Хустська міська рада

Фізичним особам про плату за землю

12329 серпня 2014 року закінчується строк сплати плати за землю фізичними особами власниками земельних ділянок за 2014 рік.
Надати роз’яснення щодо особливостей адміністрування плати за  землю з фізичних осіб ми попросили розповісти першого заступника начальника Хустської ОДПІ ГУ Міндоходів у Закарпатській області Володимира Пасічника.
Володимире Володимировичу хто повинен сплачувати податок на землю?
Згідно з п.  269.1 ст. 269 Податкового кодексу України  платниками податку є:
1.    власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);
2.    землекористувачі.
Власники земельних ділянок – юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які відповідно до закону набули права власності на землю в Україні, а також територіальні громади та держава щодо земель комунальної та державної власності відповідно (п.п. 14.1.34 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
  Землекористувачі – юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди (п.п. 14.1.73 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Землекористувачі можуть сплачувати як орендну плату, так і земельний податок. Якщо у суб’єкта господарської діяльності укладений договір оренди, то він є платником орендної плати. Якщо суб’єкт господарської діяльності  є постійним землекористувачем земельної ділянки, на якій розташоване якесь його майно, то такий суб’єкт господарювання є платником земельного податку як землекористувач.
Які пільги щодо сплати земельного податку встановлено для фізичних осіб?
Відповідно до п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу України  від сплати земельного податку звільняються:
•    інваліди І і ІІ групи;
•    фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
•    пенсіонери (за віком);
•    ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України № 3551-ХІІ;
•    фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Згідно з п. 281.2 ст. 281 Податкового кодексу звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб п. 281.1 цієї статті, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:
•    для ведення особистого селянського господарства — у розмірі не більш ніж 2 га;
•    для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах — не більш ніж 0,25 га, в селищах — не більш ніж 0,15 га, в містах — не більш ніж 0,10 га;
•    для індивідуального дачного будівництва — не більш ніж 0,10 га;
•    для будівництва індивідуальних гаражів — не більш ніж 0,01 га;
•    для ведення садівництва — не більш ніж 0,12 га.
До якої дати суб’єкт господарювання повинен сплачувати орендну плату за земельні ділянки державної власності у разі припинення (розірвання) договору оренди?
У разі припинення або розірвання договору оренди земельної ділянки державної власності орендар повинен сплатити орендну плату за фактичний період перебування землі у користуванні у поточному році, тобто до дати повернення земельної ділянки орендодавцю (відповідному органу виконавчої влади чи відповідній сільській, селищній, міській раді), що підтверджується актом приймання-передачі земельної ділянки.
Які документи повинна надати фізична особа для отримання пільг щодо сплати земельного податку?
Фізична особа, яка належить до категорії осіб, що мають право на пільги щодо сплати земельного податку, отримує таке право лише після оформлення права власності на земельну ділянку у законодавчо встановленому порядку та внесення відповідних даних до державного земельного кадастру.
Разом з цим, для отримання пільги щодо сплати земельного податку фізична особа повинна подати до податкової інспекції за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують право такої особи на пільгу (паспорт, пенсійне посвідчення, посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи», посвідчення «Учасник бойових дій», посвідчення «Інваліда війни», посвідчення «Учасник війни», посвідчення «Члена сім’ї загиблого» тощо).
Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб визначено ст.281 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями.
Яка відповідальність передбачена за несплату або несвоєчасну сплату плати за землю фізичною особою (громадянином).
Відповідно до ст.126 Податкового кодексу України у разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.  Відповідно до ст.129 Податкового кодексу після закінчення встановлених кодексом  строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Користуючись нагодою звертаюсь до громадян – власників та землекористувачів міста Хуст та Хустського райоу заздалегідь подбати про правильність нарахування податку та надання пільг, звернувшись  до центру обслуговування платників Хустської ОДПІ за адресою м. Хуст, вул. Духновича,17.

            За матеріалами Хустської ОДПІ

Головного управління Міндоходів у Закарпатській області.

Опубліковано: 24.07.2014 5131 Переглядів
Поділитися

Також може бути цікавим

Відзначили кращих із кращих
Перед початком засідання сесії за сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування, активну громадську позицію, високий професіоналізм та з нагоди Дня місцевого самоврядування Почесні грамоти Закарпатської обласної ради та Хустської міської ради в. о. міського голови вручив депутатам та працівникам органів місцевого самоврядування. Також грамоту обласної ради отримав ювіляр, староста Олександрівського старостинського округу… ...
Різдвяні віншування та колядки лунали перед початком засідання сесії
Сьогоднішнє позачергове засідання міської ради розпочалося по-особливому. Керівника громади та депутатів привітали колядники, які зуміли створити в залі чудову різдвяну атмосферу. Зі щедрою колядою завітав аматорський хор працівників культури КЗ «Хустський міський будинок культури» під керівництвом Заслуженого працівника культури України Івана Мішка та гурт Хустського професійного ліцею «Весела коляда» під керівництвом Заслуженого працівника культури України… ...
На завершальній сесії року прийнято низку важливих рішень
Загалом під час засідання депутати розглянули більше 80 питань. В.о. міського голови Василь Губаль відзвітувався про здійснення державної регуляторної політики Хустською міськрадою та її виконавчим комітетом у сфері господарської діяльності за 2024 рік. У цілому стан реалізації державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності в місті Хуст визначає стійку тенденцію з упорядкування регуляторних процесів відповідно… ...
Сесія міської ради ухвалила бюджет громади на 2025 рік
Сьогодні, 20 грудня, відбулося останнє у цьому році пленарне засідання сесії Хустської міської ради під головуванням в.о. Хустського міського голови Василя Губаля. На початку пролунав Гімн України та хвилина мовчання на знак пам’яті всіх загиблих на війні. Після ознайомлення з порядком денним депутати перейшли до розгляду питань. Відтак ухвалили найважливіше – бюджет громади на 2025… ...
У Хустську міську раду завітали колядники
З різдвяною колядою під музичний супровід та з найкращими привітаннями до Хустської міської ради завітав сьогодні фольклорний гурт із с. Бороняво, гуртківці КЗПО «Центру дитячої та юнацької творчості «Сузір’я». Тут лунали колядки, щедрівки, побажання всім добра та миру на весь наступний 2025 рік. Дітки щедро засівали зерном на щастя, на здоров’я, мир і добро. В.о.… ...
У Хусті частково розчистили русло малої річки Млинівка
Розчищення русла малої річки Млинівка (Млиновиця) в м. Хуст проводилося днями на більш проблематичних ділянках, де було значне засмічення та замулення. Відповідні роботи виконувалися на вул. Чорновола (Чайковського) та Благовісна. До слова, розчищення малої річки є важливою частиною природоохоронних заходів, спрямованих на відновлення водних екосистем. Завдяки комунальним службам міської ради русло вдалося привести до належного… ...