. Натомість міський голова більше дізнався про журнал «Український пасічник» і непрості його періоди. Аби якось підтримати видання, а також сприяти пізнанню світу пасічника підростаючим поколінням, розпорядився виписувати його для навчальних закладів міста. Таким чином діти більше дізнаються про виготовлення меду тощо.
«Моя любов до пасіки зародилася зненацька, однак не передалася від батька, як то зазвичай буває. Цій справі мене навчили здебільшого наші місцеві відомі пасічники, серед них і Йосип Рачок, якого дуже поважаю і якому дуже дякую. А ще велика подяка і шана Віктору Паппу, котрий часто допомагає мені з пасікою. Єдине прикро, що в місті нема жодного спеціалізованого магазину, аби пасічник міг купити відповідний інвентар для утримання пасіки. Над цим потрібно попрацювати спільно з місцевою організацією пасічників», – поділився з журналістом Володимир Кащук. Також додав, що є і така ідея: спорудити у Хусті пам’ятник бджолі.
«Дуже хороша ідея як з магазином, так з пам’ятником. Повністю підтримую і чим зможу допоможу», – погодився Микола Осташевський, який пасічній справі присвятив своє життя.
Тож, пасічники обговорювали з якого матеріалу виготовлятиметься скульптура, коли і де її встановлять. Скоріш за все це буде десь на видному місці й наступного року, коли Хусту виповниться 930 років.
На зустрічі був присутній і почесний пасічник ГО «Хустська районна спілка пасічників «Нарцис»», лауреат золотої відзнаки за рентабельну пасіку – Йосип Рачок, який теж чимало дискутував на тему пасічництва, адже фахівець з багаторічним стажем.
Насамкінець пасічники обмінялися подарунками. Головний редактор «Українського пасічника» подарував міському голові примірники журналів за останній рік, а Володимир Кащук в свою чергу вручив на добру згадку кореспонденту книгу «Історичні постаті Хуста», яку присвячено 80-й річниці Карпатської України.
Наступного дня Микола Осташевський відвідав пасіку Володимира Павловича, аби особисто відчути тамтешню атмосферу, доповнити враження від візиту, чим і надихнутися на написання тексту, вже незабаром опублікованого.